2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 3°C

Vállalható vereség: Naturtex-SZTE-Szedeák-Kecskemét 81-90

Hazai pályán játszik kapott ki kilenc ponttal a Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata a Kecskemét ellen.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Kecskemét 81-90 (18-26, 22-27, 14-19, 27-18)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 6. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezeti: Cziffra, Hegedűs, Pozsonyi.
Naturtex-SZTE-Szedeák: JEREMINOV 21/3, Vágvölgyi 4, Molnár A. 3, CSIRICS 31/6, Csorvási L. 8. Csere: Kiss Zs., Wirth, RÉVÉSZ 14, Mike, Molnár B., Meleg. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Kecskemét: KINNEY 13/3, KOVÁCS 14/6, DJERASZIMOVICS 15/3, Ivosev 14/6, Barovics 10. Csere: RAKIC 12/6, Pongó Ma. 5/3, Hegedűs 5/3, Karahodzsics 2. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics.

Nikola Lazics: - Az első félidőben gyengén védekeztünk, különösen a lepattanózásban múlt felül bennünket a Kecskemét.

IV. negyed (81-90)

10. perc: Révész karriercsúcsnál jár, kosár jó, a büntető is. 12 pontos. 79-90. Csirics 39 perc és 54 másodperc játék után leül a kispadra. Révész! Ez már 14 pont 81-90.

9. perc: remek kosár egy Jereminov, Révész akció végén, a pluszbüntető is jó 73-85. Kovács, tripla 73-88. Csirics hármasa is behullik 76-88.

8. perc: Jereminov a "világ végéről" dob hármast 68-85. Ez is bent, Révész már kilenc pontos 70-85.

7. perc: Kovács szlalomozott a gyűrűig 63-85.

6. perc: Hegedűs kapott jó labdát, ziccer lett belőle 60-81. Révész ügyesen 62-83. Megint Révész, egy büntető jó 63-83.

5. perc: Kinney betörésből 58-79. Gyors válasz Révésztől 60-79.

Vállalható vereség: Naturtex-SZTE-Szedeák-Kecskemét 81-90. Fotó: Frank Yvette (galéria)

4. perc: Ivkovics mester olyan ideges, mintha az ő csapata lenne hátrányban. Csirics büntetői bent 58-77.

3. perc: Jereminov közelije 56-77. Karahodzsics faultol.

2. perc: Ivosev, szép dobás 54-77.

1. perc: Rakiccsal nem bírunk, hármast szór 54-75.

III. negyed (54-72)

10. perc: Csorvásinak két dobása jön le. Rakics a dudaszó pillanatában 54-72.

9. perc: Kovács, most büntetőből 52-70. Labdaszerzés után Csorvási Levente dob ziccert 54-70.

8. perc: Kovács bevágja a hármast 52-68.

7. perc: Csirics, már 26 pontos 52-65.

6. perc: szép egyéni akciót fejez be Molnár András 50-63.

5. perc: Pongó Martinra jön ki a figura 48-61.

4. perc: Ivosev Csiricsről dobja be 46-59. Jereminovot tripla közben faultolják. A három dobásból kettő bent 48-59.

3. perc: egy kecskeméti büntető jó 42-57. Vágvölgyi, egész messziről 44-57. Ez is bent, Csorvási 46-57.

2. perc: Kinney nehéz helyzetből dob hármast 42-56.

1. perc: Csorvási kosara közelről 42-53. Molnár András birkózik a labdáért, nincs meg sajnos.

II. negyed (40-53)

10. perc: Kinney 38-51. Megint ő 38-53. Kecskeméti időkérés. Jereminov a vonalról, mindkét dobás jó 40-53. Félidő.

9. perc: kitalálják? Megint Csirics 36-46. Djeraszimovics hármasa behullik 36-49. Megtörik a Csirics-varázs, Jereminov is betalál 38-49.

8. perc: Mike is a pályán. Megint Csirics, kettő plusz egyes akció. Ebben a negyedben csak ő dobott szegedi pontot 34-46.

7. perc: megint Csirics, két jó büntetővel jelentkezik 29-38. Molnár Bence passzűból Csirics 31-40. Olyan érzésünk van, mintha minden szegedi pontot ő szerezne.

6. perc: Pongó Martin, ez is tripla 25-36. A sérült Csirics 15 perc alatt 15. pontját dobta be 27-36. Kovács büntetői 27-38. A 4. perc óta állandósult a különbség.

5. perc: szegedi időkérés. Djeraszimovics büntetőire Csirics hármasa érkezik 25-33.

4. perc: megint Csirics, már tíz pontnál jár 22-31.

3. perc: Barovics büntetője, majd Ivosev kosara 20-31.

2. perc: Wirth passzából Csirics eredményes 20-28. Kiss Zsolt a pályán.

1. perc: Kinney közelijével indul a játékrész 18-28.

I. negyed (18-26)

10. perc: ziccert ront Csorvási Levente. Jereminov a büntetővonalról 18-26.

9. perc: "pincérkedik" Jereminov 16-26. Wirth szerez labdát.

8. perc: Rakics középtávolról 14-24. Barovics 14-26.

7. perc: Csirics büntetői után egy újabb kecskeméti tripla 12-22. Megint Csirics, megint büntetők 14-22.

6. perc: Csirics közelije 8-19. Gyönyörű kosár Vágvölgyitől, szinte a palánk mögül dobta vissza a labdát 10-19.

5. perc: Rakics a pályán, triplával kezd 6-17. Ivosev szlalomozik jól - nem hiába, ő nagyon ismeri ezt a pályát 6-19.

4. perc: egy büntetőt dob be Molnár András, Ivosevé megint hármas 3-12. Djeraszimovics duplája után szegedi időkérés 3-14Jereminov betörése jó, és még dobhat is egyet. Az is bent 6-14.

3. perc: Csorvási, majd Kovács 2-7.

2. perc: Barovics büntetőivel 0-2. Jó Ivosev triplája is 0-5.

1. perc: elhozzuk a labdát.

17.29: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Nézzük a meccset!

Sokat nem javult a helyzet szerdához képest tegnap sem: az már biztosnak tűnik, hogy a két klub megegyezése értelmében Davorin Kuntics nem játszhat, az pedig csak a ma 17.30-as meccs kezdése előtt dől el, hogy Darko Balaban és Andrija Csirics pályára léphet-e a Naturtex-SZTE-Szedeákban a Kecskemét elleni bajnokin.

A férfi kosárlabda NB I A csoportjában ez a 7. forduló nyitómeccse, ám arra sem árt figyelni, hogy a 8. körben a Szedeák Nyíregyházán lép pályára szerdán. Nem kérdés, hogy az a meccs nyerhetőbbnek tűnik, így ma csak akkor játszik a két szerb légiós a Bács-Kiskun megyeiek ellen, ha az nem veszélyezteti szerdai szereplésüket. Csiricsnek a combjával van problémája, Balaban ujjsérülése javul, ám a háta nem tökéletes.

Szavazásra fel!

A felújított budapesti Tüskecsarnok ad otthont november 29-én az All-Star Kelet–Nyugat kosárlabda gálamérkőzésnek. Az évtizedes hagyományokkal rendelkező eseményre ezúttal is a szurkolók állítják össze a kezdőcsapatokat: az A csoport alapszakaszában részt vevő együttesek játékosaira a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének hivatalos internetes oldalán (www.kosarsport.hu/allstargala) lehet szavazni. A Szedeákból értelemszerűen a Keleti csapatba jelöltek játékosokat: az irányítóknál Branko Jereminovra, a bedobóknál Molnár Andrásra, Kiss Zsoltra és Andrija Csiricsre, a centereknél pedig Darko Balabanra lehet voksolni.

– Nincs könnyű sorsolásunk, mert az Atomerőmű után talán a Kecskemét a legjobban védekező csapat a mezőnyben – mondta Csorvási Levente,
a szegediek magasbedobója.

– Összeszokott, jó együttesről beszélünk. Tudjuk, hogy kemény a védekezésük, de erre fel kell készülnünk. Hazai pályán nem szabad átadni az irányítást, fontos, hogy ráerőltessük az akaratunkat az ellenfélre. A KTE ellen sem mellettünk szól a papírforma, de úgy gondolom, hogy hazai pályán bárkire veszélyesek vagyunk, és a győzelem a célunk – tette hozzá a játékos.