2017. 09. 23. szombat - Tekla 11°C | 19°C Még több cikk.

Vásárhelyi tékvandóaranyak

A közelmúltban rendezték meg Budapesten az Európai Taekwondo Unió (ETU) A kategóriás viadalát, a 4. Nyílt Magyar Formagyakorlat-bajnokságot, amelyen 16 ország 330 versenyzője vett részt.
A vásárhelyi Máté Taekwondo & Hapkido Közhasznú Sportegyesület sportolója, Kenéz Marcell első lett junior B kategóriában.

Meghozta gyümölcsét a felkészítő edzőtábor: 11 ob-aranyat nyertek a „mátésok" a Pécsen lebonyolított 21. felnőtt és ifjúsági, 18. gyermek és kadet WTF tékvandó országos bajnokságon, amelyen 20 egyesület 220 versenyzője mérte össze tudását. A Máté Taekwondo & Hapkido egyesület 27 sportolóval képviseltette magát, s a második helyen végzett a legeredményesebb csapatok versengésében, míg Máté Mirabella a legtechnikásabbnak járó különdíjat nyerte meg.

Eredményeik, gyermek I. korcsoport (8–9 évesek), –27 kg: 1. Czirok Krisztofer, 2. Hidvégi Áron, –40 kg: 3. Juhos Péter; gyermek II. korcsoport: (10–11 évesek), –27 kg: 1. Bán Péter, –30 kg: 1. Barta Péter, –33 kg: 1. Berei Béla, 2. Gálfi Botond, –36 kg, lányok: 1. Máté Mirabella, 2. László Alexa, fiúk: 3. Bósz Márton, –40 kg: 2. Gulyás Róbert, –45 kg: 3. Faragó Rajmund, –50 kg: 1. Hegedűs Balázs, +55 kg: 2. Szeles Máté, kadet III. korcsoport (12–14 évesek) A kategória, –47 kg: 1. Faragó Vivien, kadet III. korcsoport: (12–14 évesek) B kategória, –44 kg: 2. Szűcs Kitti, –49 kg: 2. Dezső Ábel, 3. Csuka Gábor, –59 kg: 2. Goják Anna; ifjúsági IV. korcsoport (14–17 évesek) A kategória, –63 kg: 1. Szabó András, –51 kg: 2. Tari Viktor Dávid, –59 kg: 2. Varga-Tóth Ádám, ifjúsági: IV. korcsoport (14–17 évesek) B kategória, –73 kg: 1. Szeles Dávid; felnőtt: V. korcsoport (16 éves kortól) A kategória, –63 kg: 1. Török Zsolt, –80 kg: 1. Máté Zsolt; felnőtt V. korcsoport (16 éves kortól) B kategória, –63 kg: 2. Bozóki Róbert. A vásárhelyiek összesen 11 első, 11 második és 4 harmadik helyezést szereztek.

A közelmúltban rendezték a 3. nyílt hapkido Európa-bajnokságot Belgiumban, Lanaken városában. A vásárhelyi Máté Taekwondo & Hapkido Közhasznú Sportegyesületből Máté Gergő és Máté Zsolt vett részt az eseményen. Az eséstechnika és rúgástechnika versenyszámban nagyon magasra került a mérce, mert két koreai egyetemista is indulhatott, akiket a nagymesterek hoztak magukkal, a kiváló eredmények azonban így sem maradtak el. Máté Zsolt esés- és rúgástechnikában arany-, töréstechnikában bronzérmet szerzett, testvére, Máté Gergő töréstechnikában Európa-bajnok lett, míg rúgásban a 2. helyen végzett. A Máté fivérek összesen 3 első, 1 második és 1 harmadik helyezést értek el.

Jégkorong: drámai Volán-vereség

Ismét népes közönség előtt léphetett jégre a Tisza Volán-MTK jégkorongcsapata hazai környezetben a… Tovább olvasom