2018. 05. 23. szerda - Dezső 17°C | 27°C Még több cikk.

Túl sima volt: Veszprém-Pick Szeged 41-31

Elgázolta a Veszprém a Pick Szegedet a férfi kézilabda bajnoki döntő első meccsén.

MKB Veszprém-Pick Szeged 41-31 (21-13)
Budapest Bank férfi kézilabaliga, döntő, első mérkőzés, Veszprém Aréna, 3000 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok.
Veszprém: Perics - Iváncsik G.4, Terzic 5 (1), Lusnyikov 2 (1), Lapcsevics 2, Sulic 4, Iváncsik T 5. Csere: Fazekas (kapus), Eklemovics 2, Vujin 6 (5), Pérez 4, Gulyás 3, Vilovski 3, Sesum 2. Vezetőedző: Mocsai Lajos.
Pick Szeged: Liszkai - Stranovsky 6, Nenadics 1, Andjelkovics 2, Zubai 2, Katzirz 2, Zvizej 9 (1). Csere: Marjanac (kapus), Herbert 3, Oszmajics 1, Vadkerti, Simon 2, Vancsics 3, Lele. Vezetőedző: Dragan Djukics.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc.
Hétméteresből: 8/7, ill. 3/1.
A három győzelemig tartó párharc állása: 1:0 a Veszprém javára.

60. perc: Vancsics ismét, a tíz már megvan 40-30. Fazekas véd egyet, Vilovszki gól lő, 41-30. Herbert a dudaszó pillanatában, ez a vége 41-31.

59. perc: gyakorlatilag nincs szegedi védekezés, a Veszprémből minden mezőnyjátékos legalább kétszer betalált, most Vilovszki 40-27. Vancsics gólja, kettős előnyben vagyunk 40-28. Simon is betalál, még kerülhetünk tízen belülre 40-29.

58. perc: gála, Lusnyikov dobja a hetest... Be. 39-27.

57. perc: Marjanac védi Terzic hetesét.

56. perc: Vancsics góllal mutatkozik be 38-26.

55. perc: megint Lapcsevics, kezd kínos lenni 38-25.

54. perc: Sesum lövi szét a kaput, az MKB közelít a negyvenhez 37-25.

53. perc: szinte nincs is szegedi védekezés, már Lapcsevicsnek is van gólja 36-25.

52. perc: Herbert kozmetikázza az eredményt, kétszer is villan 35-25.

51. perc: Terzic dob be egy hetest, közben a veszprémi kapuba beáll Fazekas 35-23.

50. perc: Eklemovics második gólját dobja, 34-23.

49. perc: és megint, most Simon labdaszerzése után. A szlovén kilencnél jár 33-23.

48. perc: a nemrég beálló Sesum is gólt szerez, Zvizej tartja a lelket a Szegedben 33-22.

47. perc: hiába a szegedi gól, Vilovszki sem hibázik 32-20. Stranovskyra játsszák ki az akciót, szép volt 32-21.

46. perc: Gulyás ismét 31-19.

45. perc: Gulyás gólja után Zvizej másolja le előző találatát 30-19.

44. perc: Zvizej fut be beállóba, Andjelkovics passzát váltja gólra 29-18.

43. perc: Nenadics lövése szörnyű, Lusnyikov is gólt szerez. Veszprémi fieszta 29-17.

42. perc: Vujin hetesei ellen nincs ellenszer 28-17.

40. perc: Herbertet állítják ki Vilovszkiról, de Stranovsky így is gólt dob 27-17.

39. perc: ezek Csárli percei 27-16.

38. perc: Vadkerti ront ziccerben. Pérez nem 26-16.

37. perc: nagy a rohanás, Zubai használja ki, emberelőnybe is kerülünk 25-16.

36. perc: Zvizej a szélről, Iváncsik G. szintén 25-15.

35. perc: tízzel vezet az MKB, rá is számolnak a Pickre 24-14.

34. perc: Pérez másodszor, megint kilenc közte 23-14.

33. perc: Andjelkovics kisodródik, de ez sem gátolja 22-14.

32. perc: Zvizej hetesét védi Perics, Liszkai is hárít.

31. perc: Liszkai bravúrokkal kezd, ezek eddig hiányoztak. Hátha.

Az első félidőben a Pick nem tudta felvenni a versenyt a Veszprémben, támadásban impotens játékot mutatnak a szegediek.

30. perc: végre! Oszmajics gólt lő 21-13.

29. perc: Iváncsik Gergő talál be. Ugyanaz a forgatókönyv: elöl labdát vesztünk, lemaradunk, a veszprémiek gólt lőnek... 21-12.

28. perc: újabb gyors hazai gól, Sulic szerzi 20-12.

27. perc: Vujin harmadik hetesét dobja be, héttel megy a Veszprém 19-12.

26. perc: Iváncsik T. ismét betalál, majd ismétel 18-12. Támadásban nem tud nagyot alkotni a Pick.

25. perc: Marjanac-parádé, hármat véd a szerb. Sulic ül le, előny itt.

24. perc: baj van, Iváncsik G. 16-12.

23. perc: tompák vagyunk támadásban, Sulic könnyű gólt szerez 15-12. Andjelkovics ül le két meccsre.

22. perc: Pérez is betalál, Djukics kér időt 14-12.

21. perc: Iváncsik Tamás 13-12.

20. perc: Zubait ütik le, szabaddobás.

19. perc: Vujin hamar felel 12-12.

18. perc: remek szélsőjáték, ismét Stranovsky 11-12.

17. perc: Terzic-gól után megint a szlovák, második cundere hibátlan 10-11.

16. perc: Stranovsky másodszor, vezetünk 9-10.

15. perc: Katzirz lövi át a veszprémi falat. Ezek kellenek nagyon 9-9.

14. perc: Vujin hetes, hibátlan 9-8.

13. perc: gyors gólváltás 8-8.

12. perc: Nenadics besétál, Zvizej indul. Máris egyenlő 7-7.

11. perc: szép gól, Zubai beállóból 6-5. Döcögős szegedi támadás, Iváncsik G. ki is használja az ötlettelenséget, indulásból növeli az előnyt 7-5.

10. perc: Vujin hetesére Marjanac áll be, nem védhette 6-4.

9. perc: Andjelkovics harcol ki hetest, Zvizej kihagyja, de a kipattanó már jó 5-4.

8. perc: Terzic lövése talál utat a szegedi kapuba 5-3.

7. perc: Zvizej gólját mégsem adták meg 4-3.

6. perc: eddig Sulic a veszprémi gólfelelős, Iváncsik Tamás pedig ki is egyenlít 4-4.

5. perc: Katzirz, majd megint Zvizej, jó kezdés 2-4.

4. perc: Andjelkovics remek passzából Zvizej, Terzic nem késlekedik a válasszal 2-2.

3. perc: rosszul jön ki a szegedi kapus, Sulic egyenlít 1-1.

2. perc: Liszkai védi Eklemovics lövését.

1. perc: Zvizej hetesével vezetünk 0-1.

11.38: Sinka László, a MKSZ elnöke nyújtja át a Barátság-kupát - a szlovak Tatran Presov vett részt benne -, amelyet a Veszprém nyert meg, Perics vette át a kupát.

11.36: Közel sincs telt ház. Sőt! Ilyen kevesen még nem voltak!

11.35: Bemutatás. Andjelkovicsot fütyülik ki a hazaiak, majd Zvizej és Nenadics hasonló fogadtatásban részesül.

11.34: A döntő útjára lép a Veszprém is. Bevonul a bajnoki címvédő.

11.32: Felcsendül a liga indulója. Jön a Pick Szeged.

11.30: Kialudnak a fények, megkezdődik a megszokott veszprémi show. Ez hiányzik Szegedről. Jó lenne egy ilyen aréna... A lufi leszáll az égből, fénycsóva mindenhol.

11.29: Perics térfelet választott, így mi kezdünk. A Veszprém is az öltözőbe megy.

11.28: Dobrovits, Tájok vezeti a meccset.

11.27: Még mindig elég kevesen a lelátón. Negyedház. Öltözőbe vonult a Pick Szeged.

11.26: Fehér-feketében játszik majd a Pick Szeged.

11.25: Sesum, Eklemovics és Nenadics diskurál két gyakorlat között egymással. Nem lehetett komoly a téma, mindhárman nevetve távoznak.

11.11: Melegítés alatt Luka Zvizej és Vladimir Oszmajics azzal szórakoztatta egymást, hogy passzolás közben melyikük labdája került közelebb az aréna tetején elhelyezkedő hatalmas Budapest Bank reklámlufihoz. Zvizej volt mosolygósabb, így ő nyert.

11.10: Mindkét csapat bőszen melegít. Egyelőre még pang az aréna, kevesen ülnek a lelátón, mindenki a büfében. Egyre jobb az idő Veszprémben, kisütött a nap. MKB-mezbe öltözött drukkerek mellett egyre több szegedi szurkolói is feltűnik.

10 óra: Megérkezett a Pick Szeged a Veszprém Arénába. A kétszeres magyar bajnok az éjszakát Alsóőrsön töltötte. Jó hír, hogy mindenki vállalja a játékot. Kisebb sérültek továbbra is vannak, Katzirznak érzékeny a háta, Zubai lába sem tökéletes, és Andjelkovics válla sincs rendben, de kemény fából faragtak a fiúkat, így vállalják a szereplést.
Több szegedi szurkoló is eljön a meccsere, Bátky Csaba szervezésében a Tisza Volán két utánpótláscsapata is - 28 gyerek ! - is megtekinti a helyszínen a meccset.

Nemcsak az ellenféllel, hanem a szokatlan időponttal is meg kell majd küzdenie mindkét csapatnak, az MKB Veszprémnek és a Pick Szegednek a Budapest Bank férfi kézilabdaliga döntőjében. A tévéközvetítés miatt (RTL Klub) kezdődik ilyen korán, ebédidőben a döntő, amely három győzelemig tart. Nem vitás, a párharc esélyese a 17-szeres magyar bajnok, a címvédő Veszprém. Igen ám, de a balatonfüredi magyarkupa- döntő óta kicsit bizakodóbb lett a szegedi szurkolótábor, a kedvencek olyan játékkal rukkoltak elő, amire már nagyon régóta vártak. És ott van az utolsó alapszakaszbeli találkozó is, az első félidőben sokáig vezetett Dragan Djukics együttese, csak a második játékrészben kerekedett felül a veszprémi csapat a szegedieken.

Mindkét oldal gondokkal küzd. Szegeden sok a sérült (Krivokapics nem is tud játszani, így nincs jobbátlövője a Picknek), Veszprémben pedig a két kapus, Dejan Perics és Fazekas Nándor között keletkezett feszültség. Perics besokallt a veszprémi drukkerek „nándizásától", míg a magyar válogatottban rendre remeklő Fazekasnak abból lett elege, hogy többet ül a kispadon, mint otthon, a tévé előtt. Jelezte a vezetőknek, hogy a nyáron szeretne csapatot váltani, eligazolni. Amikor Fazekas két éve hazajött Németországból, a Pick is csábította. Lehet, hogy jobban tette volna, ha Szegedre igazol, mert klasszisát ismerve a Pickben meghatározó szerepet töltött volna be. Igaz, a Szegednek most is van két jó kapusa: Liszkai és Marjanac egyaránt válogatott hálóőr. Mivel Marjanac szívproblémákkal küszködött, így biztos, hogy Liszkai kezd a kapuban. Benne pedig hatalmas bizonyítási vágy van, egy éve anyaegyesületét segítette aranyéremhez, most pedig a Pickkel szeretne bajnok lenni.

Pérez megállítása nem ígérkezik egyszerű feladatnak Zubai és Herbert számára. Fotó: Schmidt Andrea
Pérez megállítása nem ígérkezik egyszerű feladatnak Zubai és Herbert számára.

Nem vitás, a Veszprém a gondok ellenére bombaerős. Remek játékosok találhatók a keretében, Mocsai Lajos váratlan húzásokra képes, de ez elmondható Dragan Djukicsról is, aki olyan alapossággal térképezi fel az ellenfeleket, amire bizony kevesen képesek. A hatékony szegedi védekezés lehet a siker kulcsa. A Pick ebben a műfajban fejlődött a legtöbbet, és támadásban is képes extra dolgokra. A legnagyobb gond, hogy éppen a kupadöntőben extra teljesítménnyel előrukkoló Krivokapicsot kellene valakinek pótolnia. Erre van is egy tippünk: Petar Nenadics előléphetne főszereplővé, megvillanthatná zsenialitását, adottságát. Ha ez összejönne, akkor szegedi daltól lenne hangos a csarnok, Pick-nóta szólna az ebédhez.

Daniel Andjelkovics:– Sajnos nem tökéletes a vállam, többször is külön edzettem, de a lényeg, nem hagytam ki egyetlen foglalkozást sem. Szeretnék játszani a bajnoki döntőn, és meglepetést szerezni. Nem mi vagyunk az esélyesek, de idén már megmutattuk, hogy nem szabad bennünket leírni. 2007-ben egyszer már sikerült nyernünk a bajnoki fináléban, miért nem sikerülne most is. A tét nem minket nyomaszt, így felszabadultan játszhatunk.

Mocsai Lajos:– A kapusdolgainkról nem szeretnék beszélni, mert számunkra most a bajnoki döntő a legfontosabb. A Szeged remek csapat, remek játékosokkal. Férfias, kemény küzdelemre számítok. Sajnálom, hogy Krivokapics Milorad megsérült, a napokban telefonon beszéltem vele, gyors gyógyulást kívántam neki. Nekünk sincs igazi balátlövőnk, így igazán érdekes taktikai csata alakulhat ki a két csapat között. A BL-ből kiestünk, de úgy érzem, hogy Európa legjobb nyolc csapata közé bejutni nagy dolog.