2017. 07. 27. csütörtök - Olga, Liliána 16°C | 26°C Még több cikk.

Újvárosban nyert a HNKC

Győzelemmel kezdte a rájátszást a HNKC NB I-es női kézilabdacsapata. A vásárhelyi lányok a 12 gólos Koroknai vezérletével 29-22-re nyertek a Dunaferr vendégeként.
Dunaferr–ASA-Consolis-HNKC 22–29 (11–14)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés, rájátszás az 5–8. helyért. Dunaújváros, 250 néző. Vezette: Bóna, Miskei.

Dunaferr: GYŐRI – Tamás 3, SLAKTA 7 (5), Sári 2, Takács 2 Vadász 1, ERDŐSI 6. Csere: Pisák (kapus), Felső, Somogyi, Orbán, Berta 1. Edző: Rapaty Tamás.

ASA-Consolis-HNKC: ABRAMOVICS – Lovász 4, Nyikolajenko 4, Gaál 1, WOLF 4 (1), Jókai 1, KOROKNAI 12 (1). Csere: Vörös (kapus), Gerstmár 2, Nagy I. 1, Fülöp, Busi, Varga. Edző: Farkas József.

Kiállítások: 8, ill. 14 perc.
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/2.

Az eredmény alakulása: 10. perc: 5–4, 21. perc: 7–11, 27. perc: 9–13, 41. perc: 12–19, 50. perc: 16–26.

A biztos győzelem reményében lépett pályára Dunaújvárosban a vásárhelyi gárda. Bő két héttel ezelőtt, az alapszakasz utolsó fordulójában tizenhat góllal egyszer már győztek az egykor még BEK-et is nyert újvárosiak otthonában. Most valamivel szorosabb lett a végeredmény, de a minden tekintetben jobb, erősebb vendégek sikere az első tíz perc után egy másodpercig sem forgott veszélyben.

A mezőny legjobbja a Csongrád megyeiek balszélsője, Koroknai volt, aki az első félidőben már nyolc gólig jutott, ehhez a fordulást követően még hozzátett négyet. A magabiztos vezetés tudatában a hajrában Farkas edző bátran küldhette pályára a vendégek ifista korú tehetségeit, Busit és Vargát is.

Farkas József: – A végig megnyugtató előny birtokában könnyedén nyertünk. A szünet után negyedóráig kiválóan játszottunk, az viszont nem nagyon tetszett, hogy az újvárosiak gyors középkezdésből négy gólt is tudtak szerezni, valamint, hogy a beállósunkat nem tudtuk megjátszani.

Makó FC: kiélezett összecsapás lesz

Labdarúgás - A labdarúgó NB II Keleti csoportjában a Makó FC vasárnap 17 órától az Erdei Ferenc téri… Tovább olvasom