2017. 05. 28. vasárnap - Emil, Csanád 13°C | 25°C Még több cikk.

Vajda biztosan nyert, Janics Natasa négyes hajóba ült

A kajakosok és kenusok péntektől vasárnapig a szegedi Maty-éren az Európa-bajnokságért, a világkupa-szereplésért, és természetesen a pekingi olimpiáért küzdenek. Online tudósítás a válogatóról a delmagyar.hu oldalon!

16.55 óra férfi K4 1000 méter: A nap legnagyobb érdeklődéssel várt fináléjában a Kucsera, Benkő, Kammerer, Kadler egységnek a Kökény, Storcz, Vereckei, Horváth Gábor négyessel vívott ádáz csatát. Kammerer, aki korábban két olimpiát is nyert a másik hajóban robotoló Storcz, Vereckei, Horváth hármassal most új társaival örülhetett: a táv utolsó harmadában lehajrázták riválisukat. A két szegedi, Gyökös Lajos és Csamangó Attila négyese a harmadik helyen ért célba.

Az első nap szegedi vonatkozású eseményeiről Petrovics Kálmán, a Démász Szeged Vízisport Egyesület igazgatója beszélt. Hallgassa meg hanganyagunkat!

16.32 óra férfi C2 1000 méter: Ebben a futamban is szoríthattunk szegedi sportolóért: Joób Márton Sarudi Pállal térdelt egy hajóban. Sokáig partiban voltak a győzelemért, de végül csak harmadik helyen értek célba. A futamot a Sáfrán Mátyás, Sáfrán Mihály egység nyerte.

Angyal Zoltán: a Sáfrán-testvérek a tavalyi U23-as EB-re ültek össze, amit meg is nyertek. A siker óriási lökést adott nekik, a milánói kontinens bajnokságon is előrukkolhatnak valami betyáros meglepetéssel. Persze, a számban még mindig a Kolonics, Kozmann duó az egyeduralkodó.

Online interjú Angyal Zoltán szövetségi kapitánnyal!

Vasárnap 13 és 14 óra között Angyal Zoltán, a magyar kajak-kenu válogatott szövetségi kapitánya lesz a vendégünk. Kérdezze ön is a szakembert az olimpiai esélyekről, Janics Natasáról és Vajda Attiláról. Kérdéseiket az interju@delmagyar.hu e-mail címre várjuk és a beszélgetés ideje alatt a hozzászólások között is feltehetik kérdéseiket.
16.05 óra férfi K2 1000 méter: A legutóbbi világbajnokságon, Duisburban bronzérmes Kucsera, Kammerer duó távollétében nem számíthattunk komoly izgalmakra. Végül az MTK-s Tóth, Pauman egység nyert, ők indulhatnak a kontinensbajnokságon.

Angyal Zoltán: Szép meccset vívtak a fiatalok, a nyertes egység az EB mellett a szegedi Világkupán is ott lehet.

15.40 óra női K4 500 méter: A táv legnagyobb esélyese a Fábiánné edzette Fazekas, Benedek, Paksy, Kozák négyes volt. A Kovács Katalint nélkülöző kvartett ennek megfelelően remekül kezdett, de a Janics Natasa által vezetett egység komolyan megszorongatta őket. A szegediek olimpiai bajnoka sztrókolta azt a hajót, amelyben még Medveczky, Faldum és Csipes Tamara szelte a habokat. Benedek Dalmáék győzelmükkel EB résztvevők.

Angyal Zoltán: meglepően szoros csata volt, annak ellenére, hogy Natasáék pénteken ültek össze először. Janicsék nagyon jól veresnyeztek, de végül nem borult a papírforma, Patyi Melindáéké az EB indulás joga.

Janics Natasa négyesben is indult a válogatón Fotó: Karnok Csaba
Janics Natasa négyesben is indult a válogatón
Fotó: Karnok Csaba

15.07 óra férfi C1 1000 méter: A kenu egyesek leghosszabb távján a szegedi Vajda Attiláért szoríthattunk. Nos, nem kellett csalódnunk: olimpiai bronzérmesünk remekül lapátolt, riválisai Mike Róbert és Tóth Márton csak a hátát nézték. A Démász Szeged kiválósága magabiztosan, egy hajóval nyerte a futamot.

Angyal Zoltán: Vajda Attila kötelező győzelmet aratott, bár Mike is remekül ment, annak ellenére, hogy hozzá inkább az 500 áll közelebb. A két fiú várhatóan a rövidebb távon is összecsap, ott még nagyobb csatára számítok. Attila világbajnokként már biztos EB induló volt, a szegedi világkupán pedig ők ketten képviselik majd a magyar színeket.

Vajda Attila biztosan nyert 1000 méteren Fotó: Karnok Csaba
Vajda Attila biztosan nyert 1000 méteren

Vajda Attila szerint jó kis csatát vívtak Mikével, de nem volt veszélyben a győzelme. Hallgassa meg hanganyagunkat!

15 óra férfi K1 1000 méter: A pénteki nap első döntőjében Kucsera Gábor és Kökény Roland vívott hatalmas csatát a férfi kajak szólóban, az 1000 méteres távon. Végül előbbi nyert. Egy ír kajakos is szelte a habokat a Maty-éren, versenyen kívül indult és a negyedik helyet sikerült megszerznie. Kucsera inkább párosban jeleskedett az elmúlt években, a világversenyeken Kammererrel alkotnak világverő duót.

Angyal Zoltán: Előre borítékolható volt a Kucsera-Kökény párharc és Dobos András is remekül küzdött. Az Európa bajnokságon Kucsera fog indulni. A Világkupán Benkő Zoltán biztos induló, mellette még kérdéses a második magyar résztvevő személye. Az biztos, hogy a csapathajókban Kucsera párosban, Kökény a négyesben indul majd.

Az egyes futamokat a válogatott szövetségi kapitánya, Angyal Zoltán értékeli.

Az első és legfontosabb feladat az Eb-re való kvalifikáció, amelyen további olimpiai kvótákat lehet szerezni. Férfi kajakban még három, kenuban szintén három, míg női kajakban két hely kiadó. Az olimpiai számok közül hétben még hatalmas harc várható.

• 2. libero 2008. május 09. 23:56
    „Csatlakozom "szegedifiúhoz".Hajrá Nati!Hajrá Ati!Natasának meg kell tenni az első lépést az Olimpia felé!”
  • 1. szegedifiú 2008. május 09. 22:31
    „IMÁDLAK JANICS NATASA!
    Szép volt, Vajda Attila!
    Hajrá SZEGED!”

Bajusz Sándor a Dunaferrben folytatja, Nenadics aláírt!

A Dunaferr gárdájában folytatja pályafutását a Pick Szeged ikonja, Bajusz Sándor. Petar Nenadics pénteken három évre írt alá a Szegedhez. HANGANYAGGAL Tovább olvasom