2018. 04. 19. csütörtök - Emma 11°C | 23°C Még több cikk.

Valdor: majdnem döntetlen...

A Valdor-Szentes OB I-es férfi vízilabdacsapata szombaton jól helytállt a Debrecen ellen, és majdnem megszerezte első pontjait, de az egyenlítő találatot a bírók nem adták meg.
VALDOR-SZENTESi VK–DEBRECEN 9–10 (3–5, 0–2, 4–2, 2–1)

Férfi vízilabda OB I, 10. forduló. Szentes, városi sportuszoda, 300 néző. Vezette: Csanádi, Marnitz.
Valdor-Szentesi VK: Horváth A. – SOMOGYI 3, Dőry, Pellei 1, Boros, Rakonjac, Weszelovszky 1. Csere: Lucas 1, VÖRÖS 2, Nagy M. 1, Werner, Szabó Z. Edző: Lukács Dénes.
Debrecen: ALEKSZICS – Pataki 1, HOPPÁL 2, Süveges, Szabó B. 1, Kolarik 1, Halek 1. Csere: Kállay 1, Macsi, Kuncz, VARGA T. 2, Kincses 1, Smitula. Játékos-edző: Varga Tamás.
Gól – emberelőnyből: 13/4, ill. 6/2.
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1.
Kipontozódott: Süveges (26. p.).

Pontszerzésre készült szombat este a Valdor-Szentes OB I-es férfi vízilabdacsapata a régi-új edző, Lukács Dénes irányításával a Debrecen ellen. Másodpercek és centik – vagy még azok sem – választották el ettől a kék-piros hazai együttest, de nem sikerült, így továbbra is pont nélkül áll a tabella utolsó helyén.

Sokáig, pontosabban a félidőig úgy tűnt, a szokásos menetrend szerint alakul a mérkőzés: az első 8 perc után 5–3-ra, a másodikat követően 7–3-ra vezetett a Varga Tamás játékos-edző vezette Debrecen. A Kurca-partiak azonban nem adták fel: a harmadik etapban kettővel csökkentették hátrányukat (7–9), majd az utolsó negyedben is tartották a lépést a hajdúságiakkal. Egyre kiélezettebb lett a küzdelem, 8,4 másodperccel a lefújás előtt Lukács Dénes időt kért, majd 1 másodperccel a vége előtt Rakonjac lőtt, a labda a kapun, a gólvonalon belül – legalábbis a partról így láttuk – táncolt, a bírók mégis jelezték: nincs gól. Lehet, igazuk volt, de a találkozó derekán hasonlóan vitatható találatot ítéltek meg a Debrecennek. Így nem sikerült a pontszerzés sem, a Valdor 9–10-es vereséget szenvedett a játékos-edző, Varga Tamás csapatától.

Lukács Dénes: – Két ellentétes félidőt láttunk, de úgy ítéltem meg, a mérkőzésen végig csapatunk játszott kezdeményezően, gólra törőbben. Az első félidőben nem lőttük be a helyzeteket, a végén egyenlítettünk – Zlatkó húzása egyértelműen bent volt –, de a bírók nem adták meg a gólt.
Varga Tamás: – Továbbra is azt gondolom, hogy a Szentes sokkal többet tud annál, mint amit egyelőre a bajnokságban mutat.

Válogatott siker Szentesen

A magyar női vízilabda-válogatott szombaton barátságos mérkőzést játszott Kanada legjobbjaival a szentesi sportuszodában, és izgalmas csatában 12–11-re győzött. A mieinktől a 6 gólos Keszthelyi Rita emelkedett ki, de jól teljesített az egyetlen szentesi, Hevesi Anita is, főleg mezőnyben: – A komplett kanadai válogatott ellen elért eredménnyel elégedett vagyok, és igaz ez a megállapítás a védekezésre, főleg az emberhátrányosra. Nem voltunk tartalékosak – ez egy válogatottról sohasem mondható el, bár most négy új fiatallal álltunk ki –, nem a szél fútta össze a csapatot. Az olaszok elleni, keddi Világliga-találkozóra való felkészülést remekül szolgálta a mérkőzés – mondta Merész András szövetségi kapitány.

Tiszavirág Szeged Diapolo: a negyedik egygólos vereség

A Tiszavirág Szeged Diapolo férfi vízilabdacsapata hazai OB I-es bajnokiján 4–1-re is… Tovább olvasom