2016. 10. 01. szombat - Malvin 11°C | 24°C

Varázsolt a makói Varázsló

Gólgála Makón: a labdarúgó NB II keleti csoportjában a hazai gárda 7–1-re elgázolta az utolsó helyezett Tökölt.
Hét makói gól, ebből kettő a nevéhez fűződik, háromnál pedig ő volt az előkészítő: a 11-es előtt a szenvedő fél, a szabadrúgásoknál és a szögleteknél pedig a beadást elvégző. Bány Tamást egyszerűen csak Varázslónak hívják Makón, és a Tököl ellen erre a névre alaposan rászolgált. Ment neki a játék, és így ment a csapatnak is.

Nem vitás, fontos láncszeme ő a Maros-parti gárdának, hiszen kitűnő a bal lába, a labdával azt csinál, amit akar. Igazi irányító. A Tököl mindezt megtapasztalta. És azt is, hogy Schreiber László végre visszanyerte önbizalmát. Harcosan, felszabadultan, kapura veszélyesen focizott, ahogy elvárják tőle. A Tökölt kipipálta a Makó, szerdán 15 órától viszont nagyságrendekkel erősebb rivális következik: az mk-ban a Honvéd.

Kolozsvári János: – Remélem, ezzel a győzelemmel elindultunk felfelé.

További eredmények: Cegléd–FTC 1–1, Debrecen II.–Bőcs 1–0, Szolnok–Vecsés 3–0, Kazincbarcika– BKV Előre 4–2, Baktalórántháza–Békéscsaba 2–1, MTK II.–Jászberény 2–1, ESMTK–Vác 0–2.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Makó–Tököl 7–1 (2–1)

NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Makó, 600 néző. Vezette: Iványi.
Makó: Czirbus 6 – Rakonczai 6, Magyar 7, Szamosszegi 6, Gévay 7 – Csamangó 6, Varga R. 7, Molnár V. 6, Bány 8 – Maróti 7, Schreiber 7. Edző: Kolozsvári János.
Tököl: Beke – Mójzes, Helgert, Vedres, Medgyesi – Csabai, Kurucsai M., Vejmola, Palásti – Varga L., Gasparik. Edző: Gyimesi László.
Gólszerzők: Gévay a 11., Gasparik a 13., Magyar (11-esből) a 45., Bány a 60. és
a 76., Maróti a 65. és a 80., Hadár a 88. percben.
Csere: Csabai helyett Horváth a szünetben, Varga R. h. Nagy A. a 75., Molnár V. h. Podonyi a 77., Schreiber h. Hadár a 78., Palásti h. Csönge a 78. percben.
Sárga lap: Vejmola a 11., Varga R. a 30., Varga L. a 34., Csamangó a 45+1., Molnár V. az 51., Medgyesi az 58. percben.

Bár Schreiber (zöldben, balról) és Szamosszegi nem lőtt gólt, mindketten jól játszottak. Fotó: Karnok Csaba
Fotó: Karnok Csaba

Góltörténet

11. perc: Bány szabadrúgása után Gévay a 11-es pontról csúsztatott a jobb alsóba, 1–0.

13. perc: Gasparikot ugratták ki a vendégek, aki a jobb alsó sarokba gurított, 1–1.

45. perc: Bányt buktatták a 16-oson belül, 11-es! Magyar alig pár lépés után a jobb sarkot választotta, 2–1.

60. perc: Bány a 16-oson belül cselekkel bolondot csinált Medgyesiből, majd spiccel a hosszú kapufára lőtte a labdát, amely onnan a kapuba pattant, 3–1.

65. perc: a becsúszó Helgerttől Marótihoz került a labda, aki egyedül vezette Bekére a labdát, majd átemelte azt felette, 4–1.

76. perc: Bányt egy kötény után lerántották, 11-es! A büntetőt a sértett jobbra lőtte, a labda Bekéről kipattant, és ekkor már Bány nem hibázott, 5–1.

80. perc: Bány jobb oldali szögletéből Maróti az ötösről bólintott a hálóba, 6–1.

88. perc: Csamangó ugratta ki Hadárt, a hosszú sérülésből visszatért cserecsatár pedig biztosan értékesítette a ziccert, 7–1.

Hatot szerzett a Kistelek

A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban a legbiztosabb győzelmet a Kistelek szerezte. Tovább olvasom