2017. 04. 26. szerda - Ervin 8°C | 22°C Még több cikk.

Vasas-Szeged Beton 9-9

Hatalmas csatában 9-9-es döntetlent ért el a kulcsembereket nélkülöző Szeged Beton az esélyesebb Vasas ellen a bajnokság 16. fordulójában. A Komjádi uszodában a szegedi szurkolók voltak a hangosabbak és a boldogabbak.

Vodafone férfi vízilabda OB. I. 16.forduló

VASAS-SZEGED BETON (4-1,0-0,3-4 ,2-4 )

Budapest, Komjádi uszoda, 400 néző, vezette: Németh Attila, Schlosser Jenő

SZEGED-BETON: Németh - Vejzagics, Weszelovszky 4, Milos Korolija 1, Komlósi, Török 2, Lehmann 1. Csere: Varga P. Éles, Mihajlo Korolija 1, Molnár P., Kuncz, Juhász. Edző: Kásás Zoltán.

VASAS: Nagy - Hosnyánszky 1, Varga Dániel, Kovács 3, Kis 1, Varga Dénes 3, Steinmetz . Csere: Takács, Kállay, Katonás 1, Vörös, Kis, Hőna. Edző: Földi László.

Gól emberelőnyből:  9/3 ill. 6/1.

Ötméteresből: 1/1 ill.-.

Kásás Zoltán: Rossz kezdés után nagyon feljavultunk, dicséret illeti a csapatot, fantasztikusan küzdöttek a játékosok. Nagyon örülök a pontszerzésnek, illetve a mutatott játéknak.

4. negyed

8. perc: 17 másodperc, és támad a Beton. Török majd' félpályáról lövi szét Nagy Viktor kapuját. A Vasas szurkolók most már nem örülnek, a szegediek viszont annál inkább. Csodálatos meccs, megvan az egyenlítés! 9-9.

8. perc: Földi László a szétrobbanás határán, másodpercek óta integet időkérésért. Fél perc van hátra, és a Vasas támad. Jó lenne gól nélkül megúszni.

7. perc: Szerencsésen megúszták a fórt a szegediek. Az egyenlítésért támadnak, de Mihajlo Korolija a kapusba lövi a labát.

6. perc: Weszelovszky-parádé. Negyedik gólja is megvan, ismét egy a különbség. 9-8.

6. perc: Varga Dénessel szemben tehetetlenek a Tisza-partiak, harmadik gólját szerzi. Kásás Zoltán kér időt. 9-7.

5. perc: Komlósi lövi a blokkba a labdát, Kis gólját nem adják meg a bírók. Weszelovszky távoli ejtésével nem számolt Nagy Viktor, egy gólra jön fel a Szeged. 8-7.

4. perc: Fórban a hazaik, Földi László dühöng, majd gyorsan időt kér.

3. perc: Steinmetz is elereszt egyet, de Németh biztosan védte a rövid sarkot. Nagy Viktor viszont mellényúlt, Lehmann lövése a keze alatt pattog be. 8-6.

2. perc: Ismét előnyben a Beton, ebből gólt kell dobi. Kásás Zoltán kér időt. Nincs szegedi gól, elveszik a bírók a labdát.

1. perc: Kovács simán hozza el a labdát, indul a pesti roham. 20 másodperc telt a negyedből, Kovács távolról enged el egy iszonyatos bombát. Németh most mellényúlt. Mihajlo Korolija pattintja mellé. 8-5.

3. negyed (3-4)

8. perc: Megúszta gól nélkül a pesti támadást a Szeged, de a Tisza-partiaknak sem sikerül góllal befejezni a negyedet. 7-5.

8. perc: Milos Koroliját nem érdekli, hogy ketten dolgoznak azon, hogy víz alatt maradjon, kapunak háttal csavarja be a labdát Nagy Viktor keze mellett. 7-5.

7. perc: Ötméterest kap a Vasas, Varga Dénes ismét szerencsés gólt lő. A felső kapufa belső oldaláról pattan a gólvonalra a labda, majd belebeg a vonalon túlra. 7-4.

6. perc: Kettős fórban a Beton. Weszelovszky most javítja az előző hibát. 6-4.

6. perc: Hosnyánszky értékesíti a fórt. Most elaludt a szegedi védelem. 6-3.

5. perc: Azért mégse kell annyira, Németh most csúcsformában. Weszelovszky lövése most nem akad be.

5. perc: Kovács hozta a frászt a maréknyi lelkes szegedi szurkolókra, de kapufa. Varga adja el a labdát, ismét izgulhatunk.

4. perc: Hatodik előnyét is megkapja a Beton, most végre nem hibáznak, Török vágja be távolról. 5-3.

3. perc: Szoros lehetett volna, de Kovács második gólja után nem az. 5-2.

2. perc: Németh parádézik. Előnyben sem kap gólt. De Nagy Viktor sem, Kuncz lövi mellé.

1. perc: Most a szegediek voltak a szemfülesek, megvan a labda. Juhász bejátszása után Mihajlo Korolija centerből eredményes. Két Vasas-játékossal a nyakában dobja el Nagy Viktor mellett a labdát. 4-2.

2. negyed (0-0)

8. perc: Küzd a Szeged, érkeznek a bombák, de eddig nem jön össze semmi. Németh viszont biztos kézzel hárítja a pesti nehéztüzérek lövéseit.

7. perc: Mihajlo Koroliját nyomják a víz alá, de a bírók ezt nem vették észre, így továbbra sincs szegedi gól. Tóth szétlövi a kapu melletti reklámtáblát.

5. perc: Németh lendületben, Tóth távoli lövését fogja. A Beton ismét támadást ront.

4. perc: Egymás után két előnyhöz jutnak a szegediek, de hiába, Éles a kézrengetegbe bombáz.

3. perc: Komlósi suhint, de Nagy Viktornak könnyű labda. Tóth igyekszik, de Németh hárít.

1. perc: Ismét a Vasasé a labda, de nincs gól az első támadásból. De a szegediből sem.

1. negyed 4-1

8. perc: Testvérek összjátéka. Varga Dániel pontos labdája után Dénes pöccint a kapuba. Szerencsés gól. 4-1.

7. perc: Varga távolról próbálkozik, Nagy Viktorról lepattan, de fél centi kellett, hogy átússzon a labda a gólvonalon. A Vasas harmadik támadás óta nem jut el a lövéshez. Továbbra is 3-1.

6. perc: Török engedi el, de a kapufáról Nagy Viktorhoz pattan a labda.

5. perc: Lehmann próbálkozik az egyenlítéssel, de Nagy Viktor fogja. Németh Zsolt fogja Kovács lövését, de a bírók bent látták. 3-1.

4. perc: Fórhoz jut a Beton, Weszelovszky gyorsan ki is egyenlít. Jön a hazai támadás, Katonás vágja be. 2-1.

3. perc: Elkapkodták a támadást a hazaiak, de a Szegedé is pontatlan. Mihajo Korolija szerez labdát, indulhat a Tisza-parti roham.

2. perc: Kis Gábor révén megszerzi a Vasas a vezetést. Milos Korolijára hárman úsznak, nincs szegedi egyenlítés. 1-0.

1. perc: Török elől Kovács hozza el a labdát, de támadó ellen fújnak a bírók. Milos Korolija ejtését Nagy Viktor biztosan fogja.

19.10: Már melegítenek a fiúk, a nézők is lassacskán gyűlnek a Komjádi uszodában. A szegediekkel elutazott Varga Tamás is, de a hét közepén megsérült játékost sem nevezte a mai találkozóra Kásás Zoltán vezetőedző.

Nagy gondban vannak a szegediek, hiszen Baksa László nélkül kell ma helytállniuk a Vasas otthonában. A kiváló hálóőr lovaglóizma húzódott meg, így a mai találkozón kívül holnap, a Szentes ellen sem lesz bevethető.

A Komjádi uszodába mindenesetre nem feltartott kézzel érkeznek a Kásás-legények. Az ősszel szoros meccset játszott egymással a két gárda, ami akkor 10-9-re a pestiek sikerét hozta.

Pick Szeged: Derbi

Kézilabda - Ma 13.15-kor rendezik a Budapest Bank férfi kézilabdaliga csúcsrangadóját, az MKB Veszprém–Pick Szeged összecsapást. Tovább olvasom