2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 17°C Még több cikk.

Tuzséron elpártolt a szerencse a Makótól

A labdarúgó NB II keleti csoportjának 28. fordulójában a Makó FC háromgólos vereséget szenvedett az újonc Tuzsér otthonában. A zöld-sárgák a 12. helyen állnak a tabellán.
Tuzsér–Makó FC 3–0 (2–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Tuzsér, 300 néző. Vezette: Berettyán (Vígh, Agócs).
Tuzsér: Balogh – Mező, Dancs, Bóka, Csobán – Iván, Cséke, Kranc, Szilágyi – Kóka, Mitro. Edző: Brekk János.
Makó: Kovács K. 6 – Szamosszegi 5, Mórocz 4, Kis K. 5, Puskás 4 – Podonyi 4, Varga R. 5, Magyar 5, Bány 6 – Fülöp 5, Schreiber 4. Edző: Kolozsvári János.
Gólszerzők: Kranc a 19., Szilágyi a 29., Mitro a 60. percben.
Csere: Mórocz helyett Zakar (–), Varga R. h. Kulacsik (–), Mitro h. Gergely a 64., Schreiber h. Béres (–) a 72., Kóka h. Fodor a 75., Iván h. Minyin a 85. percben.
Sárga lap: Bóka a 66. percben.

Góltörténet

19. perc: A makói védők buktatták a 16-os vonala előtt Krancot. A szabadrúgást a sértett végezte el, bal lábbal a bal felső sarokba csavarta a labdát, 1–0.
29. perc: Mitro húzott el a bal oldalon, beadását az őrizetlenül hagyott Szilágyi 6 m-ről fejelte a kapuba, 2–0.
60. perc: Az alapvonalon Kranc cselezte be magát a 16-oson belülre, beadását az érkező Mitro a rövidsaroknál 5 m-ről a kapuba pörgette, 3–0.

Kiegyenlített játék alakult ki a meccs első perceiben. A Tuzsér a két szélen próbálkozott, a Makó meg hátulról előreívelt átadásokkal igyekezett a két támadót, Fülöpöt és Schreibert megjátszani. Nem volt előzménye a hazaiak vezető találatának, nem csak a vendégek, a tuzséri nézőket is meglepte Kranc gólja. Ezt követően hamarjában válaszolhatott volna a Makó, de Fülöp lövését Balogh bravúrral védte. Az első félóra végén érkezett a második tuzséri találat, és ez valamelyest megfogta a Maros-partiakat. Varga R. ugyan fejjel bevehette volna a házigazdák kapuját, de az irányzékkal baj volt.

A fordulás után hét perc alatt könnyedén egyenlíthetett volna a Kolozsvári-legénység. Előbb Fülöp találta telibe 14 m-ről a kapufát, majd Schreiber hibázott ziccerben. És milyen a futball? A kimaradt helyzeteket jókora védelmi hibát kihasználva természetesen góllal büntettek a hazaiak. A tetemes hátrány ellenére nem adták fel a zöld-sárgák, de a szerencse ezen a délutánon elpártolt tőlük. Bány kétszer is csak a kapussal állt szemben, de Kulacsik is megmutatta, miként kell jókora helyzetben hibázni. A Makó pont úgy járt, mint két hete Orosházán. Hiába játszott viszonylag jól, gólt képtelen volt szerezni. Naggyá tették Balo-
ghot, a tuzsériak kapusát. Igaz, a hajrában a kontrázó hazaiak is szerezhettek volna újabb gólokat, de Kovács Krisztián jól tette a dolgát. A vendégek legbiztosabb csapatrészének, a védelemnek nem ment a játék, így pedig vereségre voltak ítélve.

Kolozsvári János: – Ha éjfélig játszunk, akkor sem lőttünk volna gólt. A védelmünk viszont adakozó kedvében volt.

További eredmények: Nyíregyháza–Szolnok 1–0, Jászberény–Baktalórántháza 1–2, Karcag–Jászapáti 2–2, Békéscsaba–Budafok 6–1, Kecskemét–Vecsés 1–2, Orosháza–Bőcs 4–1. A Ferencváros–Kazincbarcika mérkőzést ma 18 órakor (Sport2) játsszák.

Halasiak Vásárhelyen

A HNKC SE NB I-es női kézilabdacsapata a 8. helyen zárta a bajnokságot, és a vezetőség máris… Tovább olvasom