2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Vásárhelyi Kosársuli: ötpontos vereség

A Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata Sopronban ötpontos vereséget szenvedett a sÖrdögök együttesétől.
Sopron - Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli 95-90
NB I A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés. Sopron, 500 néző. Vezette: Forrai, Török R., Tóth K.
Sopron: Strnad 8/3, CARBERRY 20, Henrik 7/3, MANDIC 24/9, KRISZTANOVICS 27. Csere: Palotai, POJBICS 6, Vesztergom 3/3, Boldizsár, Csaplár-Nagy A. Edző: Sterbenz László.
Vásárhelyi Kosársuli: DRAHOS 31/15, BROOKS 21, NYILAS 13/6, Kováts 8, Gémes 7/3. Csere: Jarosevits 7, Utasi 3/3, Kukla, Böszörményi. Edző: Czuprák László.
Kipontozódott: Nyilas (40.)
Az eredmény alakulása, 6. perc: 6–17, 13. p.: 29–28, 17. p.: 36–40, 23. p.: 50–52, 33. p.: 81–67, 36. p.: 83–77, 39 p.: 89–87.

Drahos: 36 IBM-pont

A Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli legjobbjának a 36 IBM-pontot (31 pont, ebből 12/12 büntetőből, 3 lepattanó, 5 gólpassz, 5 kiharcolt fault) elérő Drahos Gábor bizonyult: – Az első két negyedben jól kosaraztam, a harmadikban rápihentem a negyedikre.

Győzni akartak. Kikaptak. Nem sokon múlott. És már nem először „hajszálak" választották el a kék-sárgákat a sikertől.
Jól kezdett a Bodrogi Bau – az első negyedet megnyerte, bár ahogy Czuprák László edző fogalmazott, a végén kaptak egy-két „úttörő" gólt. A második negyed elején – a korai időkérés dacára – lebénultak a vendégek, úgy kaptak 8 pontot, hogy ők még kosárra sem dobtak.

Fordult is a kocka. A szünetben sikerült átszervezni a Vásárhely védekezését, de az etap közepén jött egy mínusz 8-10 pontos széria, és ellépett a Sopron. Már veszni látszott minden, amikor a végjátékra Drahos és Nyilas tripláival újra „látótávolságba" került a Bodrogi Bau, de jöttek a szokásos hibák (eladott labda, felesleges fault, kihagyott ziccer és büntető) és Strnad triplája tulajdonképpen eldöntött mindent.
Czuprák László: – Jól kezdtünk, de utána a palánk alatt sokat hibáztunk. Nagyon elengedtük a soproniakat, a végén pedig a felzárkózás felőrölte minden erőnket, energiánkat.

További eredmények: Atomerőmű–Debrecen 111–40, Kecskemét–PVSK Pécs 72–83, Kaposvár–Körmend 67–79, Szolnoki Olaj–Albacomp 66–74, Nyíregyháza–Dombóvár 118–98.

Minden akadály elhárult a Makó-Fradi meccs elől

Fellélegezhetnek a szurkolók: vasárnap 15 órától nem zárt kapus mérkőzésen dönt majd a Makó és a… Tovább olvasom