2017. 04. 29. szombat - Péter 8°C | 22°C Még több cikk.

Vásárhelyi öröm, makói bánat

A Csongrád megyei NB I-es női kézilabdacsapatok a hét végén hazai környezetben szerepeltek. A Németh Toll Makó vereséget szenvedett, a HNKC SE azonban győzni tudott.
Németh Toll Makó - Debrecen 21-32 (6-16)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Makó, városi sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Andorka, Huczker.
Németh Toll Makó: Szabó K. – SZTUPKOVA 4, Csendes 6 (4), Barna 2, Fekete 1, Bartucz 1, Baunok 3. Csere: Klembucz (kapus), Németh, Horváth, SZÖLLŐSI 4, Lévai, Erdei. Edző: Száva Flórián.
Debreceni VSC: KIRÁLY – CSÁKI 4, Latakaité 2, SZABÓ V. 6, Stuparicova 2, Szűcs 3 (1), ORBÁN 5 (2). Csere: Vorozscova (kapus), Benyáts 3 (1), SÜTŐ 5, Sopronyi 2, Madai. Edző: Bíró Imre.
Kiállítások: 2, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 4/4.
Az eredmény alakulása, 6. perc: 2–2, 19. p.: 2–11, 25. p.: 4–14, 33. p.: 6–18, 36. p.: 8–21, 43. p.: 11–25, 53. p.: 18–29, 60. p.: 21–31.

Azt már a kezdés előtt kiszúrták a drukkerek, hogy „testvérháborút" is láthatnak a Németh Toll–Debrecen mérkőzésen. A hazaiakat a kapus Szabó Krisztina, a vendégeket pedig a beállós poszton Szabó Valéria erősítette. Nem is olyan régen még mindketten a Vásárhelyben kézilabdáztak. A tesók vetélkedését Vali, a mérkőzést pedig a DVSC nyerte. De ne szaladjunk ennyire előre, addig még történt említésre méltó esemény.

Elfogadható kezdés után rengeteget hibáztak a Maros-partiak: rossz passzok, pontatlan lövések (középen szinte átlőhetetlen volt a magas hajdúsági fal), eladott labdák jellemezték a játékukat. A Lokomotív pedig robogott, és percek alatt elszáguldott a Makó mellett. Tulajdonképpen már az első húsz percben eldőlt, hogy ezt a találkozót Bíró Imre edző lányai nyerik, csak az volt a kérdés: milyen különbséggel? A folyamatos cserék, az időkérésben adott tanácsok sem segítettek. „Katasztrófa!" – hallatszott a nézőtérről. Jogosan.

„Szünetben még soha nem mentem be a csapathoz az öltözőbe, de most meg kellett tennem" – mondta György Ferenc, a Németh Toll elnöke. „Nagyobb küzdelmet, sokkal lelkesebb játékot kértem a lányoktól." Ez végül is megvalósult, de csak arra volt elegendő, hogy a második félidőt közel egálra hozzák a házigazdák. Csendes, Sztupakova és Szöllősi jeleskedett ekkor. Bartucz viszont csak a 48. percben dobta első (és egyetlen) gólját, és Barna sem villogott. A vége kiadós vereség lett. A B közép vigasztalta övéit: „Nem hagyunk el titeket!".

Száva Flórián: – Az első félidei gyenge játékunk eldöntötte a mérkőzés sorsát.

HNKC SE - Kőbánya-Spartacus 25-21 (12-11)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Bujdosó, Tomecskó.
HNKC SE: Körmöczi – Mucsi 1, NYIKOLAJENKO 7, WOLF 6 (1), Reiner 5, JÓKAI 4, Ancsin 2. Csere: ABRAMOVICS, Scholtz (kapusok), Sipos, Bloj, Fülöp, Földes, Szepesi, Edző: Kiss Szilárd.
Kőbánya-Spartacus: PLOSINSZKAJA – Lánczos 3, Szamosi A. 1, Víglási 4, Halmai 3, MÁTYÁS 6 (2), Schultz 1. Csere: Gábor (kapus), Borkowska 3, Szőke, Szamosi L., Tamás K., Tamás M., Novográdecz Edző: Laurencz László.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2.
Az eredmény alakulása, 6. perc: 2–2, 10. p.: 5–4, 15. p.: 7–8, 21. p.: 11–8, 35. p.: 14–11, 41. p.: 18–13, 51 p.: 20–18, 55 p.: 21–20.

Wolf góljával a hazaiak szereztek vezetést, de már ekkor is hallatszott Kiss Szilárd edző utasítása, amelyben gyorsabb, keményebb játékot várt, kért tanítványaitól. Reiner góljaival kicsit meglépett a HNKC, de a két rutinos fővárosi kézilabdás, Mátyás és Víglási vezérletével tartották a lépést a vendégek, 12. perc: 6–6. Két minutum múlva Halmai duplázása után először vezetett a Spartacus. Ebben az időszakban gyengén védekezett a hazai együtes, és a támadásokba is több hiba csúszott. A félidő hátralévő részében összekapta magát a kék-sárga gárda, és zsinórban négy gólt szerezve megfordította a találkozó állását. Igaza lett azonban Jókai Nórának, aki azt jósolta: nem lesz könnyű mérkőzés a Szpari elleni, mert ellenfelük soraiban is akadnak tapasztalt, sok csatát megélt kézilabdások.

Szünet után Nyikolajenko és Reiner góljaival ellépett a HNKC, majd a 37. perc végre meghozta az első hazai szélsőtalálatot: Ancsin indításból talált be a hálóba. A csereként beállt Abramovics remekelt – már az első félidő 10. percében váltotta Körmöczit a kapauban –, támadásban viszont sokat hibáztak, bakiztak a hazaiak; így csak lassan nőtt az előnyük. A félidő közepétől sikeresen felzárkózott a Spartacus, így 5 perccel a vége előtt mindössze egyetlen gól volt a házigazdák előnye. Lehetett izgulni... A hajrában az döntött, hogy a vásárhelyieknél többen is betaláltak a pestiek kapujába, míg a fővárosiak szinte mindent Mátyásra játszottak – de ő többször is hibázott, a kapufát is forgácsolta. Ráadásul rá már a hazai védők és a kapus is nagyon figyelt. A HNKC izgalmas meccsen szerzett fontos pontokat.

Kiss Szilárd: – A mai küzdelmes mérkőzésen a játékunkra rányomta a bélyegét, hogy az elmúlt három meccsünket elveszítettük.

További eredmények: Ferencváros–Vasas 35–19, Győr–Dunaferr 30–20, Békéscsaba–Cornexi-Alcoa 24–23, Kiskunhalas–Vác 30–25.

A csapatok legjobbjai

A Makóból Szöllősi Szilvia bizonyult a legjobbnak, lelkesen és eredményesen kézilabdázott. Nem csak neki kellett volna... A HNKC-ból a remek formát kifogó, a rolót lehúzó Alena Abramovics nyújtotta a legjobb teljesítményt.

Meglepő Floratom-vereség

Hazai pályán szenvedett nem várt vereséget a Floratom Szeged AC extraligás férfi… Tovább olvasom