2016. 12. 07. szerda - Ambrus -5°C | 3°C

Újabb sikeres hétvégén vannak túl a SZKE gyorskorisai

Az elmúlt hétvégén Budapesten, a Mikulás Kupa nemzetközi gyorskorcsolyázó versenyen vettek részt a Szegedi Korcsolyázó Egyesület sportolói.
A válogatott szegedi sportolók közül Lajtos Szandra kisebb megfázás miatt nem indult, Oláh Bence 1500m-en 2. helyen végzett, Farkas Tamás pedig korcsoportjánál egy csoporttal feljebb indulva lett bronzérmes. Óriási csatában lett aranyérmes Jászapáti Petra és Simon Jójárt Richárd is. Mindkettőjüknél az utolsó távon dőlt el az aranyérem sorsa.

A szegediek közül többen egyéni rekordokat értek el ami azt bizonyítja,hogy jó formában várhatják a következő versenyeket. December végén rendezik a felnőttek Országos Bajnokságát, január 14-15-én pedig az utánpótlás versenyzők versenghetnek majd a bajnoki címekért.

Olimpiai részvétel

2012. január 13-22 között kerül megrendezésre az I. Téli Ifjúsági Olimpia, ahol egy fiú és egy lány versenyző képviselheti országunkat. A szegedieket Farkas Tamás válogatott versenyző képviseli a rendkívül rangos viadalon.