2017. 05. 23. kedd - Dezső 16°C | 25°C Még több cikk.

Vásárhelyi Kosársuli: saját kezükben a sorsuk

A Sopronban elszenvedett vereség ellenére megmaradt a Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli bennmaradási reménye. Az élvonalbeli tagság meghosszabbításához szerdán nyerni kell a MAFC vendégeként.
Soproni sÖrdögök–Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli 104–72 (23–16, 25–17, 32–20, 24–19)
Uniqa NB I A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 9–14. helyért. Sopron, 200 néző. Vezette: Forrai, Kóthay, Surányi.
Sopron: Bradley 14/3, LAKATOS 14, VIGGIANO 19/3, KÖRTÉLYESI 25, Lesko 10. Csere: POJBICS 14/12, Boldizsár 5/3, Péter, Kiricsi 3/3. Edző: Meszlényi Róbert.
Bodrogi Bau: Drahos 5/3, Brooks 4, Freeman 13, Kováts R. 9, Gémes 17/6. Csere: Böszörményi 10/6, Szögi 4, Babut, Kukla 6, Csorba 4. Edző: Czuprák László.

Brooks sántikálása már a mérkőzés előtt sem sejtetett sok jót: az amerikai hátvéd dereka és térde megsínylette a hosszú utazást. Három perc játék után 9–2-re vezetett a Sopron, a Kosársuli azonban Gémes és Freeman pontjaival 13–13-nál utolérte ellenfelét. Mint később kiderült, ez volt az utolsó kedvező állás. A következő percekben a hazaiak tetszés szerint dobták a kosarakat, kedvükre zsákolhatták vissza a támadólepattanókat, nem csoda, hogy rövidesen 27–16, majd 36–19 állt a táblán. A második negyed a sorozatos vásárhelyi cserékről szólt, ám a gyenge egyéni teljesítmények miatt a hátrányból nem sikerült faragni.

A fordulatot a szünetbeli fejmosás sem hozta meg. Kováts és Brooks jóformán a gyűrűre sem nézett, Gémes elfáradt, Drahos is rossz napot fogott ki, miközben a sÖrdögök igazi örömjátékot mutattak be. Pojbics triplákkal, Bradley betörésekkel, Körtélyesi zsákolásokkal szórakoztatta a nagyérdeműt, a negyed végére pedig majd harminc pont feszült a két csapat között.

A századik pontot a hajrában Boldizsár szerezte triplából, a meccs végét jelző dudaszó megváltóként érkezett.

A súlyos vereség ellenére semmi sincs veszve. A hétvégi fordulóban a MAFC 101–91-re kikapott Zalaegerszegen, így a bennmaradásról a szerdán 18 órakor kezdődő MAFC–Bodrogi Bau találkozó dönthet. Amennyiben a vásárhelyiek nyerni tudnak a fővárosban, az utolsó játéknapon már „csak" a ZTE-t kell legyőzni hazai pályán. Valami azt súgja, az előző feladat lesz a nehezebb.

Czuprák László: – A Sopron tíz meccsből tízszer verne bennünket, de a két amerikai légiósunk jó játékával csak minimális lenne a különbség.

• 2. nicknick 2008. május 26. 08:57
    „a Kosársuli nem akar "alanyi jogon" kiesni...”
  • 1. kisletra 2008. május 26. 07:01
    „Miért van az, hogy az idegenbeli meccsekre eleve feltartott kézzel utazik el a csapat? Vagy mindenki sérülten vállalja a játékot?
    Én, ellentétben a tavalyi rájátszással, idén a hazai meccseken enerváltságot látok néhány játékoson. Biztosan akarják ők az A csoportot?
    Persze megértem, hogy munka mellett még edzésekre is lejárni nem lehet leányálom, de ezt tudniuk kellett, mikor bevállalták.

Mindenesetre nagyon szorítok a fiúknak, szerintem képesek a következő 2 meccset megnyerni (tudom!!!), s aztán a következő szezonnak már feltöltődve lehet nekiugrani - az A csoportban!”

Szépített a Pécs a döntőben

A Pécs hazai pályán könnyedén legyőzte a címvédő Sopront az Uniqa női kosárlabda-bajnokság… Tovább olvasom