2017. 05. 26. péntek - Fülöp, Evelin 12°C | 22°C Még több cikk.

Valdor: megvan az első

A Valdor-Szentes férfi vízilabdacsapata sikerrel vette a 11–14. helyért, vagyis a bennmaradásért zajló rájátszás első állomását: hazai környezetben 12–7-re verte a Pécsi VSK-t.
Egyből egy. Vagyis érvényesült a papírforma, és a Valdor-Szentes férfi vízilabdásai az első, a hazai fedett uszodában lejátszott meccset „behúzták" a Pécs ellen, 12–7-re nyertek. Nem volt végig ilyen sima a találkozó!
Az első gólt az exszentesi Csacsovszky révén a mecsekaljiak szerezték, és a nyitó hazai találatra a 7. perc végéig kellett várni.

Ekkor Popovics talált a hálóba és egalizálta az állást, majd 10 másodperccel a negyed vége előtt Weszelovszky vezetéshez juttatta a házigazdákat. Az első játékrészben sok ziccert – legalább hatot – hagyott ki a Szentes, és ez a tendencia a második 8 percre sem változott – bár Vörös szépségdíjas akció végén lőtt gólt –, a vendégek jól tartották magukat. A 3. negyed a Valdornál az utóbbi időben mindig döntő volt, és pozitív előjellel – így történt ez szombaton is.

Lukács Dénes vezetőedző tanítványai elkapva és erősen megmarkolva a fonalat szebbnél szebb gólokat szerezve 7–3-ra elhúztak (a negyed végén az állás 8–4 volt), sorrendben Dőry, Nagy M., Lucas, Rakonjac és Vörös talált a pécsi kapuba, utóbbi látványos húzásból, 2 másodperccel a játékrész vége előtt. Ezt követően már nem lehetett kérdéses a győztes csapat kiléte, a 12–7-es végeredményt Dőry állította be szemfüles góllal.

Lukács Dénes: – A terveink, elképzeléseink szerint alakult a mérkőzés: az első két negyedben még tartotta velünk a lépést a Pécs, erős ellenfélnek bizonyult, de azután érvényesült az, hogy hosszabb a kispadunk, jobb a játékosállományunk, és ezzel a variációs lehetőségek száma is több. A kapusteljesítményünk hetek óta stabil, és ez sokat jelent. Ennek a párharcnak és a bennmaradásnak már a következő, az április 22-i meccsen el kell dőlnie.

VALDOR-SZENTES–Pécs 12–7 (2–1, 1–1, 5–2, 4–3)
Férfi vízilabda OB I, rájátszás a 11–14. helyért, 1. forduló. Szentes, fedett uszoda, 250 néző. Vezette: Fodor R., dr. Molnár T.
Valdor-Szentes: Horváth A. (5 védés) – VÖRÖS 3, Nagy 1, Popovics 1, Boros, Rakonjac 1, WESZELOVSZKY 2. Csere: Komlósi, DŐRY 2, LUCAS 2, Pellei F., Werner R., Pellei K. Edző: Lukács Dénes.
Pécs: Kósik (5 védés) – POLOVICS 2, Cabrilo, Csacsovszky 1, Francsics, Lajkó, MÜLLER 2. Csere: Horváth 1, Szedmák, Práczky, Krizsán, Csaba, De Blasio 1. Edzők: Baráth Ferenc, Vári Attila.
Gól – emberelőnyből: 12/1, ill 12/0.
Ötméteresből: 2/1, ill –.
A két győzelemig tartó párharc állása: 1–0 a Valdor-Szentes javára.

Negyedik a Hungerit

A Hungerit-Szentesi VK női vízilabdacsapata a negyedik helyen végzett a LEN-kupa négyes döntőjében Imperiában.