2017. 09. 26. kedd - Jusztina 13°C | 23°C Még több cikk.

Vásárhelyi ötös Szarvason

A labdarúgó NB III-ban a HFC – végre – győzött, a Csongrád ikszelt, az Algyő pedig kikapott.
Szarvas–HFC 1–5 (1–2)
Szarvas, 200 néző. Vezette: Kálé.
Szarvas: Balatoni – Kugyela B. (Terhes), Rónyai, Kriska, Csellár – Fekécs, Zahorecz (Kiszel), Kondacs (Rácz A.), Darida P. – Klimaj, Czigléczki. Edző: Paulik János.
HFC: Bíró – Szűcs, Dálnaki, Pécsek, Borbás Zs. – Varga M. (Mészáros), Antal, Keller, Marton B. (Rácz D.) – Bernáth, Végh. (Nagy A.). Edző: Rostás Károly.
Gólszerzők: Darida P. (11-esből), ill. Bernáth (2), Mészáros, Nagy A., Szűcs (11-esből).
Kiállítva: Klimaj.

Az egész találkozón rákényszerítette akaratát ellenfelére a vendégcsapat. A HFC emellett eredményesen is játszott, így megszerezte első győzelmét ebben a bajnokságban. A hazaiak a 86. percben tíz főre fogyatkoztak, Klimaj a félpályánál szabálytalankodott, a bíró pedig kiállította.

Rostás Károly: – Végre sok gólt szereztünk, és magabiztos győzelmet arattunk.
Jók: Fekécs, ill. Dálnaki, Keller, Szűcs, Végh.

Csongrád–Szolnoki Spartacus
1–1 (0–0)

Csongrád, 300 néző. Vezette: Németh Á.
Csongrád: Palatinusz – Forgó, Lovas, Szabó A., Korom – Szabó L., Lévai (Bertók), Deli, Csillag – Bagi, Kovács (Bálint). Edző: Kurucz István.
Szolnok: Bak – Dálnoki (Varga), Lippai, Kosaras, Luca – Draskóczi (Szabó), Horváth, Balázs, Kővári – Ruskó, Sárkány. Edző: Gömöri Béla.
Gólszerzők: Lévai, ill. Ruskó.

Több lehetősége volt az újonc Csongrádnak, amely a 70. percben Lévai révén szerzett vezetést. Aztán eljött a 87. perc, amikor Ruskó 18 méteres szabadrúgásból, középről hatalmas gólt lőtt, 1–1.

Kurucz István: – Nagyon jó iramú mérkőzésen a helyzetek alapján meg kellett volna nyernünk a meccset, de a változatosság kedvéért most a 87. percben egyenlített az ellenfél. Ennek ellenére a csapat jól teljesített.
Jók: Szabó A., Lévai, Bagi, Deli, ill. Ruskó, Bak.

Gyula–Algyő 2–0 (0–0)

Gyula, 150 néző. Vezette: Barta.
Gyula: Steigerwald – Cseke (Laurinyecz), Bányai P., Brasoveanu, Fabulya – Tóth R. (Deák), Varga A., Tamási, Karda – Germán, Bányai T. (Dobray). Edző: Oláh Ferenc.
Algyő: Dénes – Kiszner, Vass, Kothencz, Krucsó – Retek, Sipos, Varga N. (Herczeg), Radnai (Balogh) – Daróczi – Katona. Edző: Lóczi István.
Gólszerzők: Tóth R. (11-esből), Deák.
Kiállítva: Steigerwald, ill. Vass.

Nagyon gyenge teljesítményt nyújtott az Algyő, s erre még az sem mentség, hogy a 42. perctől, Vass jogtalan kiállításától több mint egy félidőt emberhátrányban játszott. Az első gólt 11-esből, a másodikat pedig a 84. percben a 16-osról elvégzett algyői szabadrúgás után kontrából szerezték a hazaiak. (A gólt megelőzően Steigerwald elsodorta Katonát, amiért azonban szintén jogtalanul kapott pirosat.)

Lóczi István: – Csapnivaló teljesítményünket csak a játékvezető teljesítménye múlta alul.
Jók: Bányai P., Varga A., Karda, ill. Dénes, Kothencz.

További eredmények: Túrkeve–Baja 0–1, Cegléd–Újszász 4–2, Monor–Kiskunfélegyháza 4–1, Mezőtúr–Örkény 1–2.