2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 8°C

Valdor-Szentes: szoros csata, vereség

Vasárnap este Debrecenben kezdte meg a küzdelmet az 5–8. helyért zajló rájátszásban a Valdor-Szentes férfi vízilabdacsapata.
Debrecen–Valdor-Szentes 10–9 (2–2, 2–3, 3–1, 3–3)
Férfi vízilabda Vodafone OB I, 5–8. helyért, első mérkőzés, Debrecen, 400 néző. Vezette: Marjay, Vogel.
Debrecen: Mitrovics – Palotás 1, Kállay 2, Vindisch, Giorgetti 2, Varga T., Letica. Csere: Misics 2, Halek 2, Somlai 1. Játékos-edző: Varga Tamás.
Valdor-Szentes: HORVÁTH T. – Hegedüs 1, PELLEI 2, Tóth Z. 1, Tóth P. 2, REGŐS 3, Bálint. Csere: Józsa, Szabó I. L., Szabó I. Z., Manic. Vezetőedző: Lukács Dénes.
Emberelőny – gól: 11/3, ill. 8/2
Ötmétereséből: 2/1, ill. 2/1

A két győzelemig tartó párharc állása: 1:0 a Debrecen javára.

Lukács Dénes együttese jól kezdte a meccset, a félidőben még vezetett, pedig a hazaiak már ekkor többször játszottak emberelőnyben, mint a vendégek. Az első negyedben döntetlen volt az állás, a félidőben már a Valdor vezetett, Tóth Zoltán büntetőből talált az utolsó percben a kapuba, 5–4 a Szentesnek.

A második játékrészben 6–6-ig tartotta a lépést a vendégegyüttes, ezután 8–6-ra és 10–8-ra is vezetett a hazai gárda. Nagy hajrába kezdett a Szentes, Regős Áron centergóljával 10–9 lett. 53 másodperccel a vége előtt előnybe került a Szentes, Pellei és Tóth Zoltán azonban nem tudta gólra váltani a helyzetet, így a Debrecen nem mindennapi csatában nyert.
Folytatás szerdán 18 órától Szentesen, ha hasonlóan játszik a Valdor, akkor nem sikerülhet az egyenlítés.

Lukács Dénes: – Nagyot harcolt a csapat, végig nylít volt a meccs, ezért elégedett vagyok a fiúk teljesítményével. Az utolsó pillanatig volt esélyünk, ez biztató a szerdai második meccs előtt.

Előny itt: Pick Szeged-Csurgó 29-18

Magabiztos sikerrel kezdte az elődöntőt a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Csurgó ellen. Tovább olvasom