A Szentesi VK OB I-es férfi vízilabdacsapatának kétszer kellett legyőznie a Ferencvárost, hogy a megérdemelt három pontot megkapja: a szerdai találkozó 11–10-re végződött.
Szentesi VK–Ferencváros 11–10 (1–2, 3–2, 5–2, 2–4)
Férfi vízilabda OB I, 4. forduló. Szentes, Széchenyi ligeti uszoda, 300 néző. Vezette: Csanádi, Petik.
Szentes: HORVÁTH T. – Tóth Z., Tóth P. 2, Nagy M. 1, Regős 2, Németh D. 1, Szabó Z. Csere: HEGEDÜS 2, Pellei 1, Józsa, Werner, Szabó L., BÁLINT 2. Vezetőedző: Lukács Dénes.
FTC: Pijetlovics – Sánta, Kárteszi 1, Deutsch 1, Illés, PAJÁN 3, ERNYEY 4. Csere: Francsics 1, Mocsári, Szilágyi, Major. Vezetőedző: Varga I Zsolt.
Gól – emberelőnyből: 8/5, ill 8/4.
Ötméteresből: 1/1, ill. –.

Újra legyőzte a Szentesi VK a Ferencvárost. Galéria: Vidovics Ferenc

12–11 és 11–10. A szentesi férfi vízilabdásoknak a Fradi óvása miatt kétszer kellett megvernie a zöld-fehér együttest, hogy a három pontot megszerezzék. Az első találkozó is nagy küzdelmet hozott, nem volt ez másképp a mai második összecsapáson sem.

A házigazdák kezdtek jobban, Tóth Péter találatával 1–0-ra vezettek, erre azonban két válasz is érkezett a vendégek részéről, így az FTC minimális előnyével ért véget az első negyed. A második játékrészben a Szentes jobban rákapcsolt, és kiegyenlítette az állást.

Az ötperces szünet után tulajdonképpen minden nulláról, vagyis egálról indulhatott. A hazaiak ekkor már pontosabban céloztak, jobban használták ki helyzeteiket, és a harmadik negyedet 5–2-re nyerték a fiatal ferencvárosiakkal szemben. Korai volt még azonban hátradőlni, mert az utolsó nyolc percben a Fradi küzdött, nem adta fel, és 10–9-re felzárkózott.

Három pontot ért a hajrában Bálint Gergő gólja, amely 11–9-re módosította az állást. A fővárosiaknak már csak arra maradt ereje, hogy az első találkozóhoz hasonlóan egy gólra csökkentsék a végeredményt.

Lukács Dénes: – Örülök a győzelemnek, bár tagadhatatlan, hogy sok hibával vízilabdáztunk. A nyolc közé jutáért vívott harcban fontos három pontot szereztünk, és továbbra is tartom, hogy a Ferencvárost idegenben is meg kell vernünk. Ne feledjük: akkor már Weszelovszky is a sorainkban lesz.

• 1. falusi01 2013. január 23. 20:11