2017. 04. 29. szombat - Péter 7°C | 22°C Még több cikk.

Vállalható vereség: Győr-ASA-Consolis-HNKC 33-25

Nyolcgólos vereséget szenvedett a bajnoki címvédő Győr otthonában az ASA-Consolis-HNKC női kézilabdacsapata. Dankó Ervin együttese helyt állt a klassziscsapat otthonában.

Győri Audi ETO KC-ASA-Consolis-HNKC 33-25 (19-12)
Női kézilabda NB I, 15. forduló.
Győr: Vig, Pálinger - Deáki, Vérten, Mravikova, Szölösi, Görbicz, Kovacsics, Bradeanu, Amorim, Orbán, Mayer, Hornyák, Spiridon. Vezetőedző: Konkoly Csaba.
HNKC: Király, Abramovics - Mocsári, Gaál, Zsuzsa, Kudor, Varga, Tamás, Sopronyi, Fülöp, Wolf, Antal. Vezetőedző: Dankó Ervin.

60. perc: Kudor talpról, ez a 24. vásárhyelyi gól 32-24. Deáki villog a végén 33-24. Wolf Szani tesz pontot a meccsre 33-25.

59. perc: sok pontatlanság, nulla gól.

57. perc: Deáki hetesből 32-23.

56. perc: sőt, a csinos szélső, Varga már harmadik gólját is megszerzi, 31-23.

55. perc: hatodszor talál be Fülöp 30-22.

53. perc: Varga Dóra sikeres kísérlete a szélről 30-21.

52. perc: megint Orbán, nagyon megy neki 29-20.

50. perc: jól megy a hazai fiataloknak, Szölösi is betalál 28-20.

49. perc: Orbán Adrienn góljával 27-20.

48. perc: Deákit állítják ki, Antal Jenifer talál be 26-20.

46. perc: Mayer első gólja 26-19.

45. perc: Fülöp robog végig a pályán, be is vágja 25-19. Még a végén szoros lesz.

44. perc: könnyű gól, Kudor talál be indulásból 25-18.

43. perc: Fülöp továbbra is remek 25-17.

42. perc: Mayer Szabina a pályán, a Győr beállója korábban egy évet játszott Vásárhelyen.

41. perc: Orbán ejti át a vásárhelyi portást 24-16.

40. perc: Bradeanu hetest, Vérten helyzetet hagy ki. Király jól véd.

39. perc: megint kimarad Görbicz hetese, Király véd szépen.

38. perc: kettős kiállítás, Spiridon és Wolf megy le 23-16.

37. perc: Wolf remek indítása után Tamás ejti át Viget 22-16.

35. perc: Varga Dóra első gólja a meccsen és a szezonban, bevágja a hetest 22-15.

34. perc: Görbicz hetedik gólja, Sopronyit veri meg 22-14.

33. perc: Amorim a legnagyobb természetességgel vág be egy labdát 9 méterről 21-14.

32. perc: hatodik akciógólját szerzi Wolf 20-14.

31. perc: gyors gólváláts az elején, Fülöp az eredményes 20-13.

Bár nem húztak el nagyon sokkal a hazaiak, a Vásárhelynek nem sok esélye van a győri csarnokban. Wolf, Kudor és Fülöp a legjobb a vendégeknél.

30. perc: Wolf talpról - hibátlan 19-12. Ez a félidő vége.

29. perc: Kudor passzát Fülöp ejti be Pálinger felett 19-11.

28. perc: nem lehet mit kezdeni a győri lövésekkel, Amorim az újabb találat szerzője 19-10.

27. perc: Ez igen! Kudor hatalmas góljával 18-10. Wolf áll ki.

26. perc: Vérten lövi a 18. hazai gólt 18-9.

25. perc: Kudor veri meg egy az egyben Görbiczet 16-9, Amorim egyből válaszol 17-9.

24. perc: Tamás Krisztina kozmetikázza az eredményt 16-8.

23. perc: Mraviková szerez labdát, be is lövi. Mínusz hárommal zárja emberelőnyét a HNKC 16-6. Sopronyi lövése pattan be Pálingerről 16-7.

22. perc: most Görbicz pókhálózott 15-6.

21. perc: emberhátrányból is gólt dob a Győr, Hornyák eredményes 14-6.

20. perc: villámgyors a Győr, Vértent nem éri utol a vásárhelyi védelem 13-6. "Mindig látszik, mit szeretnénk csinálni" - mondja az időkérés során Dankó Ervin. Abramovics most kivédi Görbicz hetesét.

19. perc: Amorim lövése ellen tehetetlen Abramovics 12-6.

18. perc: a beálló Király sem tudta fogni Görbicz újabb hetesét, az ötödik gólja 11-6.

17. perc: Wolf most a bal felsőt lövi ki, kapufás gól. Pálinger tehetetlen 10-6.

16. perc: Görbicz hetese a 10. hazai gól 10-5.

15. perc: Bradeanu villog 9-5.

14. perc: Fülöp Andrea eredményes, nem hagyja elhúzni a Győrt a HNKC 8-5.

13. perc: Bradeanu használja ki, hogy szétnyílt a vásárhelyi fal 8-4.

12. perc: Kudor áll ki két percre. Görbicz nem hibázza el a hetest. Abramovics hatalmas bravúrral védi Mraviková ziccerét 7-4.

11. perc: győri kapufa után Wolf lövi ki a jobb felsőt 6-4.

10. perc: nem bír a HNKC Mravikovával 6-3.

9. perc: Fülöp bravúros mozdulattal talál be beállóból 5-3.

8. perc: nem megy! Pálinger mindent megfog, Görbicz pedig ismét betalál 5-2.

7. perc: megint a szlovák szélső 4-2.

6. perc: vásárhelyi kapufa után Mraviková eredményes indításból 3-2.

5. perc: Szani a legaktívabb vásárhelyi, Pálinger azonban véd, az ellentámadásból Bradeanu egyenlít 2-2.

4. perc: Wolf átlövéséből megvan a vezetés. Jól kezd a HNKC 1-2.

2. perc: Wolf indításából Kudor egyenlít 1-1.

1. perc: győri hetessel indul a találkozó, Görbicz lövi be 1-0.

18.30: zajlik a bemutatás. A Vásárhelyben nem léphet pályára a sérült Koroknai Viktória.

– A Siófok elleni mérkőzésen már akadtak jó periódusaink, Fehérváron pedig várakozáson felül teljesítettünk – mondta Sopronyi Anett, az ASA-Consolis átlövője. – Ha mindenki úgy odateszi magát, úgy harcol, mint ezen a két találkozón, akkor tisztes eredményt érhetünk el. Az őszi vásárhelyi összecsapásunkról a vereség ellenére jó emlékeket őrizhetünk, mert csak az utolsó pillanatokban szerzett góllal tudott 33–32-re nyerni a Győr. Igaz, Görbicz Anita azóta újra játszik, a Bajnokok Ligájában is menetelnek, egyértelműen klasszis együttes, ezért jómagam azzal is elégedett lennék, ha a végén a különbség tízen belül maradna. A tévéközvetítésnek örülök is, meg nem is. Az jó, hogy sokan láthatják a mérkőzést, viszont jobb lett volna akkor szerepelni a nyilvánosság előtt, amikor reális az esélyünk a sikerre; például így utólag a Fehérvár elleni magyarkupa-negyeddöntőben. Számomra az volt a legfontosabb, hogy igazi csapatként küzdöttünk, az alapszakaszban is így teljesíthetjük célunkat,és bejuthatunk az 5–8. helyért folyó rájátszásba – vélekedett Sopronyi Anett.

• 7. insideman 2010. január 31. 20:48
    „hajrá vásárhely
    kevesen vagyunk,kicsi a ktg vetés,de oda lehet érni a 6-8 helyre..”
  • 6. tobaccoroad 2010. január 31. 19:58
    „5. Csomagolt és hazament a férjével Romániába”
  • 5. fügepálinka 2010. január 31. 19:55
    „hol van a Vásárhelyből Ghionea??”
  • 4. tobaccoroad 2010. január 31. 19:31
    „jól mondod zehn gyenge ez a Győr ez kevés lesz Ljubjana ellen”
  • 3. zehn 2010. január 31. 19:16
    „Jaj, ez nagyon gyengécske egy csapat!”
  • 2. pöszméte 2010. január 31. 18:23
    „hajrá vásárhely”
  • 1. lilongwe 2010. január 31. 17:59
    „adja élőben a Sport Klub is, akit érdekelne :-)”

Carlsen nyert, Lékó Péter nyolcadik

A norvég Magnus Carlsen győzelmével ért véget a a hollandiai sakk szupertorna. A szegedi Lékó Péter a 27. lépésben döntetlenben egyezett meg az ukrán Ivancsuk ellen, így 6,5 pontjával nyolcadik lett. Tovább olvasom