Délmagyar logó

2017. 07. 27. csütörtök - Olga, Liliána 16°C | 26°C Még több cikk.

Válogató: Síkék indulhatnak az Eb-n és a vb-n

A férfiaknál K-1 200 m-en Molnár Péter, K-2 200 m-en a Sík Márton, Beé István duó, C-2 1000 m-en pedig a Nagy Péter, Széles Gábor kettős képviselheti Magyarországot a péntektől vasárnapig sorra kerülő belgrádi Eb-n, valamint az augusztusi, szegedi olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon. Női K-1 200 m-en továbbra is kérdőjeles az induló személye.
A hétfői, Maty-éri pótválogatón ebben a négy számban csaptak össze az érdekeltek. Molnár és a Sík, Beé duó megismételte hétvégi sikerét, azaz ismét gyorsabbnak bizonyult az első körben győztes Dudás Miklósnál, illetve a Horváth Bence, Szomolányi Máté egységnél, míg a kenus párosoknál az első válogatón diadalmaskodott Nagy, Széles kettős visszavágott a szombati vereségért a korábbi Európa-bajnok Sáfrán testvéreknek.

A nőknél Kozák Danuta és Paksy Tímea csapott ismét össze, s akárcsak két napja, ismét előbbi bizonyult jobbnak. Storcz Botond szövetségi kapitány ugyanakkor elmondta: mivel az augusztus 17. és 21. között sorra kerülő MOL vb-n a kvótaszerzés lesz a legfontosabb, és egy versenyző csak egy londoni indulási jogot gyűjthet az országnak, korántsem biztos, hogy Kozák kapja ezt a számot. Ő ugyanis 500 m egyesben biztosan, és várhatóan 500 m négyesben is induló lesz.

A még nyitott kérdéseket kedd délelőtt vitatja meg a szövetség elnöksége, a végleges Eb-csapat aznap délutánra várható.

Pótválogató, eredmények,
női K-1 200 m:
1. Kozák Danuta
2. Paksy Tímea

Férfi K-1 200 m:
1. Molnár Péter
2. Dudás Miklós

Férfi K-2 200 m:
1. Sík Márton, Beé István
2. Horváth Bence, Szomolányi Máté

Férfi C-2 1000 m:
1. Nagy Péter, Széles Gábor
2. Sáfrán Mátyás, Sáfrán Mihály

Korábban
Vasárnap véget ért a kajak-kenusok második Eb és vb válogatója a Maty-éren. A hétvégi eredmények alapján hétfőn négy számban tartanak szétlövést.

A hétfői program, 10, női K-1 200 m: Paksy Tímea és Kozák Danuta. 10.05, férfi K-1 200 m: Molnár Péter és Dudás Miklós. 10.10, férfi K-2 200 m: Horváth Bence, Szomolányi Máté és Sík Márton, Beé István. 10.20, férfi C-2 1000 m: Nagy Péter, Széles Gábor és Sáfrán Mátyás, Sáfrán Mihály.

Vasárnap

A kenus Bozsik Attila vasárnap begyűjtötte második sikerét 200 m-en a kajakosok és kenusok Eb- és vb-válogatójának második fordulójában, Szegeden, így biztosította a helyét a jövő hétvégi, belgrádi kontinensviadalon, illetve az augusztusi, szintén Szegeden sorra kerülő, olimpiai kvalifikációs világbajnokságon induló magyar csapatban.

Bozsik párosban is nyert Horváth Gáborral, mivel azonban – ahogy Storcz Botond szövetségi kapitány elmondta – egy távon belül nem lesz lehetőség a duplázásra, ebben a számban az ezúttal második Nagy Péter, Lantos Ádám duó szállhat majd vízre a szerb fővárosban.

Férfi K-2 200 m-en hétfőn úgynevezett szétlövés dönt a most győztes Sík Márton, Beé István kettős és az első körben diadalmaskodott Horváth Bence, Szomolányi Máté egység között; utóbbi ezúttal csak harmadikként ért célba.

Szintén pótválogatót rendeznek női K-1 1000 m-en, ahol az első fordulóban győztes Kovács Katalin távollétében vasárnap Csipes Tamara nyert. Hétfőn ők ketten csapnak össze az Eb-indulás jogáért.

Storcz terve szerint az Eb-re az olimpiai számokat tekintve már az a csapat utazik, amely majd az augusztus 17. és 21. között sorra kerülő szegedi, kvótaszerző vb-n is képviseli a magyar színeket, míg az ötkarikás játékok műsorán nem szereplő számokban július közepén, az ob után alakul ki a vb-résztvevők névsora.

A Maty-éri viadalon vasárnap délután 14:20 órától kezdődnek a további finálék. A pótválogatót hétfő 10 órától bonyolítják le, a végleges Eb-csapat keddre alakul ki.

Eredmények,
Férfiak, C-1 200 m (olimpiai szám):
1. Bozsik Attila (BSE-ESMA) 40.870 mp
2. Horváth Gábor (EDF Démász-Szeged) 41.134
3. Nagy Péter (Graboplast Győri VSE) 41.230

C-2 200 m:
1. Bozsik A., Horváth Gábor 37.432
2. Nagy P., Lantos Ádám (Graboplast Győri VSE) 38.500
3. Horváth Gergely, Végh Attila (Építők, BSE-ESMA) 38.968

K-2 200 m (olimpiai szám):
1. Sík Márton, Beé István (EDF Démász-Szeged, Domino Honvéd) 32.947
2. Molnár Péter, Dudás Miklós (Tiszaújváros, Bomba Angyalföldi VSE) 32.977
3. Horváth Bence, Szomolányi Máté (Graboplast Győri VSE) 33.301

K-1 500 m:
1. Kugler Attila (MTK) 1:38.516 p
2. Tóth Dávid (MTK) 1:38.588
3. Slezsák István (Domino Honvéd) 1:39.122

K-2 500 m:
1. Tóth, Kulifai Tamás (MTK) 1:27.738
2. Németh Balázs, Péter Kristóf (Graboplast Győri VSE) 1:29.604
3. Német G. Dániel, Németh Tamás (MULTI VSE) 1:30.024

K-1 5000 m:
1. Pauman Dániel Máté (MTK) 20:28.662 p
2. Noé Bálint (Vác) 20:28.752
3. Boros Adrián (Vác) 20:42.396

C-1 500 m:
1. Korisánszky Péter Dániel (Csepel) 1:48.157
2. Volein Viktor (MTK) 1:48.775
3. Németh Szabolcs (MTK) 1:50.599

C-2 500 m:
1. Széles Gábor, Nagy Péter (Graboplast Győri VSE) 1:39.597
2. Németh Szabolcs, Vasbányai Henrik (MTK, BKV Előre) 1:40.761
3. Tóth Márton, Mike Róbert (BKV Előre, MTK) 1:41.643

C-1 5000 m:
1. Varga Dávid (MTK) 22:49.814 p
2. Kövér Márton (Csepel) 23:13.208
3. Fürdök Gábor (EDF Démász-Szeged) 23:14.984

Nők, K-1 1000 m:
1. Csipes Tamara (Domino Honvéd) 3:59.031 p
2. Szabó Gabriella (Domino Honvéd) 3:59.205
3. Csay Renáta (Graboplast Győri VSE) 4:01.233

C-1 200 m:
1. Takács Kincső (Graboplast Győri VSE) 53.040 mp
2. Marschalkó Alexandra (Csepel) 54.756
3. Baravics Gyöngyvér (Csepel) 55.146

K-2 1000 m:
1. Szabó, Kovács Katalin (Domino Honvéd) 3:33.948 p
2. Medveczky Erika, Sarudi Alíz (MTK) 3:35.214
3. Horváth Alexandra, Kárász Anna (EDF Démász-Szeged) 3:37.008

K-1 5000 m:
1. Csipes 22:39.823 p
2. Folláth Vivien (Szolnok) 22:40.447
3. Csay 22:41.059

Szombat

K-1 200 m-en Kozák Danuta és Molnár Péter nyerte szombaton a kajakosok és kenusok Eb- és vb-válogatójának második fordulóját Szegeden, míg női K-2 200 m-en az ezen a hétvégén verhetetlennek tűnő Kozák Kovács Katalinnal diadalmaskodott.

A páros második sikerét aratta, s ezzel bekerült a jövő hétvégi, belgrádi kontinensviadalon induló magyar csapatba. Az egyeseknél ugyanakkor hétfőn pótválogatóra kerül sor, az első körben győztes Dudás Miklós és Paksy Tímea – utóbbi mindössze 18 ezredmásodperccel lemaradva Kozák mögött – ugyanis ezúttal egyformán második lett.

Storcz Botond szövetségi kapitány terve szerint az Eb-re az olimpiai számokat tekintve már az a csapat utazik, amely majd az augusztus 17. és 21. között sorra kerülő szegedi, kvótaszerző vb-n is képviseli a magyar színeket, míg az ötkarikás játékok műsorán nem szereplő számokban július közepén, az ob után alakul ki a vb-résztvevők névsora.

A hétvégi, Maty-éri viadalon vasárnap 9:30 órától kezdődnek a további finálék. A pótválogatót hétfőn bonyolítják le, a végleges Eb-csapat keddre alakul ki.

Eredmények,
Férfi K-1 200 m (olimpiai szám)
1. Molnár Péter (Tiszaújváros) 35.311 mp
2. Dudás Miklós (Bomba Angyalföldi VSE) 35.767
3. Karsai Gergely (Vác) 36.337

Női K-1 200 m (olimpiai szám)
1. Kozák Danuta (Domino Honvéd) 41.249
2. Paksy Tímea (MTK) 41.267
3. Vad Ninetta (KSI) 41.477

Női K-2 200 m
1. Kovács Katalin, Kozák (Domino Honvéd) 37.787
2. Szabó Gabriella, Patyi Melinda (Domino Honvéd) 38.549
3. Szabó Petra, Tóth Dzsenifer (Mezőgép, MTK) 38.921

Korábban írtuk

Férfi K-2 1000 m-en a Kökény Roland, Dombi Rudolf duó, C-2 1000 m-en a Sáfrán testvérek, női K-2 500 m-en pedig a Szabó Gabriella, Kozák Danuta kettős nyerte szombaton a kajakosok és kenusok Eb- és vb-válogatójának második fordulóját Szegeden.

A három szám közül egyedül a kenusoknál lesz szükség úgynevezett szétlövésre, pótválogatóra (az első körben győztes Széles Gábor, Nagy Péter egység ezúttal csak negyedik lett), Dombiék ugyanis második győzelmüket aratták, így immár biztos indulói a jövő hétvégi, belgrádi kontinensviadalnak és az augusztusi, szegedi MOL vb-nek.

Storcz Botond szövetségi kapitány azt mondta, hogy mivel Dombi – aki egyesben is nyert az első fordulóban – a párost választja, K-1 1000 m-en további válogatók nélkül a pénteken győztes, fiatal Dombvári Bence képviseli majd Magyarországot a két viadalon.

A női párosoknál ugyan szintén második sikerét aratta a vb-címvédő Szabó, Kozák duó, mivel azonban Kozák egyesben már kvalifikálta magát a csapatba, duplázásra pedig nincs lehetőség, az Eb-n és a vb-n is a mindkét válogatón második Kovács Katalin, Csipes Tamara kettős szállhat majd vízre ebben a számban.

Storcz terve szerint az Eb-re az olimpiai számokat tekintve már az a csapat utazik, amely majd az augusztus 17. és 21. között sorra kerülő szegedi, kvótaszerző vb-n is képviseli a magyar színeket, míg az ötkarikás játékok műsorán nem szereplő számokban július közepén, az ob után alakul ki a vb-résztvevők névsora.

A hétvégi, Maty-éri viadalon szombaton délután három döntőt rendeznek, vasárnap pedig 9:30-tól kezdődnek a további finálék. A pótválogatót hétfőn bonyolítják le, a végleges Eb-csapat keddre alakul ki.

Eredmények,
Férfi K-2 1000 m (olimpiai szám)
1. Kökény Roland, Dombi Rudolf (Esztergom, Építők Margitsziget) 3:11.703 p
2. Kammerer Zoltán, Vereckei Ákos (Graboplast Győri VSE, Domino Honvéd) 3:13.035
3. Tóth Dávid, Kulifai Tamás (MTK) 3:14.541

Férfi C-2 1000 m (olimpiai szám)
1. Sáfrán Mátyás, Sáfrán Mihály (KSI, Dunaferr) 3:36.508
2. Németh Szabolcs, Vasbányai Henrik (MTK, BKV Előre) 3:37.882
3. Tóth Márton, Mike Róbert (BKV Előre, MTK) 3:38.044
4. Széles Gábor, Nagy Péter (Graboplast Győri VSE) 3:39.058

Női K-2 500 m (olimpiai szám)
1. Szabó Gabriella, Kozák Danuta (Domino Honvéd) 1:40.209
2. Kovács Katalin, Csipes Tamara (Domino Honvéd) 1:42.477
3. Medveczky Erika, Sarudi Alíz (MTK) 1:43.473

Női C-2 500 m (két induló)
1. Obermayer Dorina, Takács Kincső (MTK, Graboplast Győri VSE) 2:12.172
2. Groholy Diana, Lakner Zita (KSI, FTC) 2:12.334

hirdetés

Kövessen minket, kommentelje híreinket a Delmagyar.hu Facebook oldalán!

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

Megyei foci: sándorfalvi siker a zárónapon

A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság utolsó játéknapján Sándorfalva 2-1-re legyőzte az UTC.… Tovább olvasom