2017. 05. 26. péntek - Fülöp, Evelin 12°C | 22°C Még több cikk.

Vásárhelyi triplaeső a Kaposvárra

A férfi kosárlabda NB I A csoportjában a 9–14. helyért a Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli – amely tizenkét triplát szerzett – legyőzte a Kaposvárt.
Férfi kosárlabda NB I A csoport, rájátszás a 9–14. helyért. Hódmezővásárhely, Hódtói sportcsarnok, 350 néző. Vezette: Király, dr. Szakáll, Jakab.
Bodrogi Bau: DRAHOS 33/21, BROOKS 21/6, VASS 10/6, KOVÁTS 23, Gémes 14/3. Csere: Utasi, Jarosevits 4, Kukla 2, Böszörményi. Edző: Czuprák László.
Kaposvár: Kiss K. 5/3, SZŐKE 16/6, HENDLEIN 20/3, Dávid G. 13, Orosz 4. Csere: CSIKRE 16/9, Vojvoda 13/9, Filipovics 2. Edző: Braniszlav Dzunics.
Kipontozódott: Gémes a 37., Vass a 39. percben.

Fantasztikusan kezdett a hazai csapat, a remek védekezés mellett 13–3-ra elhúzott. A következő három percben a vásárhelyiek Kováts palánk alatti munkájából és Brooks betöréseiből szaporították pontjaikat, addig a Kaposvár „bevágott" öt triplát, 22–22. A negyed utolsó percei és a következő tíz perc eleje a hazaiaké volt: Drahos hármasaival 32–22-re alakult az eredmény. Jöttek a kaposiak, Csirke következett három „trojkával", 32–31. A Vásárhely taktikát változtatott, elsősorban palánk alól igyekezett pontokat szerezni, és ez Gémes, valamint Kováts révén sikerült is, 49–43. óriási harc folyt a pályán, a sok kosár ellenére nagyon komoly védekezést mutattak be a csapatok. A nagyszünet előtt Drahos ellenállhatatlannak bizonyult, tizenegy pontot szerzett, s meglépett a Bodrogi Bau, 62–48. A második félidőt hatalmas elszántsággal kezdte a Vásárhely, minden pályán lévő játékos kosarat dobott, 27. perc: 79–57.

Ketten a csúcson

Két hódmezővásárhelyi játékos is kiérdemelte a mezőny legjobbja címet. Brooks a 21 pont mellett 7 lepattanóval, nyolc kiharcolt faulttal, 12 gólpasszal zárt, így 40 IBM-pontot szerzett. Kováts a pontjai mellett 9 lepattanó, öt kiharcolt fault, 3-3 gólpassz és szerzett labda, összesen 38 IBM-pont fűződik a nevéhez.
Nem lehetett nyugodtan hátradőlni, hiszen Szőke vezérletével felzárkózott a Kaposvár. A vendégzóna a negyedik negyed elején négy percig átdobhatatlan volt. Utána is szinte csak Gémes talált be, és még az időkérés sem segített, 94–83. A hajrában a küzdelem dominált, a vendégek jól védekeztek, a Kosársuli távoli dobásai rendre kimaradtak. Szerencsére a speciális védőfeladattal megbízott Vass – aki triplából megszerezte a 100. pontot – és Kováts folyamatosan eredményes volt, így tovább nőhetett a hazai előny.

Czuprák László: – Pontgazdag meccsen a jobbik csapat nyert. Ma szerencsére mi voltunk ezek.

A nagy szív

Kiesett a Charlton. No erre mondhatják többen: kit érdekel ez a hír?! Végül is nem nagy dolog,… Tovább olvasom