2017. 05. 25. csütörtök - Orbán 13°C | 21°C Még több cikk.

Újra győzelmi ösvényen a Kosársuli

Bőven volt törleszteni valója az EnterNet Vásárhelyi Kosársulinak a Budapesti Honvéd elleni szombati mérkőzésén, hiszen két héttel ezelőtt a pesti alakulat ütötte el őket a továbbjutástól a kupában.
EnterNet Vásárhelyi Kosársuli (3.)–Budapesti Honvéd (5.) 83–70 (16–22, 20–14, 23–11, 24–23)
Férfi kosárlabda NB I B csoport, 10. forduló. Hódmezővásárhely, 500 néző. Vezette: Balogh, Rácz, Mester.
Kosársuli: SZILÁGYI 6, UTASI 5, MÓCSAI 11, VAS 22/12, Kukla 7. Csere: DANI 10/3, BABUT 20, Grezsa 2, Böszörményi, Bartucz. Edző: Elek András.

Az első négy percben minden a hazaiak akarata szerint zajlott, így öt ponttal sikerült ellépni, ez azonban nem tartott sokáig, hiszen a pestiek két szépen kivitelezett támadással egalizálták a helyzetet. Mindkét gárda rendkívül enerváltan játszott. A kék-sárgák iszonyatosan pontatlanul céloztak, emellett a védekezésük is lagymatag volt, nem is csoda hogy az első periódus végén a Honvéd pontos hat előnnyel fordulhatott.

A pihenő után sem javult az iram. Néha úgy tűnt sikerülhet ledolgozni a hat pontot, hiszen Utasiéknak gyenge védekezésük ellenére sikerült közelebb férkőzni ellenfelükhöz. Sőt a félidő végén 36-36 állt az eredményjelzőn.

A harmadik periódusban felfokozott hangulatban folyt a mérkőzés. Mindkét együttes rohamtempóban pattogtatott, sokszor inkább futóversenynek tűnt az összecsapás. A Vásárhely feljavuló védekezésének köszönhetően azonban négy perc után 7 ponttal leszakították riválisaikat. Elsősorban az eredményesen kosarazó Dani Zoltán villogott, de Vas Péter is sokat tett a közösbe. Az előny tovább duzzadt nem, ezúttal nem jött be a Honvéd agresszív védekezése. Az utolsó játékrész előtt már úgy tűnt a hazaiak kezükben tartják az események alakulását.

Továbbra is remekül küzdöttek dr. Elek András tanítványai, sikerült tartani a több mint tíz pontos különbséget, sőt: a negyedik percben már 20 volt közte. Ezután azonban rövidzárlat történt, és feljöttek a vendégek, a Kosársuli azonban megőrizte előnyét, és behúzta a kilencedik strigulát is az eredménylistán.

Elek András: Egy nagyon szimpatikus és jó csapat ellen diadalmaskodtunk. Végre jól védekeztünk, csak azt sajnálom, hogy ez nem párosult jó támadójátékkal.