2017. 04. 27. csütörtök - Zita 10°C | 24°C Még több cikk.

Varga Tamás négy gólt lőtt a Kalo-Méh CS&K-nak

Szentes - Bajnoki mérkőzésen látta vendégül szerdán a Kalo-Méh CS&K Szentesi VK OB I-es férfi vízilabdacsapata a Debrecent. Az esélyeknek megfelelően a vendég hajdúságiak nyerték a találkozót.
Kalo-Méh CS&K Szentesi VK–Debrecen 6–9 (3–4, 1–2, 1–1, 1–2)
Férfi vízilabda OB I, 18. forduló. Szentes, ligeti uszoda, 200 néző. Vezette: Petrik, Marnitz.
Szentes: HORVÁTH T. – SZABÓ B. 2, Weszelovszky 2, Németh D., Lázár, Szabó Z. 1, Szőke. Csere: Pellei, Araczki, Tóth P. 1, Nacsev, Nagy M. Vezetőedző: Lukács Dénes.
Debrecen: MITROVICS – Bugajcsuk, VARGA T. 4, MISICS 2, Vindisch 1, Létai, Simon. Csere: Halek, Kistamás, HEGEDŰS 2, Zoufal, Tóth Z. Vezetőedző: Gyöngyösi András.
Gól – emberelőnyből: 9/3, ill. 11/5.
Ötméteresből: 2/2, ill –.

A Kalo-Méh CS&K Szentesi VK OB I-es férfi vízilabdacsapata tegnap „matinén" mérkőzött meg bajnokin a ligeti uszodában a Debrecennel. Az esélyek teljes kerettel is a vendégek mellett szóltak volna, ráadásul a meccsen a házigazdáktól Csacsovszky Alex betegség, Józsa Tibor eltiltás miatt nem szerepelhetett. Mielőtt belekezdenénk a találkozó krónikájába, meg kell említeni egy kedves ünnepséget: a hazai egyesület köszöntötte a két névnapost, a hajdúságiaktól Varga Tamást, a Szentestől pedig a kapus Horváth Tamást, valamint a harmincadik születésnapját ünneplő Weszelovszky Lászlót.

Vereség a hazai medencében. Fotó: Karnok Csaba  (képgaléria)

A jobb játékerőt képviselő Debrecen 3 perc alatt kétgólos előnyre tett szert, amit a negyed hajrájára egalizált a hazai együttes, 3–3. Fordítani azonban nem sikerült, sőt a remek formában játszó Varga Tamás vezérletével a 3. negyed elejére már háromgólosra nőtt a különbség, 4–7. A Szentes jól küzdött, jól tartotta magát, de az ünnepeltek negyedében, az utolsó etapban Varga már 4-re növelte a debreceniek előnyét, 5–9. A 6–9-es végeredményét Weszelovszky László állította be.

A Kurca-partiak kikaptak ugyan, de a legjobb 8 között a helyük már nem forog veszélyben.

Lukács Dénes: – A szépszámú közönség ismét bizonyította, hogy Szentesen első számú és nagyon népszerű sportág a vízilabda, létjogosultsága van a tervezett fedett uszodának. A meccsről: a Debrecen ma még ennyivel jobb nálunk.

• 1. Yucca 2012. március 08. 15:04