2017. 08. 20. vasárnap - István 19°C | 34°C Még több cikk.

Valentin Ghionea aranykeze

A bajnoki év utolsó szegedi Bajnokok Ligája kézilabda-mérkőzésén óriási küzdelemben a Pick győzelmet aratott az addig szintén kétpontos Celje felett. A szlovén bajnokot nem volt egyszerű legyűrni, amit a 20–19-es eredmény is bizonyít. Ezzel a Pick jelenleg a csoport harmadik helyén áll.
Egyet egészen biztosan megállapíthattunk már a mérkőzés elején: a szlovén bajnok nagyon fontosnak tartotta ezt az összecsapást, amelynek már csupán a presztízs szempontjából volt jelentősége. Bátran támadott a Pick, s pillanatok alatt kétgólos előnyre tett szert. Puljezevics Nenad sorozatban szórta a bravúrokat. A folytatás azért maradt el, mert a vendégek áttértek az agresszív, egyzavarós, kimondottan kemény védekezésre: Stamate mezét nemes egyszerűséggel kettétépte Kozlina. Az már az elején látszott, hogy mindkét csapat a fő figyelmet a védekezésre fordította. Ebben Puljezevics nagyszerű teljesítményével párosulva a Tisza-parti gárda járt ellenfele előtt. A szegedi portás világsztárhoz illő magabiztossággal őrizte kapuját. Vladan Matics bátran nyúlt a cseréihez, amint látta, hogy valaki nem igazán kapta el a fonalat.

Azt a nézőtéren sokan megállapították, hogy nagyon ellenszenves játékkal rukkoltak elő a szlovénok. Durva „antikézilabdázásukat" sajnos nemigen torolták meg a játékvezetők, a szegedi kapu előtt pedig állandóan színészkedtek.

Valentin Ghionea repül, néhány pillanat múlva Skof kapujában a labda: ezzel a góllal nyert a Pick. Fotó: Schmidt Andrea

Ami azt illeti, az első harminc perc nem igazán szolgálta a kézilabda népszerűsítését, hiszen inkább hasonlított pankrációra. Elsősorban hiányzott a sportág vonzereje, a sok gól. A második játékrészt is a Pick kezdte összeszedettebben, s ez az eredmény alakulásában is tükröződött. A Celje kiegyenlítette félidei hátrányát, de aztán három hazai gól született. Ghionea, aki az első játékrészben hét kísérletből csak két gólt szerzett, rájött Skof védési technikájára, s rögtön kétszer zörgette meg a szlovén hálót. A háromgólos előny azonban ismét eggyel lecsökkent az újabb Pick-játékos kiállítása miatt. Szerencsére a Vladan Matics edző által kellően feltüzelt Krivokapics kétszer is bizonyította, hogy a kellő bátorsággal és akarattal felvértezett átlövő nagyon sokat tehet csapata sikeréért. Ezen felbátorodva Petrea is megszerezte első találatát az 52. percben.

Az állás

1 FC Barcelona 5 4  – 1 166 – 142 8
2. GOG Gudme 5 3 – 2 154 – 154 6
3. Pick Szeged 5 2 – 3 137 – 148 4
4. Celje 5 1 – 4 142 – 155 2

Ebben az időszakban ismét Puljezevicset ünnepelhette a nagyon lelkes szegedi közönség, hiszen a szegedi csapatkapitány megint sorozatban bizonyította kivételes tehetségét és kitűnő formáját. Összességében 48 százalékos teljesítményt nyújtott, hiszen 18 védése volt. Bármennyire is igyekeztek a szegediek, három gólnál nagyobb előnyre nem tudtak szert tenni. Ez azonban a mérkőzés során hatszor fordult elő. Sajnos az utolsó két perc egygólos szegedi előnnyel kezdődött. A szegedi támadást lépéshiba miatt a játékvezetők megállították, ugyanakkor Spiler bevette a hazai kaput. Mindössze 15 másodperc volt hátra a mérkőzésből, s Ghionea belőtte csapata győztes gólját. Két másodperce volt a Celjének, hogy újrakezdje a játékot, az előre dobott labdába azonban Vadkerti belerúgott, s ezért piros lappal kiállították a játékvezetők.

– Felhívtam Andorka Sándort, hogy Vadkerti számíthat-e eltiltásra. Az EHF játékvezető-küldője megnyugtatott: mivel az eset nem befolyásolta már a mérkőzés eredményét, egy figyelmezetéssel megússza – mondta a mérkőzés után Lele Ambrus.

Petrea (labdával) és a többi szegedi legyűrte a Celje együttesét.

Vladan Matics: – Vérbeli csatát vívtunk, amelyből szerencsére mi kerültünk ki nyertesen. A védekezésünk szinte tökéletes volt. Sajnos a támadásban sok ziccert hagytunk ki, de a sok sérültet és a sűrű programot figyelembe véve összességében elégedett vagyok.

Slavko Ivezics: – Csakúgy, mint három évvel ezelőtt, most is óriási küzdelmet vívtunk. Győzni akartunk Szegeden. Ez nem sikerült, sajnálom, hogy a végét elrontottuk.

A csoport másik mérkőzésén: Barcelona–Gudme 29–24.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Pick Szeged–Celje 20–19 (8–7)

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, középdöntő, ötödik forduló. Újszegedi sportcsarnok, 3500 néző. Vezette: Liachovicius, Paskevicius (litvánok).
Pick Szeged: PULJEZEVICS – GHIONEA 7 (1), KRIVOKAPICS 5, ANDJELKOVICS 2, Stamate 1, Bajusz 1, Zvizej 1. Csere: HERBERT, Djurkovics, Osmajics 1, Vadkerti, Bendó. Edző: Vladan Matics.
Celje: SKOF – Gajic, KOZLIN 4, Terzic 2, KOKSAROV 5 (1), Spiler 2. Csere: Gorensek 1, Gregorc 1, Stojanovics 4, Trivundza. Edző: Slavko Ivezics.
Kiállítások: 14, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/1, ill. 1/1.
Az eredmény alakulása: 11. perc: 4–1, 18. p.: 6–3, 26. p.: 6–6, 35. p.: 11–8, 44. p.: 14–11, 52. p.: 16–13, 56. p.: 18–15, 58. p.: 19–18.

Beckham és Rooney

A Pick–Celje meccsen nemcsak kézzel, hanem lábbal is remekeltek a hazai játékosok. Puljezevics Nenad a második félidő közepén mérgében teli rüszttel – mintha David Beckhamet láttuk volna – belerúgott a labdába, miután gólt kapott a Szeged. A játékszer elemi erővel vágódott a célba: tarkón lőtte az egyik litván játékvezetőt. Puki elnézést kért, de a „spori" nem nagyon akart megbocsátani. Végül is  magának kereste a bajt, hiszen előtte jókorát tévedett. Kölcsönkenyér visszajár.

Vadkerti Attila pedig a Manchester United csatárára, Rooney-ra emlékeztető mozdulattal rukkolt elő. Az angol válogatott támadója szokott hasonló módon a kapu elé érkezve belsőzni, és gólt lőni. Vadkerti Ghionea győztes gólja után a Skof kapus által előredobott labdát rúgta ki a lelátóra. Remek belsőzés volt, a lelátó tetejéről dobták vissza a labdát. De visszadobták? Vadkerti pirosat kapott, a Pick viszont nyert.

Pick-osztályzatok

Idei utolsó hazai Bajnokok Ligája-meccsét játszotta a Pick Szeged csapata. Lapunk ismét 1-től 6-ig terjedő skálán értékelte, osztályozta a játékosokat.

Puljezevics Nenad: (6). Európa ismét láthatta, hogy a Pick Szeged kapujában egy nemzetközi klasszis áll.

Luka Zvizej: (4). Sérülten vállalta a játékot, éppen ezért a celjei születésű játékos most nem rukkolt elő extra teljesítménnyel.

Bajusz Sándor: (5). Jó az öreg a háznál. A Pick legendája példaértékűen harcolt  társaival.

Daniel Andjelkovics: (5). Szegény nagyon egyedül van. Hatvan percen keresztül kell robotolnia, éppen ezért hibázik is, ennek ellenére kiválóan mozgatta a csapatot.

Milorad Krivokapics: (4). Akkora gólokat tud lőni, hogy majdnem felborul a kapu. Mégis mintha nem lenne önbizalma. Pedig a hajrában fontos és remek találatokat szerzett. Talán ebből erőt meríthet.

Valentin Ghionea: (5). Most már ő is tudja, hogy milyen jó érzés eldönteni egy meccset. A román válogatott szélsőnek nem remegett meg a keze, biztosan értékesítette a ziccert az utolsó pillanatban.

Julian Stamate: (3). Két mezt fogyasztott el. Gyűrték rendesen a szlovén védők, éppen ezért sokszor nem került helyzetbe.

Herbert Gábor: (6). Élete egyik legnagyobb meccsét játszotta. Nemzetközi szinten is parádés dolgokat művelt védekezésben. Jóformán nem tudták becsapni.

Vladimir Oszmajics: (3). A legszebb gólt a montenegrói átlövő szerezte. Majdnem szétszakadt a háló. Sajnos a Celjében mutatott játékát nem tudta megismételni.

Adrian Petrea: (3). Gödörben van. A hajráig  semmi nem jött be neki. Próbált, akart, de van ilyen, amikor nem sikerül semmi.

Ratko Djurkovics: (4). A mezt, amiben játszott, biztos, hogy nem tudja odaadni a kisfiának, mert szétszakadt. Kőkemény volt védekezésben.

Vadkerti Attila: (4). A szegedi publikum megszokhatta tőle, ha Matics edző pályára küldi, akkor hajt, lendületet ad a csapatnak: most is ez történt.

• 1. Dzsájoní 2008. március 10. 19:08
    „Hát,az biztos,hogy Valinak arany keze van! :)”

Nekik nyolc

Az ASA-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata meglepően nagy különbségű, 30–22-es vereséget… Tovább olvasom