2017. 08. 17. csütörtök - Jácint 17°C | 31°C Még több cikk.

Vállalható Szedeák-vereség Pakson

Tizenhárom pontos, 93–80-as vereséget szenvedett a Naturtex-SZTE-Szedeák az Atomerőmű vendégeként a férfi kosárlabda NB I A csoportjának nyitófordulójában. Fodor Péter együttese remekül helytállt az egyik bajnokesélyes otthonában.
Atomerőmű–Naturtex-SZTE-Szedeák 93–80 (23–18, 26–16, 22–24, 22–22)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 1. forduló. Paks, 800 néző. Vezette: Kapitány, Ádám, Szabó.
Atomerőmű: WILLIAMS 23/9, WILSON 14, Vojvoda 8, KÁMÁN 17/9, Tóth Á. 6. Csere: NAILON 11, Kovács Ák. 2, Körtélyesi 8/3, Morgen 4, Kovács Ád., Kerpel-Fronius. Vezetőedző: Völgyi Péter.
Naturtex-SZTE-Szedeák: DRAHOS 10, Kiss 5/3, IVOSEV 21/6, TANÁCS 13, DUKICS 27/9. Csere: Molnár M., Vida 4. Vezetőedző: Fodor Péter.

„Kik a hozzánk hasonló erősségű együttesek? Például a Debrecen, a Nyíregyháza, a ZTE és a Kaposvár" – mondta kérdésünkre Fodor Péter, a Naturtex-SZTE-Szedeák bajnoki rajtja előtt.

A hétvégi első fordulóban aztán a Debrecen 44, a Kaposvár 35, a Nyíregyháza 33 pontos vereséget szenvedett erősebb bajnoki riválisa otthonában, a széteső ZTE pedig a nyitány egyetlen hazai vereségét könyvelhette el – ilyen körülmények között dicséretes, hogy a Szedeák mindössze 13 ponttal, 93–80-ra maradt alul a bajnokság egyik esélyesének tartott Atomerőmű otthonában.

A paksiak kezdtek jobban a meccsen, elsősorban légiósaik vezetésével húztak el az első negyed végére öt, a nagyszünetre tizenöt ponttal. A korábbi NBA-játékos, Lee Nailon például játékával és 11 pontjával meggyőzte az Atom vezetőit, érdemes őt egész évre szerződtetni.

A második félidőben teljesen kiegyenlített meccset láthattak a nézők, a Szedeákban a két szerb légiós, Ivosev és Dukics is villogott, de a többiek játékára sem lehetett panasz. Ráadásul Fodor Péter csapata úgy tartotta magát meccsben, hogy Molnár Miklós sérülése miatt mindössze hat percet játszott, így a szegediek hat emberrel küzdötték végig az összecsapást.

A biztató teljesítmény pozitív visszajelzést adhat a csapatnak, hiszen látszik, van eredménye a nyáron elvégzett munkának.

A Szedeák számára a hétvégén újabb nehéz meccsel folytatódik a bajnokság, vasárnap 18.30-tól az Albacompot fogadják, de ha ott még nem is, a harmadik fordulóban esedékes, Debrecen elleni idegenbeli összecsapáson a mutatott játék alapján már esélyesként léphetnek majd pályára.

Fodor Péter: – Amit terveztünk, azt sikerült megvalósítanunk: becsülettel helytálltunk a bajnokesélyes paksiak otthonában. Még értékesebb ez az eredmény, ha figyelembe vesszük, hogy szinte hat emberrel játszottuk végig a találkozót.

További eredmények: Albacomp–Debrecen 109–65, Körmend–Kaposvár 103–68, Kecskemét–Nyíregyháza 88–55, Falco–Pécs 77–64, ZTE–Sopron 65–76.

Átrobogtak a Picken

Újabb 12 gólos vereséget szenvedett a Pick Szeged együttese a Bajnokok Ligájában Koppenhágában. Tovább olvasom