2017. 04. 24. hétfő - György 3°C | 15°C Még több cikk.

Vajda aranyvárosa Duisburg

Ezren arany-, ötezren ezüstérmet szerzett a duisburgi világbajnokságon az EDF DÉMÁSZ-Szeged kenusa, Vajda Attila. A szintén szegedi Sík Márton K2 500 méteren a paksi Borossal párban biztató kezdés után végül hatodik lett.
Vajda Attila immár háromszoros világbajnok. Gyanítható, ha tehetné, az EDF DÉMÁSZ-Szeged olimpiai bajnok kenusa minden évben a német városba utazna, hogy a kajakos, kenus világbajnokságon versenyezzen. Mert előbb 2007-ben, majd idén is vb-aranyat nyert Duisburgban - 2011-ben pedig hazai pályán, Szegeden nyert.

A siker értékét az is növeli, hogy nagy riválisa, a német Brendel előtt nyert rendkívül taktikus, jól felépített pályával. Vécsi Viktor tanítványa a középmezőnynel haladt az ezer méter első negyedében, majd szépen felkapaszkodott az élbolyhoz, lehagyta a nagy riválisokat, így Brendelt és az orosz Stokalovot, és végül egyhajónyi előnnyel megnyerte második világbajnoki aranyát.

Szegedi öröm: Vajda Attila az ezer egyesben elért sikerének örül. Fotó: MTI
Szegedi öröm: Vajda Attila az ezer egyesben elért sikerének örül.
Fotó: MTI

Vajdának volt még egy jelenése, mégpedig ötezren egyesben. Itt is Brendellel csatázott leginkább, hiszen a harmadik helyezett már húsz másodperc távolságból követte őket. Végül a hazai vizeken lapátoló német ezt a számot megnyerte, igaz, a fontosabb, olimpiai számban, az ezer egyesben viszont kikapott.

A másik szegedi, a kajakos Sík Márton K2 500 méteren a paksi Borossal párban biztatóan indult, és egészen a táv négyötödéig első volt. Ám ekkor közbeszólt az oldalszél, amely Síkékat nem segítette, a pálya másik oldalán a fehéroroszokat viszont támogatta, így az éremből végül hatodik hely lett.

Szegedi szomorúság: Sík Márton (elöl), Boros egység pedig csalódott a hatodik hely miatt. Fotó: MTI
Fotó: MTI

A magyar csapat hét első, valamint öt-öt második és harmadik helyet szerzett Duisburgban, az olimpiai számokat tekintve 4–1–2 volt a mérleg. A mieink közül Kozák Danuta és Fazekas-Zur Krisztina egyformán három elsőséggel zárta a vb-t, ők lettek a küldöttség legeredményesebb versenyzői.

Szegediek nyilatkozatai

Vajda Attila: – Pontosan így képzeltem az érmek elosztását. Azt éreztem, hogy az ötezret nem nyerem meg, hanem második leszek, viszont ezren bennem volt a siker, amely össze is jött. És akikkel együtt edzettem, a Vasbányai, Mike duó is ugyanezt az eredménysort érte el: ezren elsők, ötszázon másodikak lettek. Brendel rossz formában volt, így örült a második helynek is a rövidebb távon, míg ötezren már kijött rajtam a fáradtság. Nagyon boldog vagyok, hogy megvan a második világbajnoki aranyérmem!

Sík Márton: – Egészen bő négyszáz méterig elsők voltunk. Jól sikerült minden: a bemelegítés, a verseny is, de pechesek vagyunk, mert az oldalszél nem nekünk kedvezett. Kültéri sportág, és mindez benne van, annak ellenére, hogy szomorú vagyok az elért hatodik hely miatt. Ez már a második ilyen esemény, amely miatt nem sikerül jobb helyezést elérni. Úgy szálltam ki a hajóból, hogy életemben nem hajtottam ki így magamat. Elégedett is vagyok, hiszen szépen végigcsináltunk mindent, ám csalódott is, hiszen mégsem sikerült legalább érmet szerezni.

• 4. v.imre 2013. szeptember 03. 08:26
    „5. kreatív 2013.09.02. 22:35

Már megbocsáss, az ember mégis csak jobb kedvre hangolódik attól, ha honfitársa, pláne települése kiválósága dicsőséget, országra-világra kiterjedő szóvá tett elismerést vált ki a nagyvilág sportjában, tudományában, kultúrájában. Az ilyen személyes sikerek teszik jobbá, szinesebbé, elfogadhatóbbá az emberi civilizációt. Adott a lehetőség, a Maty-ér, kezd el lapátolni. Aztán meglátjuk, érdemes vagy-e Te is a közösség anyagi támogatására? Mert Attila és a többi sportoló esetében is így kezdődött. A sikerért, az elismerésért előbb meg kell dolgozni. No és az USA miért támogat mást sportágat, személyeket, sportolókat, tudósokat, stb.? Mert ők ott érnek el sikereket. Tehát mi a különbség? Van egyáltalán különbség?”
  • 3. bessy 2013. szeptember 02. 17:32
    „Szép volt Attila, csak így tovább!”
  • 2. v.imre 2013. szeptember 02. 10:04
    „<moderálva> köszönjük!”
  • 1. bambulla 2013. szeptember 02. 09:04
    „szép volt Ati !
    rakd be a vitrinbe a két érmet, de hagyjál helyet még a többinek is :))”

A Szeged 2011-Grosics Akadémia négy góllal verte a Bölcskét az NB III-ban

A labdarúgó NB III Közép csoportjában magabiztos győzelmet aratott a Szeged 2011- Grosics Akadémia együttese, amely hazai pályán, a gyulai akadémián 4–0-ra legyőzte a Bölcske együttesét. Tovább olvasom