2017. 06. 28. szerda - Levente, Irén 22°C | 35°C Még több cikk.

UTC: klasszikus kupasiker

A legjobb nyolc közé jutott a futsal magyar kupában az UTC FT, amely hazai pályán drámai mérkőzésen 5–4-re legyőzte az esélyesbbnek vélt Aramist.
UTC FT–Aramis 5–4 (2–1)
Futsal magyar kupa, 3. forduló a nyolc közé jutásért, Szeged, újszegedi sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Janitz, Moldván.
UTC: Tombácz – Bullás, Hegyesi Zs., Dürgő, Tóth A. Csere: Berndt, Ondrejó, Végh, Juhász I.; Szűcs D., Pataki, Balogh Á., Szentes Bíró. Edző: Brinszky Adrián.
Aramis: Sikur – Frank P., Sámson, Németh P., Jovánczai. Csere: Gorjánácz, Bognár, Tóth Sz., Korozmán, Vas Á., Frank T., Birinyi. Játékos-edző: Frank Tamás.
Gólszerzők: Berndt (5.), Szentes Bíró (7., 30.), Ondrejó (31., 38.), ill. Frank P. (17.), Frank T. (34.), Birinyi (35.), Németh P. (38.).
Kiállítva: Szűcs D. (28.).

A férfi futsal magyar kupa harmadik fordulójában a nyolc közé jutás volt a tét. Az UTC Futsal Team az újszegedi sportcsarnokban az Aramis együttesét fogadta. A hazaiak remekül kezdtek, két fiatalember, Berndt és Szentes Bíró révén a hetedik percben kétgólos volt az előny, igaz a szünet már csak 2–1 volt.

UTC: klasszikus kupasiker. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

A második félidőben volt minden: Szűcs D.-t kiállították, amikor előbb sárgát kapott, mert az ellenfele fogta a mezét, majd szövegelésért még egy sárga és a piros jött. Az emberhátrányt kivédekezte az UTC, majd éppen a végén nőtt az előny. Az Aramis átállt a vészkapus játékra. Ondrejó ezt a saját kilenceséről két góllal „hálálta meg": labdát szerzett, és az üres kapuba gurított. A vendégek visszajöttek a meccsbe, hiszen 4–1-ről 4–3-ra zárkóztak, ám az utolsó percben Frank T. hatméteres büntetőjét védte a mezőny egyik legjobbja, Tombácz, így az UTC FT a nyolc közé jutott.

Brinszky Adrián: – Klasszikus kupamérkőzés volt. A Győr elleni mérkőzés remek alapot adott ehhez a mérkőzéshez, amelyen fel tudtunk készülni az Aramis játékára. Döntően mi irányítottuk a játékot, a hajrában pedig az emberfóros játékot naagyjából kontrolláltuk.

Magosi Norbert: murecki elsőség

Mureckben rendezték meg a Josef Bössner salakmotor-emlékversenyt, amelyet a szegedi Magosi Norbert nyert meg. Tovább olvasom