2017. 10. 20. péntek - Vendel 9°C | 24°C Még több cikk.

Vásárhely: nagyon messze az élmezőnytől

A HNKC SE NB I-es női kézilabdacsapata meglepetésre, bravúrra készült, de az elmaradt. A papírforma szerint nyert a Cornexi-Alcoa, magabiztosan, 33–23-ra.
HNKC–Cornexi-Alcoa 23–33 (9–15)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Horváth, Marton.
HNKC SE: Körmöczi – Mucsi 1, Nyikolajenko 3 (1), Wolf 4 (3), Gaál 2, Jenőfi 5, ANCSIN 4. Csere: Scholtz (kapus), Jókai 3 (1), Bloj 1, Dobó, Miklós, Gagyi, Sztupakova. Edző: Buday Ferenc.
Cornexi-Alcoa: SUGÁR – Balogh 3, SITI B. 7, Triscsuk 1, Szabó V., TÁPAI SZ. 8 (5), KENYERES 8. Csere: Fekete (kapus), Vijunaité 3, Korgyuk 1, Őri E. 1, Pádár M., Csernus, Vaszari 1. Edző: Szabó Edina.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 5/5.
Az eredmény alakulása, 1. perc: 0–1, 5. p.: 2–2, 12. p.: 5–4, 20. p.: 5–10, 23. p.: 6–13, 29. p.: 9–13, 33. p.: 9–18, 35. p.: 12–19, 39. p.: 15–21, 44. p.: 15–24, 48. p.: 16–27, 59. p.: 21–33.

Fotó: Tésik Attila
– Igyekszünk mindent megtenni azért, hogy minél jobb teljesítményt nyújtsunk, kérdés, ez mire lesz elég – mondta a találkozót megelőzően Buday Ferenc, a HNKC SE vezetőedzője.

Az első percekben úgy tűnt, az elszántság, az akarat jó teljesítménnyel is párosul. Igaz, az első gólt Tápai révén a vendégek jegyezték, de ezt Ancsin pillanatok alatt kiegyenlítette. Az első negyedórában fej fej mellett haladtak az együttesek, sőt a 12. percben a házigazdáknál volt az előny, 5–4. Ebben az időszakban Körmöczi remekül védett – a másik oldalon Sugár is –, a kék-sárgák küzdöttek, hajtottak; és a kispad is együtt élt a játékkal, az ott ülők kommentálták a pályán történteket, gratuláltak a társaknak, vagy éppen vigasztalták őket. De fordult a kocka. Buday hiába kért időt 5–7-es vendégvezetésnél, intelmei nem használtak, Vijunaité, Tápai, Kenyeres, Siti B. és Triscsuk tekintélyesre növelte a Cornexi előnyét, 6–13. A hazai belső emberek (Gaál, Wolf, Jenőfi, Nyikolajenko) a 23. percben szerezték, az ukrán lövő révén, az első akciógólt. Már a szünet előtt eldőlni látszott a mérkőzés, a két pont sorsa, amit a lelátóról érkező szórványos füttyszó is jelzett, véleményezett.

Ancsin bizonyított

A HNKC SE kézilabdásai vagy rossz, vagy hullámzó teljesítményt nyújtottak a Cornexi-Alcoa ellen. Ancsin Tímeát azért lehet mégis a legjobbnak – sőt talán az egyetlen jónak – tekinteni a gárdából, mert akkor produkált jót, amikor még együttese versenyben volt az EHF-kupa címvédőjével.

A második félidőre (is) a fehérváriak érkeztek frissebben, koncentráltabban (9–18), s ezt követően már csak az volt a kérdés: mennyivel nyer a Cornexi? Kenyeres, Siti B. és Tápai – utóbbi elsősorban büntetőből – futószalagon gyártotta a gólokat, a különbség egyre csak nőtt. Az utolsó előtti percben már tucatnyi volt közte (21–33), amin egy kicsit még sikerült faragni. A végeredményt Jenőfi – a dudaszóval egy időben lőtt – találata állította be.

Meg kell még említeni, hogy a 44. percben megsérült (kiment a bokája) Mucsi, aki nem folytathatta az összecsapást; de szerdán a Vasas elleni Fáy utcai Magyar Kupa-nyolcaddöntőn valószínűleg már pályára léphet.
Buday Ferenc: – Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült meglepetést okoznunk. De ekkora a különbség a HNKC és az élmezőny között. A lányok tisztességesen hajtottak, küzdöttek, ezen az estén ennyire voltak képesek.

SZDRE: cél a feljutás

A feljutásra pályázó SZDRE NB II-es női röplabdacsapata ma játssza idei első tétmeccsét. Tovább olvasom