2017. 02. 26. vasárnap - Edina -3°C | 10°C Még több cikk.

Vásárhely: hazai siker

A labdarúgó NB III-ban a Hódmezővásárhelyi FC otthon győzött (1–0-ra) a Sarkadkeresztúr ellen, míg az Algyő idegenben szenvedett vereséget (4–3-ra) a Tápiógyörgye együttesétől.
Tápiógyörgye–Algyő 4–3 (1–2)
Tápiógyörgye, 100 néző. Vezette: Kökény.
Tápiógyörgye: Ulviczki – Nagy Z., Miskolczi, Magyar, Eszes – Kiss Cs., Serucza, Kiss A., Szabó D. – Gál (Vállaji), Gömöri (Szappanos). Edző: Árvai István.
Algyő: Dénes – Vass, Sümeghy, Kothencz, Krucsó – Retek, Sipos, Varga N., Daróczi (Végh) – Katona, Tóth Á. Edző: Lóczi István.
Gólszerzők: Gömöri (2), Kiss Cs., Szabó D. ill. Katona, Kothencz (11-esből), Sipos.

A 3. percben Retek pontos keresztlabdájával Katona lépett ki a védők közül, és nyolc méterről a vetődő kapus alatt a hálóba lőtt, 0–1. A 25. percben Eszes buktatta Reteket a 16-oson belül, a 11-est Kothencz a jobb sarokba lőtte, 0–2. A 35. percben Sümeghy röviden fejelt haza egy labdát, Dénes csak beleütött, Gömöri pedig szépített, 1–2. A szünet után az 53. percben Gömöri 14 méterről, majd a 60. percben Szabó D. fejjel szerzett gólt, máris 3–2. A 68. percben Daróczi passzolt Siposnak, aki 28 méterről a jobb alsóba bombázott, 3–3. A 81. percben szöglet után kifejelt labdából Kiss Cs. 30 méterről hatalmas erővel talált a kapuba, 4–3.

Lóczi István: – Biztosnak látszó győzelmet engedtünk ki a kezünkből egy igen motivált hazai csapat ellen.
Jók: Eszes, Gömöri, Kiss Cs., ill. Kothencz, Retek.

HFC–Sarkadkeresztúr 1–0 (1–0)

Vásárhely. városi stadion, 200 néző. Vezette: Wittmann.
HFC: Bíró – Mészáros (Talmácsi), Dálnaki, Pécsek, Keller – Varga M., Antal, Nagy A. (Borbás Zs.), Marton (Mucsi) – Szűcs, Bernáth. Edző: Kolozsvári János.
Sarkadkeresztúr: Farkas – Nagy Z., Benyovszki, Ancsin (Boda), Erdei – Edu, Tolnai, Deák, Petruzsán – Kovács Gy. (Bányai), Zsoldos (Szabó M.) Edző: Cserháti István.
Gólszerző: Marton.

A 16. percben Dálnaki ívelt szabadrúgást a vendégkapu elé, amelyet Antal középre fejelt, a védők röviden mentettek, Marton pedig 14 méterről a kapuba lőtt, 1–0. A 24. percben Bernáth kapott remek indítást, rávezette a játékszert a kapura, de lövését a hálóőr lábbal védte. Szünet után a vendégek játszottak mezőnyfölényben, de kapura egyáltalán nem jelentettek veszélyt. A vásárhelyiek kontrái több esetben is eredményesek lehettek volna, de Bernáth próbálkozásait Farkas kapus három alkalommal is bravúrral hárította. Összességében, a látottak és a kialakított helyzetek alapján, a hazai együttes megérdemelten győzött és tartotta otthon mindhárom pontot.

Kolozsvári János: – Ha szenvedve is, de nyertünk, és most ez a lényeg.
Jók: Dálnaki, Pécsek, Marton, ill. Farkas, Benyovszki, Erdei.

További eredmények: Cegléd–Gyula 3–1, Mezőtúr–Monor 2–0, Dabas–Békéscsaba 0–2, Túrkeve–Örkény 1–2, Szolnoki Spartacus–Kiskunhalas 3–1.

Vasárnap eldől a bajnoki cím sorsa

A férfi első osztályú kézilabda-bajnokság első helyéért folyó, s három győzelemig tartó… Tovább olvasom