2017. 12. 11. hétfő - Árpád -1°C | 13°C Még több cikk.

Újabb hazai vereség

A labdarúgó NB II keleti csoportjának 11. fordulójában nem várt, fájó vereséget szenvedett hazai pályán a Makó az Orosházától.
Makó FC–Orosháza 1–2 (1–2)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Makó, 700 néző. Vezette: Sápi (Bodac, Weizer).
Makó: Czirbus 0 – Szaveljev 5, Magyar 5, Bakos Á. 4 – Kulacsik 4, Fülöp 4, Bány 4, Kis K. 5, Podonyi 4 – Zakar 5, Hadár 5. Edző: Takács Zoltán.
Orosháza: Tóth Z. – Szabó N., Molnár, Csiszár, Sipka – Búza, Pardi, Kerepeczki, Ábel – Baranyai, Lovas. Edző: Belvon Attila.
Gólszerzők: Szabó N. az 5., Magyar a 30., Baranyai a 44. percben.
Csere: Bakos Á. helyett Csamangó (4) a szünetben, Búza h. Jakab és Pardi h. Balázs a 60. percben.
Sárga lap: Csiszár az 5., Bány a 32., Szaveljev a 43., Fülöp a 48., Kis K. a 65., Jakab a 82. percben.

Magyar (4-es mezben) fejese egyenlítést ért a Makónak. Fotó: Schmidt Andrea
Nem a legjobb előjelekkel várták a találkozó kezdését a hazaiak, akiknél mégsem épült fel az MTK-tól elszenvedett sérüléséből a védelem oszlopa, Mórocz. A hiánya már a mérkőzés elején meglátszott, gyorsan vezetéshez jutottak a vendégek. Ezt követően helyzeteket nem láthatott a nézősereg, annál inkább mezőnyjátékot. Az első félóra végén mégis örülhetett, ugyanis egyenlítettek a makóiak.

Góltörténet:

5. perc: Baranyai húzott el a jobb oldalon, beadását a felfutó Szabó N. kapásból 6 méterről a jobb alsó sarokba lőtte, 0–1.
30. perc: Sokadik szabadrúgását végezte el Bány, a beívelt labdát Magyar 8 méterről a kapu bal oldalába bólintotta, 1–1.
44. perc: Gyors orosházi kontra végén a jobb oldalról belőtt labda teljesen üresen találta Baranyait, aki 8 méterről Czirbus mellett a hálóba gurított, 1–2.

A fordulást követően a Belvon-legénység visszaállt, védte a vezetését. A Makó meg persze minden igyekezetével támadott, de mert hiányzott az átütőerő, az egyenlítés nem jött össze. Ez azonban a játékvezetőn is múlott, aki két esetben sem látott okot a közbeavatkozásba, pedig büntetőt kellett volna ítélnie a Makó javára. Tizenhárom perccel a meccs vége előtt Kulacsik buktatása miatt már a szájába vette a sípot, sőt: bele is fújt. Mindhiába, mert Zakar hibázott, akárcsak a hajrában Kulacsik.
Takács Zoltán: – Az első félidőben súlyos egyéni hibák miatt kerültünk hátrányba. A fordulás után sokat tettünk az egyenlítésért, s hogy ez nem sikerült, az nem csak rajtunk múlott...

További eredmények: Budafok–Karcag 0–0, Kazincbarcika– Jászberény 2–0, Ferencváros–Békéscsaba 2–1, Szolnok–Kecskemét 3–1, Jászapáti–Tuzsér 0–0, Baktalórántháza–Nyíregyháza 0–4, Bőcs–Vecsés 3–3.

1. Ferencváros 11 9 2 0 35 – 6 29
2. Nyíregyháza 11 8 3 0 25 – 7 27
3. Tuzsér 11 6 3 2 17 – 16 21
4. Orosháza 11 5 4 2 20 – 19 19
5. Szolnok 11 5 3 3 17 – 17 18
6. Bős 11 5 3 3 15 – 16 18
7. Kazincbarcika 11 3 6 2 19 – 15 15
8. Vecsés 11 4 3 4 20 – 17 15