2017. 11. 18. szombat - Jenő 5°C | 8°C Még több cikk.

Valahogy behúzták: A-Híd Szeged-BVSC 9-7

A férfi vízilabda OB I kilencedik fordulójában az A-Híd Szeged a magyar kupa Final Four előtti utolsó bajnokiját vívta a BVSC ellen. A Vincze-legénység a vártnál nehezebben, 9-7-re nyert.

A-Híd Szeged-BVSC 9-7 (2-1, 2-2, 3-2, 2-2)
Férfi vízilabda OB I, 9. forduló, újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezeti: Marosvári, Dodog.
A-Híd Szeged: Molnár D. - Jansik 1, JUHÁSZ 2, Kunac, Tóth M., Szivós 1, MOLNÁR T. 2. Csere: HEGEDÜS 3, Sánta, Vincze M., Decker Á. Vezetőedző: Vincze Balázs.
BVSC: GYÖRKE - NYÉKI 2, Kotszidisz, LÉTAY 2, Mezei 2, Teleky, Borsós. Csere: Nagy 1, Tatár, Ambrus, Szabó. Vezetőedző: Marcz Tamás.
Gól - emberelőnyből: 5/2, ill. 9/5.
Gól - ötméteresből: 2/1, ill. 1/1.
Vincze Balázs: - Ha a szerdai tenisznek van jótékony hatása, az biztos nem ma  jött ki. Gratulálok a BVSC teljesítményéhez!

4. negyed (2-2)

8. perc: Mezei Tamás szépségtapasza után Juhász Zsolt próbálkozik ejtéssel, de nem eredményes, ahogy Sánta sem, a felső lécet találja el.

7. perc: Molnár Dávid eszén már rég nem tudnak túl járni.

6. perc: Nyéki a kapufát találja el, a ziccerbe kerülő Szivós pedig a kapust.

5. perc: Jansik Szilárd két vendég védő között harcias és valahogy a képzeletbeli gólvonalon túlra pöcköli a labdát. Vastaps a jutalma. 9-6

4. perc: Szivós lő, de Györke véd. A kapus nem véletlenül rázza az öklét, a hajrában meglepetésre is marad esély. Vincze Balázs a szegedi fór miatt (is) időt kér. Hiába, Szivós csúnyán eladja a labdát, majd a BVSC is, Szivós Márton pedig javítja előbbi hibáját. Végre a világbajnok is betalál! 8-6

3. perc: Hegedüs nagyszerű labdaszerzéssel hatátalanítja az emberelőnyös akciót, de támadásban elherdálja a labdát a Szeged.

2. perc: Szivós rossz centerezése után újra emberelőnybe kerül a BVSC, Marcz Tamás az egyenlítés reményében természetesen időt kér.

1. perc: Mezei Tamás emberelőnyös góllal szépít. 7-6

Valahogy behúzták: A-Híd Szeged-BVSC 9-7. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

3. negyed (3-2)

8. perc: Decker Ádám lövése után újra miénk a labda, a B-közép percek óta hanosan kántálja, hogy "még egy gólt", Hegedüs Gábor pedig egy szép találattal teljesíti a kívánságot. 7-5

7. perc: Létay Krisztián lövése védhetetlen, erősen és pontosan lő a job alsó sarokba. 6-5

6. perc: Tóth Márton ügyes labdaszerzése után kontrát fújnak a Szeged ellen.

5. perc: Szép vendég akció után Molnár hárít bravúrral, majdnem becsorgott a labda.

4. perc: Megvan a harmadik szegedi duplázó, Molnár Tamás újra villan centerben. 6-4

3. perc: Fél percig volt a Szeged kétgólos előnyben, Nyéki Balázs szépít. 5-4

2. perc: Molnár Tamás hátul labdát szerez, elöl pedig gólt. Végre két gólos az előny, így tovább, növelni kell a különbséget! 5-3

1. perc: Kivédekezzük a BVSC támadását, majd Molnár Tamás svédcsavarból próbál gólt szerezni, sajnos csak a kapufát találja el. Szép kísérlet volt.

2. negyed (2-2)

8. perc: Az utolsó szegedi támadásnál Györke két lövésnél is villan, így marad az egy gólos hazai vezetés. A közönség ennél magabiztosabb győzelmet vár, remélhetőleg a fiúk jobban hajtanak a második félidőben.

7. perc: Vincze Balázs időt kér, hiszen a Szeged emberelőnybe kerül, de a fiúl eladják a labdát.

6. perc: Tóth Mártonnak ma nem megy a gólszerzés, ziccert hagy ki.

5. perc: Csak mondani kellett! Hegedűs Gábor újra villan, centerből, az előkészítésért elismerés jár Tóth Mártonnak, szép akció volt. 4-3

4. perc: Ez az! Hegedüs Gábor egy labdányi helyet talált a bal felsőben. 3-3

3. perc: Ideje lenne formába lendülni! Szivós gyenge lövését védi Györke, majd egy remek centerezés után Nagy Sándor lövésével fordít a BVSC... 2-3

2. perc: Egy vendég lövés. Ahogy a futballban mondják: lövés után bedobás... A nagy tehetség, Létay Krisztián ötméteressel egyenlít. 2-2

1. perc: Az első negyed után a második játékrész ráúszását is Jansik Szilárd nyeri. Tóth Márton lőhet ötméterest, de a bal felsőbe tartó labdát Györke kiüti.

1. negyed (2-1)

8. perc: Szivós Márton nehéz helyzetben próbál lőni, de ez már nem éppen csemege Györkének, csak bravúros reflexmozdulattal tud védeni. Ezúttal a vendégek olimpiai bajnok mestere, Marcz Tamás kér időt, de a szegediek remek védekezéssel zárják negyedet, így szerencsére elmarad az újabb egyenlítés.

7. perc: Juhász Zsolt eddig a nyerő ember, most ötméteresből talál be. 2-1 Hajek próbál kiegyenlíteni, de Molnárba lövi a labdát. A túloldalon Vincze Márk kerül nagy helyzetbe, de rossz az ejtési kísérlet, Györkének nem okoz gondot a hárítás. Vincze Balázs időt kér.

6. perc: Nyéki Balázs csapata második emberelőnyét már gólra váltja. 1-1

5. perc: Újra egy Molnár-bravúr, majd Hegedüs próbálkozik, de ez is fölé megy.

4. perc: Végre! Juhász Zsolt használja ki, hogy nem figyelnek rá eléggé, szép lövéssel szerez előnyt. 1-0

3. perc: Tóth Márton lő kapu fölé.

2. perc: Kóstolgatják egymást a felek, több pontatlan passzt is láthattunk.

1. perc: Egy szép Molnár Dávid védéssel kezdődik a mérkőzés.

17.25: Üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportuszodából, hamarosan kezdődik a mérkőzés. A szurkolók és az SZVPS utánpótlás játékosai szép számmal megjelentek, utóbbiak közül Lakatos Máté és Godó Norbert lehetőséget is kap a bizonyításra a felnőtt csapatban. Hajrá Szeged!

Az A-Híd Szeged hazai környezetben vívja utolsó bajnokiját a magyar kupa jövő heti négyes döntője előtt: ma 17.30-kor a BVSC-t fogadja az újszegedi sportuszodában. A papírforma a hazaiak sima győzelmét ígéri, egyúttal remek lehetőség Vincze Balázs vezetőedző számára, hogy a Final Four előtt mindenkinek bizonyítási lehetőséget adjon, és a Szolnok ellen elbukott rangadó után a társaság önbizalma erősödjön.

• 6. egyszurkoló 2013. november 09. 14:49
    „Nem tudom, tenisz vagy nem tenisz. Nekem ez a 3. meccs sorozatban, ahol a "nevek" (főleg a Mártonok, meg Papesz, Csabi - tudom, Ő tegnap épp nem játszott) messze nem hozzák azt, amiért ... Sőt!
    Ehhez képest Zsolti, Hege pl. megbízhatóan teszi, amit nagyon jól tud: stabil védekezés, labdaszerzések, szép passzok, gólok is. És alig butaságok.
    Én mostanában ezen gondolkodom, hogy lehet ez ...”
  • 5. zehn 2013. november 09. 13:01
    „Talán nem kellene más sportághoz átkirándulni. A teniszezés láthatólag nagyon sokat kivett a fiúkból.”
  • 4. bicikliör 2013. november 09. 09:15
    „Nyugi-Nyugi....semmi kritika..most formálódik az igazi nagy csapat, az elmút években mindig az történt,hogy fergeteges kezdet után egyszerüen jóllakott a csapat és a végéree elfáradtak..inkább mentálisan. Az edzö rendben a fiúk pedig nagyszerüek. Erös háttér van mögöttük.”
  • 3. sikan 2013. november 08. 22:38
    „Lehet, hogy teniszütőt kellett volna adnia szegediek kezébe, talán azzal jobban ment volna? Vagy megzavarta őket a felállított sátor, bontsák le, ha anélkül sikeresebbek! Netán egy kispénzmegvonás az utóbbi idők gyengélkedő játéka miatt hatásosabb lenne? Ne csak a fürdőgatya legyen már a vízben srácok!”
  • 2. Agyalapi 2013. november 08. 20:39
    „Furcsa ez a csapat. Azt hittük, hogy idén jobb lesz, de lehet, hogy tévedtünk? Lyukas vödörbe öntjük a lét?”
  • 1. szegedifiú 2013. november 08. 17:49
    „Tényleg nem tudnak 5 méterest lőni? Mi történt? A Szolnok ellen is mind a 2 kimaradt!
    Pedig ezt lehetne gyakorolni az edzéseken!!”

Veretlenek maradtak a szegedi veteránok

Veretlenül jutott az országos döntőbe a Szeged hatvan év feletti játékosokból álló labdarúgó-válogatottja. Tovább olvasom