2017. 02. 27. hétfő - Ákos, Bátor 1°C | 13°C Még több cikk.

Vásárhelyi vereség az évnyitón

Az ASA-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata vereséggel kezdte az évet, Fehérváron 30–25-re kapott ki a Cornexi-Alcoától.
Cornexi-Alcoa–ASA-HNKC 30–25 (18–14)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Székesfehérvár, 400 néző. Vezette: Pech, Vágvölgyi.
Cornexi-Alcoa: DJERIC – Balogh B. 3, Gordejeva 2, Vijunaité 3, KAMPER 4, TRISCSUK 9 (2), Vaszari. Csere: BERNATAVICIUTE 6 (2), Mayer 2, Emberovics, Kovács A. 1. Edző: Vura József.
ASA-HNKC: Abramovics – Nagy R., Nyikolajenko 3, Sipos 3, Fülöp, WOLF 6, KOROKNAI 10. Csere: VÖRÖS (kapus), Borbély, Jókai, Takács D. 1, Szepesi, Bloj, Jenőfi 2. Edző: Rapatyi Tamás
Az eredmény alakulása, 5. perc: 3–2, 11. p.: 5–5, 14. p.: 8–6, 18. p.: 10–7, 21. p.: 10–9, 23. p.: 13–9, 28. p.: 17–11, 36. p.: 21–17, 43. p.: 26–18, 50. p.: 28–21, 55. p.: 29–23.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. –.
További eredmény: Békéscsaba–Kiskunhalas 26–19 (13–6).

A három meghatározó játékosát – a kapus Fekete Csilla, valamint Tápai Szabina és Szrnka Hortenzia – nélkülöző Cornexi-Alcoa ellen meglepetésre, pontszerzésre, vagy győzelemre készültek az ASA-HNKC kézilabdásai. A szegény embert azonban még az ág is húzza: Földes Kata belázasodott nem vállalhatta a szereplést, helyére a még nem „százszázalékos" Jenőfi Katalin került a keretbe. Ráadásul Olga Nyikolajenko (képünkön) még az első félidő első felében védekezés közben sérülést (megbicsaklott a jobb könyöke, nem a lövőkeze) szenvedett, ezt követően már nem volt teljes értékű sem támadásban, sem védekezésben. Ezzel tulajdonképpen elveszítette jobb oldalát a Vásárhely.

Ennek ellenére a nyitó játékrész hajrájáig jól tartotta magát a HNKC, két-három gólos előnynél nem tudtak többet szerezni a fehérváriak. A házigazdák közül Triscsuk, Gordejeva, Balogh és Bernataviciute nyújtott jó teljesítményt, míg a kék-sárgáktól Koroknai és Wolf jeleskedett. Előbbi
Győri diadal

Simán nyert a Győr a horvát Podravka Koprivnica otthonában, így veretlenül végzett csoportjában az élen a női kézilabda Bajnokok Ligájában. A Ferencváros viszont vereséggel és az utolsó helyen búcsúzott a sorozattól. Magyar érdekeltségű eredmények, A csoport: Podravka Koprivnica (horvát)–Győri Audi ETO KC 33–40, a csoport végeredménye: 1. Győr 12 pont, 2. Slagelse 8, 3. Koprivnica 4, 4. Ribarroja 0; D csoport: Viborg (dán)–Budapest Bank-FTC 39–30, a csoport végeredménye: 1. Valcea 12 pont, 2. Viborg 7, 3. Podgorica 3, 4. FTC 2.
dobta az ASA-HNKC utolsó három gólját az első harminc percben, ennek köszönhetően sikerült ledolgozni a hatgólos hátrányból (16–10) kettőt a szünetig.

A fordulás után gyorsan eldőlt a mérkőzés, a pontok sorsa, a 43. percben már nyolc volt közte (26–18). A vendégek akciói egysíkúak, kiismerhetők voltak, Rapatyi kénytelen volt bevetni Jenőfit, és a hajrára Wolf is elfáradt. A hatosfalról a második félidőre „ötegyesre" váltott védekezés azonban dicsérhető, ezt a találatok száma is jól tükrözi. A Cornexi emberhátrányban fejezte be a meccset, de sikerét már nem fenyegette veszély. A végeredményt a nagyszerűt nyújtó, a találkozó gólkirálynőjének bizonyuló Koroknai állította be, 30–25.

A meglepetés elmaradt, de ami jó volt a játékban azt tovább lehet fejleszteni, a hibákból pedig tanulni lehet – kell.

Rapatyi Tamás: – Mivel elveszítettük a teljes jobb oldalunkat, egysíkúvá, kiismerhetővé vált a játékunk, így bukásra voltunk ítélve a jobb játékerőt képviselő hazaiak ellen.