2017. 08. 19. szombat - Huba 20°C | 35°C Még több cikk.

Újabb átaludt első félidő: Dinamo-Pick 29-24

Átaludta a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata az első félidőt, és ez döntőnek bizonyult a Dinamo Minszk elleni idegenbeli Velux EHF Bajnokok Ligája-mérkőzésen. A fehérorosz csapat 17–10-es félidő után 29–24-es győzelmet aratott.
HC Dinamo Minszk–Pick Szeged 29–24 (17–10)
Velux EHF Bajnokok Ligája, D csoport, 4. csoport, Minszk, Palace of Sport, 2500 néző. Vezette: Din, Dinu (románok).
Dinamo: BOGDANOV – RUTENKA 4, Sztetszura 1, Brouka 1, Atman 3/1, BABICSEV 3, Doroscsuk 2. Csere: Mijatovics (kapus), ONUFRIJENKO 5, Nyikolenko, SEVALJEVICS 9/6, Szkopincev 1. Vezetőedző: Szergij Bebesko.
Pick Szeged: Tatai – Prodanovics 2, Balogh 2, Sulc 1, Larholm 4/1, Zubai 4, Vadkerti 1. Csere: Mikler (kapus), Czina, Ancsin 2, Blazevic 3, Buday 1/1, Nagy, Kekezovics 2, Pribanic 2. Vezetőedző: Skaliczki László.
Kiállítások: 8, illetve 8 perc.
Hétméteres: 8/7, illetve 3/2.

Padlón a Pick és Larholm: vereséggel tér haza Minszkből a csapat. Fotó: Schmidt Andrea

Osztályzatok

Lapunk a BL-ben 1-től 6-ig osztályozza a Pick játékosait. Íme: Tatai 2, Mikler 3, Prodanovics 2, Nagy N. –, Ancsin 2, Balogh 2,5, Sulc 2, Buday 2, Zubai 4,5, Pribanic 3, Larholm 2,5, Blazevic 3, Czina 2,5, Vadkerti 3, Kekezovics 3.

Pedig minden szépen indult. Remek lett az idő, napsütésben sétált át a szállodából a Pick Szeged a csarnokba, Tatai Péter űzte, hergelte a társakat a meccs előtt, így mindenki reménykedett: talán sikerül a bravúr a fehérorosz Dinamo Minszk ellen.

Még akkor sem gondolt senki semmi rosszra, amikor Prodanovics, majd Sulc gólja után a Szeged vezetett 2–1-re. Még a 9. percben is döntetlen volt az állás, ezután azonban megkezdődött a minszki rémálom. A szokásos támadásbeli hibáknak köszönhetően szépen fokozatosan növelte előnyét a hazai csapat. A védelem is lyukas volt, a két kapus, Tatai, majd Mikler keveset találkozott a labdával.

Rosszul kezdődött a második félidő, úgy tűnt, padlót fog a Pick. Szerencsére a védekezés összeállt, volt kapusteljesítmény, így egyre közelebb került a magyar csapat. Végre sültek a lövések, több szegedi kézilabdás is felébredt az első harminc perc szundikálása után. A maroknyi magyar tábor elkezdett reménykedni, hiszen mínusz nyolcról mínusz háromra jött fel a Pick. És megvolt minden esély arra, hogy újra nyílt legyen a meccs. Nem lett az, mert hiába volt meg kétszer is a nagy lehetőség arra, hogy csak kettő legyen közte, a Tisza-partiak pontosan olyan hibákat vétettek, amelyek sajnos eddig jellemezték őket a Bajnokok Ligájában. Nem mertek vállalkozni, inkább csak tolták a labdákat a társaknak, ennek volt köszönhető, hogy az említett két akciót végül labdaeladással fejezte be a csapat. Pedig a Minszk ekkor megijedt, igen ám, de a fehérorosz alakulat amint látta, hogy a magyarok megtorpantak a lehetőségtől, újból magabiztossá váltak, így a végén megszerezték a számukra olyannyira fontos győzelmet. Zúgott is a „Dinamo!"

A nagy kérdés, hogy immár a sokadik meccsén miért kezd ennyire gyengén a Pick Szeged, ami mindig döntőnek bizonyul.

Skaliczki László: – Gratulálok a Minszknek! Az első félidőben a hazai csapat védekezése, kapusteljesítménye megadta az alaphangot, ez teljesen elbizonytalanított bennünket. Nem tudtuk megakadályozni a Dinamo gólfesztiválját. A második félidőben már jobb teljesítményt nyújtottunk elöl és hátul is. Szerencsénk sem volt, négy olyan kapufát lőttünk, ami kifelé pattant. Volt sanszunk arra, hogy utolérjük a Minszket. Érdekes meccs volt, a csapatom két arcát mutatta. Összességében el kell ismerni: megérdemelte a győzelmet a Minszk. Sajnos az előző meccseken is több kulcsemberünk gyengén játszott, most is így volt, és ebből nem tudtunk kimászni.

A D csoport állása
1. Barcelona 3 3 0 0 92-70 6
2. Berlin 4 3 0 1 112-108 6
3. Zagreb 3 1 1 1 84-82 3
4. Minszk 4 1 1 2 105-105 3
5. Pick Szeged 4 1 0 3 103-117 2
6. Schaffhausen 4 1 0 3 107-121 2