2017. 08. 19. szombat - Huba 20°C | 35°C Még több cikk.

Túl nagy falat volt a Nyíregyháza a Vásárhelyi Kosársulinak

A Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli NB I A csoportos kosárlabdacsapata tegnap papírforma-vereséget szenvedett hazai környezetben a jobb erőkből álló vendég Nyíregyházától.
Bodrogi Bau Vásárhelyi KS–Nyíregyháza 83–94 (27–34, 12–25, 27–22, 17–13))
Uniqa NB I A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, 24. forduló. Vásárhely, Hódtói sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Kiss L., Kapitány, Márton.
Bodrogi Bau: Drahos 7, Freeman 12/3, Brooks 19/9, Kováts 11, GÉMES 24/3. Csere: Babut 4, Szögi 6, Böszörményi, Kukla. Edző: Czuprák László.
Nyíregyháza: SAVIC 12, Mouton 13, BUCHANAN 24/18, Sitku 9/6, HELBICH 34/3. Csere: Siska, Trepák 2, Krasznai, Farkas, Nagy Edző: Déri Csaba.
Az eredmény alakulása: 4. perc: 8–8, 7. p.: 15–20, 9. p.: 22–28, 12. p.: 29–37, 16. p.: 33–48, 21. p: 41–62, 25. p.: 60–73, 28. p.: 64–76, 36. p.: 72–87, 38. p.: 76–94.

A találkozónak egyértelműen a vendégek voltak az esélyesei, hiszen a tabellán a nyírségiek a hetedik, a kék-sárgák a tizennegyedik, utolsó helyet foglalták el. Két Freeman büntetővel indult a mérkőzés, és a 6. percig (15–15) fej fej mellett haladtak a csapatok. Ezután az ördöngösen játszó Savic vezérletével elhúzott a Nyíregyháza.

A második negyed elején, a meccs 12. percében már tizenkettő pont volt közte, 27–39. A hazaiak elég pontatlanul dobtak, aztán a lepattanókat megszerezve eredményes támadásokat vezettek a Déri-fiúk. Mindkét tréner cserélgetett, más-más okból. A 17. percre már tekintélyesre nőtt a vendégvezetés, húsz ponttal léptek meg Sitkuék, 33–53.

A fordulás után is nőtt a különbség, és az sem bizonyult kedvező jelnek, hogy a Bodrogi Bau irányítója, Drahos már a 23. percben begyűjtötte negyedik személyi hibáját. Gémesék azonban hallgattak a kicsi, ám lelkes B középre, amely azt skandálta: „Harcoljatok!". Sikerült is 13 pontnyira olvasztani a hátrányt. Sajnos nem sokáig. Az utolsó játékrészben mindkét gárda hibáival „tűnt ki", rengeteg volt az elhibázott dobás, a rossz akció. Jellemző a bakik tömkelegére, hogy a negyed hatodik percében a felek mindössze hat-hat szerzett pontnál tartottak. A házigazdák jól küzdöttek, de ez csak arra volt elég, hogy tisztes vereséget szenvedjenek a jobb erőkből álló Nyíregyházától.

Czuprák László: – Helbich ponterőssége és Savic gyorsasága döntötte el a mérkőzést.

SZVSE–Szeviép: Már nem sok kell

Szerda este utolsó ülését tartotta a Szegedi Vasutas Sportegyesület jelenlegi elnöksége. Az… Tovább olvasom