2018. 04. 23. hétfő - Béla 12°C | 26°C Még több cikk.

Valladolid-Pick Szeged: februárban már sikerült

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata ma 18 órakor Spanyolországban, Valladolidban lép pályára a Bajnokok Ligája negyedik fordulójában. A hazai csapat ellen idén februárban már sikerült egy bravúros döntetlent (35–35) elérni.
12 óra. Ismét ennyit utazott a Pick Szeged, amíg az újszegedi sportcsarnokból Valladolidba, a Foxa Hotelhez ért a társaság. A szálloda minden igényt kielégítő, és hiába gyorsultunk fel Madrid és Valladolig között az autóbusszal, így 18 óra elmúlt néhány perccel – elkészült az autópálya a két város között –, amikor leszállt a buszról a társaság; annyi ideje maradt a csapatnak, hogy lerakja a szobában a csomagokat, átöltözzön sportfelszerelésbe, majd a közel ötezres sportcsarnokba edzésre menjen.

Remek idő, közel 20 fok, napsütés köszöntette a fiúkat, akik remek hangulatban érkeztek meg, a Bajnokok Ligája-csoportban megszerzett két győzelem kellő önbizalmat adott a társaságnak. A hazai együttes eddig három forduló alatt öt pontot gyűjtött, remek kézilabdások erősítik a sorait, elég csak megemlíteni Krivokapics Milorad testvérét, Marko Krivokapicsot, aki az idei szezonban is vezéregyénisége csapatának. A kispadon pedig az a Juan Carlos Pastor foglal helyet, akit sokan a világ egyik legfelkészültebb kézilabdaedzőjének tartanak.

Stranovsky-k egymás között: a szegedi Tomás és a leóni Martin a ferihegyi repülőtéren beszélgetett egy jót. A szerző felvétele
A szerző felvétele

A Valladolid eddig hat meccset játszott a hazai pontvadászatban, és ebből ötöt megnyert, míg egyet nagy meglepetésre elveszített az ötödik fordulóban, hazai környezetben a Granollers (31–28) ellen. A Barca és a Ciudad Real mögött a harmadik Kasztília és León tartomány fővárosának csapata.

A Pick története során négyszer találkozott a spanyolokkal. 2006-ban Szegeden 25–25, míg idegenben 25–24 volt a Valladolidnak – micsoda meccs volt Spanyolországban! Az elmúlt szezonban is egy csoportban küzdött a két gárda, az újszegedi sportcsarnokban simán nyertek a hispánok 30–23-ra, a februári meccsen azonban bravúros, 35–35-ös eredmény született.

Ezt az eredményt most is elfogadnánk, és erre főként azért lehet esély, mert Törő Szabolcs könyöksérülését leszámítva mindenki egészséges a csapatban.

Dupla Stranovsky

Kellemes meglepetés érte a Pick Szeged csapatát a ferihegyi reptéren: a szegediek összefutottak Martin Stranovskyval, a Pickben játszó jobbszélső, Tomás öccsével, aki jelenleg is a spanyol León kézilabdása, és mellesleg bátyjának fonákja, tehát a bal szél uta. A két testvér elbeszélgetett egy jó a reptéren, de válogatotbeli társaik, Baláz éas Sulc is váltott néhány szót a kisebbik Stranovskyval.

Kalmár: bronz a grappling Eb-ről

A lengyelországi Gorlicében húsz ország versenyzői vettek részt a FILA grappling Európa-bajnokságon. Tovább olvasom