2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 10°C | 20°C

Vásárhelyi Kosársuli: Menekülés a győzelembe

A Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli a Kaposvár elleni hazai sikerrel nagy lépést tett a bennmaradás felé.
Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli–Kaposvár 87–84 (27–23, 18–19, 20–19, 22–23)

Uniqa NB I A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 9–14. helyért. Vásárhely, 400 néző. Vezette: Kiss, Vétek, Téczely.

Bodrogi Bau: DRAHOS 15/9, BROOKS 15, FREEMAN 24, Kováts 6, GÉMES 17. Csere: Böszörményi 5/3, Kukla 5. Edző: Czuprák László.

Kaposvár: CSIRKE 21/9, VOJVODA 19/15, Szőke 6, Hendlein 12/6, Kinsella 11/9. Csere: Orosz 15, Márkus. Edző: Horváth Imre.

A vásárhelyiek első kilenc pontját Gémes Levente szerezte, az egykori válogatott center alaposan bekezdett volt csapata ellen. A Kaposvár Csirke akcióival tartotta a lépést, és a felek 17–17-ig kéz a kézben haladtak.

A folytatásban a Brooks–Freeman páros is belelendült, így a Kosársuli a második negyed elején hét ponttal meglépett. A vendégek még a nagyszünet előtt csatlakozást találtak: Orosz és Vojvoda kosaraival 45–42-re felzárkóztak.

A vásárhelyi játékosok lelki erejére jellemző, hogy a mérkőzés 7. percét követően a vezetést egyetlenegyszer sem engedték ki a kezükből, és mivel 73–70 után Drahos, majd Freeman pillanatai következtek, a végjátékra már csak a különbség maradt kérdéses.

A találkozó hősének az amerikai óriás bizonyult, aki 24 pontja mellé 20 lepattanót is fülön csípett.

A Kosársuli győzelme persze mit sem ért volna, ha az Univer nem győzi le a MAFC gárdáját. A kecskemétiek hosszabbítás után végül 90–89-re nyertek, így három fordulóval a bajnokság vége előtt a sereghajtó Vásárhely hátránya már csak egyetlen győzelem a legnagyobb rivális MAFC-cal szemben.

Negyedik a Hungerit

A Hungerit már az első negyedben léket kapott a bronzcsata második felvonásán, így az újvárosiak szerezték meg a harmadik helyet. Tovább olvasom