2016. 12. 10. szombat - Judit 0°C | 9°C

Valdor-Szentes: várható volt

A Vodafone férfi vízilabda OB I 18. fordulójában a Valdor-Szentes Szolnokon szerepelt, és 15–8-as vereséget szenvedett.
A csapatok vereséget általában nem terveznek, a szentesiek azonban mégis úgy kalkuláltak, Szolnokon egy öt-hat gólos fiaskóval elégedettek lennének. Hét lett belőle, de lehetett volna sokkal több is.

Az első két negyed katasztrofálisan sikerült a Valdor-Szentesnek a férfi vízilabda OB I 18. fordulójából elhalasztott mérkőzésen. Tulajdonképpen a kaposvári meccs negatívja volt ez a találkozó: a házigazdáknak minden sikerült, látványos, szép gólokat lőttek, míg a vendégek csak görcsösen akartak, és ez nem vezetett eredményre. Pedig tartaniuk kellett volna magukat, mert a nyolcba kerülés szempontjából nem volt mindegy, mennyivel kapnak ki Szolnokon. A félidő ijesztő, kiütést sejtető 11–2-vel zárult.

A nagyszünet után is folytatódott a kaposi meccs másolása, hiszen a Kurca-partiak kicsit megnyugodtak, és elkezdtek eredményesebben pólózni. Ezt a két negyedet 6–4-re meg is nyerték a hazai együttessel szemben. Ezzel együtt el kell mondani, hogy a Valdor játékosai szinte kivétel nélkül gyenge teljesítményt nyújtottak, talán csak Regős és Bálint produkciója dicsérhető. A rossz egyéni formának köszönhetően csapatként sem működött a Szentes, amely az első két negyedben szétesett. A végén azért sikerült a kozmetikázás, 15–8.

Lukács Dénes: – Sajnálom az első két negyed lélektelen játékát, a harmadik játékrésztől viszont sikerült valamennyire talpra állnunk

Szolnok–Valdor-Szentes 15–8 (6–1, 5–1, 2–3, 2–3)
Vodafone férfi vízilabda OB I, alapszakasz, 18. forduló. Szolnok, 300 néző. Vezette: Molnár P., Bors.
Szolnok: Lévai – Gocics 1, Nyéki, Hosnyánszky 3, Vörös 2, Aleksics, Negrean 2. Csere: Kovács O. 2, Hangay Z. 1, Kalmár 1, Pásztor 3, Mohi, Georgescu. Edző: Kovács István.
Valdor-Szentes: Horváth T. – Tóth Z., Nagy M., Regős 2, Németh D., Weszelovszky 1, Bálint 3. Csere: Horváth A. (kapus), Pellei, Józsa, Tóth P. 2, Szabó I. L., Szabó I. Z. Edző: Lukács Dénes.
Gól – emberelőnyből: 10/4, ill. 6/1.
Ötméteresből: –, ill. 1/1.
Kiállítva cserével: Weszelovszky.
Kipontozódott: Szabó I. L., Németh D.

Tisza Volán: négyből a negyedik

A labdarúgó NB III Alföld csoportjában a 17. fordulóból elhalasztott mérkőzésen a Tisza Volán… Tovább olvasom