2017. 12. 15. péntek - Valér 6°C | 13°C Még több cikk.

Túlizgult mérkőzés

A labdarúgó NB III Közép csoportjában szereplő Szeged 2011- Grosics Akadémia az ötödik fordulóban elszenvedte első vereségét
Szeged 2011-Grosics Akadémia–Soroksár 1–4 (0–2)
Labdarúgó NB III, Közép csoport, 5. forduló. Gyula, 250 néző. Vezette: Nazsa (Tökés, Bornemissza).
Szeged 2011-GA: Molnár T. – Kalapács, Gadó, Szabó Cs., Zabari – Markovics, Dombai – Ács L., Kis R., Geiger – Germán. Edző: Nyilas Elek.
Soroksár: Tarczy – Kincses, Vass Zs., Pandur, Urbán – Tóbiás, Lannert – Nyilas, Lisztes, Kocsis – Lovrencsics. Edző: Varga Attila.
Gólszerzők: Germán a 47., ill. Lovrencsics a 7. és a 18., Nyilas az 51., Lisztes a 61. (11-esből) percben.
Csere: Lovrencsics helyett Nehéz a 63., Ács L. h. Kovács B. a 69., Geiger h. Pászka a 75., Kincses h. Szabó R. a 82., Lisztes h. Homonyik a 85. percben.
Sárga lap: Tóbiás a 36., Kis R. a 40., Markovics az 50., Szabó Cs. a 60., Kocsis a 84. percben.

Nyilas Elek csapatát ifjabb Nyilas Elekék, azaz a Soroksár verte 4–1-re hazai pályán, a gyulai Grosics Gyula Katolikus Labdarúgó Akadémia létesítményében.

A meccsre Szegedről egybusznyi ultra utazott el, hogy a hazai együttest biztassa. A pirotechnikai elemeket is bevető drukkerek aztán azt láthatták, hogy bő negyedóra alatt 2–0-ra vezetett a rutinos Soroksár. Hiába volt a második félidő elején a hazai feltámadás, a minden rutinját bevető vendégek ifj. Nyilas vezetésével és góljával rövid időn belül még két gólt szereztek – el is dőlt a meccs.

Nyilas Elek: – Indiszponáltak voltunk, túlizgultuk a mérkőzést, hiszen az első három gólt óriási egyéni hibák előzték meg. A fiamat megöleltem, és az egyik szemem sír, a másik nevet a teljesítménye láttán.

További eredmények: Rákosmente–Videoton II. 3–3, Maglód–Szekszárd 3–3, Orosháza–Gyula 1–2, Monor–Bölcske 2–2, ESMTK–Baja 5–1, Dunaharaszti–Dabas 3–0, Komló–Honvéd II. 1–5.

Boldogító igen, boldogító siker

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata szombaton magabiztos, 29–20-as győzelmet aratott a Vác ellen a férfi kézilabda NB I-ben. Tovább olvasom