2017. 03. 30. csütörtök - Zalán 8°C | 18°C Még több cikk.

Úszó Eb: dupla magyar kettős siker

Hosszú Katinka arany-, Jakabos Zsuzsanna pedig ezüstérmet nyert vasárnap 200 méter pillangón, Cseh László pedig Verrasztó Dávid előtt nyert 400 vegyesen a margitszigeti úszó Európa-bajnokságon.
Hosszú - aki csütörtökön 200 m vegyesen és a 4x200-as gyorsváltó tagjaként is aranyérmes lett, hétfőn pedig éppen Jakabos előtt második volt 400 m vegyesen - 2:06.71 perccel csapott a célba. Jakabos a 400 m vegyes bronzérme után 2:07.06-tal szerzett ezúttal ezüstöt.

Néhány perccel később Cseh László arany-, Verrasztó Dávid pedig ezüstérmet nyert vasárnap 400 m vegyesen a margitszigeti úszó Európa-bajnokságon.

A Kőbánya SC olimpiai ezüstérmes versenyzője sikerével egyszersmind káprázatos sorozatát is folytatta: megszakítás nélkül, 2004, 2006 és 2008 után 2010-ben is Európa-bajnoki címet szerzett a hosszabbik vegyes számában. Cseh 4.10.95 perccel diadalmaskodott. Verrasztó Dávid 4:12.96-tal végzett a második helyen, húga, Evelyn egy-egy arany és ezüstje után tovább gazdagítva a család éremkollekcióját.

- Tudtam, hogy nem kell megszakadnom a győzelemért, ez a magyarázata, hogy miért úsztam az utolsó 100-on olyan könnyedén - mondta Cseh. - Ezt az aranyérmet azoknak ajánlom, akik a felkészülés során elviselték a rengeteg hülyeségemet: anyukámnak, apukámnak, a barátnőmnek és edzőmnek, Turi Györgynek.

Hatodikak lettek a magyarok a női 3 m-es szinkronműugrásban
A Reisinger Zsófia, Gondos Flóra duó a hatodik helyen végzett a női 3 m-es szinkronműugrás vasárnapi döntőjében a margitszigeti Európa-bajnokságon. A nyolc közé a hetedik helyen bejutott fiatal hazai duó 268,11 ponttal zárta a viadalt, s ezzel a döntő mezőnyében a francia és a finn párost is megelőzte.

A számot a címvédő olasz Tania Cagnotto, Francesca Dallapé nyerte meg 327,90 ponttal. A második helyen az ukrán Aljona Fjodorova, Ana Piszmenszka (312,00), a harmadikon pedig az orosz Anasztaszja Pozdnyakova, Szvetlana Filippova (307,50) kettős végzett.

Ifjúsági olimpia: Zsiga győzelemmel kezdett

Győzelemmel kezdte szereplését Zsiga Máté, a Szegedi VTK teniszezője a szingapúri ifjúsági olimpián. Tovább olvasom