2017. 10. 20. péntek - Vendel 9°C | 24°C Még több cikk.

Újabb Naturtex-siker

Kosárlabda, Szeged - A Naturtex- SZTE-Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata a Kaposvár elleni siker után újabb győzelmet aratott, szombat este az újonc MAFC ellen nyert az újszegedi sportcsarnokban (78–73).
Naturtex-SZTE-Szedeák–MAFC 78–73 (20–25, 19–10, 20–18, 19–20)

Férfi kosárlabda NB I A csoport, 4. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Györffy, Söjtöri, Kovács N.
Naturtex-SZTE-Szedeák: JEREMINOV 15/6, Vágvölgyi 7, Molnár A. 6/3, CSIRICS 22/6, BALABAN 24. Csere: Wirth, Kiss Zs., Varga, Révész 4, Kuntics, Molnár B., Mike. Vezetőedző: Nikola Lazics.
MAFC: LAKOSA 14/3, MISEK 13/3, Hunter 8, Timkó 6, TOUTZIARAKIS 28. Csere: Szabó, Fodor 4, Fekete, Koncz, Turcsics, Nikitin, Lakits. Vezetőedző: Stefan Timbus.

Az előző fordulóban a MAFC mestere, Stefan Timbus a bátorságot hiányolta a játékosaitól, most viszont megkapta. Csapata a Naturtex-SZTE-Szedeák ellen vizitált az újszegedi sportcsarnokban, ahol az első negyedében ránk ijesztettek a vendégek, főként nyelvtörő görög légiósuk, Toutziarakis révén, aki 28 ponttal zárta a derbit. Jött azonban Nikola Lazics hosszabb taktikai értekezlete, amelynek eredménye percről percre jobban látszott a parketten, hiszen a hazaiak védekezése folyamatosan javult, Balaban pedig hengerelt, félidőben a Szedeák pontjainak több mint fele az ő nevéhez fűződött.

Újabb Naturtex-siker. Fotó: Frank Yvette (Galéria)

A kezdőcsapat tagjai remekeltek, Csirics is vezérszerepet kapott, ő és Molnár András egyszer fél percen belül szerzett triplát, ezzel ki is alakult a legnagyobb, 13 pontos különbség. A büntetőket jó arányban dobták be a szegediek, így nem is volt miért aggódni, de innentől kezdve új erőre kapott a MAFC.

Mindig volt valaki a vendégektől, aki gondot tudott okozni, és olyan közel lopózni pontjaival, hogy az már veszélyes legyen, de ilyenkor mindig jött egy hazai játékos. Jereminov ugyan csak a harmadik legtöbb pontot szerezte, de a kosarait, köztük két triplát is mindig a lehető legfontosabb pillanatban láthattuk, ő nyugtatta meg a közönséget. Ettől persze még maradt izgalom a végére, hiszen az utolsó pár perc kapkodásából és büntetőpárbajából a MAFC került ki győztesen, de a meccsből nem: utolsó másodperces ziccerével csak négy pontra tudta csökkenteni a különbséget, így a Szedeák a múlt heti, Kaposvár elleni sikere után újra győzelmet ünnepelhetett.

Nikola Lazics: – Rosszul játszottunk, de így is nyertünk. Nem tudtunk olyan ritmust diktálni, amilyet elterveztük, egy kicsit görcsösek voltunk. A lényeg a győzelem.

További eredmények: Nyíregyháza–Sopron 70–90, Jászberény–Körmend 89–80, Pécs–Alba Fehérvár 98–79.

Győzelmi ösvényen a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem

Megszerezte első győzelmét a női vízilabda OB I-ben a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem együttese, amely szombaton 19–4-re múlta felül az Angyalföldi Sportiskolát. Tovább olvasom