2017. 04. 30. vasárnap - Katalin, Kitti 5°C | 16°C Még több cikk.

Varga Réka bronzig futtatta a csapatot

A magyar női ifjúsági csapat bronzérmet szerzett a finnországi triatlon Európa-bajnokságon. Az együttes tagja volt a szegedi Varga Réka.
Remek teljesítménnyel rukkolt elő a magyar női ifjúsági triatlonválogatott a finnországi Európa-bajnokságon. A mieink a bronzérmet szerezték meg. A 16 éves nemzeti együttesnek tagja volt a szegedi Varga Réka (Karnok Csaba fotóján) is.

A Titán TC tehetséges versenyzője döntő érdemeket szerzett abban, hogy a gárda a dobogó harmadik fokára állhasson. Ebben a korosztályban még nem rendeznek egyéni küzdelmeket, csak váltót. A Tisza-parti triatlonos volt a csapat harmadik, azaz záróembere. A váltás után az ötödik, hatodik helyen vette át a csapatot. Remek hajrát nyitott, így sikerült a harmadik helyre behozni a magyar válogatottat.

Ez különösen szép siker, hiszen a magyar csapat keretét 1991-ben született sportolók alkották, míg az előttük végző válogatottakban 1990-ben születettek versenyeztek. Varga Réka a Titán TC idei legjobb eredményét érte el.

A klub versenyzői gőzerővel tréningeznek, hiszen a jövő héten Fadd-Domboriban rendezik meg az országos bajnokságot, amely egyben a németországi junior-világbajnokság válogatója is lesz. Kozári András nagy eséllyel pályázik az indulásra, ha sikerül a dobogón végeznie, akkor rajthoz állhat a vb-n.