2017. 07. 21. péntek - Dániel, Daniella 22°C | 35°C Még több cikk.

Vásárhelyi Kosársuli: súlyos soproni csapás

A rapszodikus Soproni sÖrdögök együttese ezúttal a szebbik arcát mutatta, és súlyos csapást mért a Vásárhelyi Kosársulira a férfi bajnokság 9. fordulójában.
Soproni sÖrdögök - Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli 119-75

Már a mérkőzés elején bekövetkezett, amitől a vásárhelyi szakmai stáb tartott: Gémes a palánk alatt nem bírt a cseh Fránával, Freeman pedig képtelen volt semlegesíteni Jeffrey Viggianót. Az amerikai hátvéd az első hat percben 11 pontot dobott honfitársáról. A baj ezúttal sem járt egyedül. Gémesnek a nyolcadik percben felszakadt a szemöldöke, a vásárhelyiek centerét le kellett cserélni. A Kosársuli az első negyed hajrájáig, 24–21-ig remekül tartotta magát, a folytatásra azonban leginkább a „totális csőd" minősítés illik.

Kováts jó játéka is kevés volt Sopronban. Fotó: Tésik Attila

A második felvonás elején a Sopron a rendkívül motivált fiatal magyar játékosok, Körtélyesi és Vesztergom révén ritmust váltott, és a 24–21-es állásból villámgyorsan 34–21 lett. A hazaiak látványos zsákolással szórakozatták közönségüket, miközben a kosárgálához a vásárhelyiek csak asszisztálni tudtak. Pedig az igazi feketeleves csupán a nagyszünet után került terítékre. A 21. és a 28. perc között 28 pontot szerzett a Sopron, amely a Bodrogi Bau gyenge támadójátéka miatt lerohanásból tetszés szerint dobta a kosarakat. Hiába varrták össze időközben Gémes szemöldökét, a felek sem védekezésben, sem támadásban nem voltak egy súlycsoportban, és a harmadik negyed végjátékához érve negyvenpontnyi szakadék tátongott a két csapat között.

Az eredményen az utolsó játékrészben sem sikerült kozmetikázni, így a Vásárhely súlyos vereséggel a háta mögött várhatja a szerdai, Kecskemét elleni hazai mérkőzést.

A Kosársuli szempontjából a mérkőzés egyetlen pozitívumaként Kováts Róbert játékát említhetjük. A 23. születésnapját tegnap ünneplő kosaras a 13 szerzett pontja mellett kitűnően védekezett a szlovák Leskóval szemben: a pontlistát és az IBM-rangsort vezető légiós mindössze 14 pontig jutott a találkozón.

Karácsonyi ajándékosztás 4 repülőjegy vár Önre!

Oltványi Dávid országos bajnok

Meggyőző fölénnyel nyerte az 54 kg-os súlycsoportot a hajdúsámsoni ökölvívó országos bajnokságon a… Tovább olvasom