2017. 09. 21. csütörtök - Máté, Mirella 11°C | 17°C Még több cikk.

Vasas-verés után őszi bajnok a Szeged Beton!

A férfi vízilabda OB I szuperrangadóján a hatalmas szívvel küzdő Szeged Beton 10–8-ra legyőzte a Vasast. Sikerével a Vincze-legénység őszi bajnok!
Szeged Beton VE– Vasas 10–8 (1–3, 3–1, 3–2, 3–2)
Vodafone férfi vízilabda OB I, 10. forduló. Újszegedi sportuszoda, 600 néző. Vezette: Németh A., Vojvoda.
Szeged:
BAKSA – Kiss Cs. 1, Kunac, Turzai, Kayes, SOMOGYI 2, HEGEDÜS 2. Csere: TÖRÖK 2, MOLNÁR T. 2, Varga P., Juhász Zs. 1, Younger, Bálint. Vezetőedző: Vincze Balázs.
Vasas:
Barabás – KISS G. 3, Brguljan, Takács, STEINMETZ Á. 1, Katonás 1, BOSKOVIC 3. Csere: Vörös, Vámos, Fülöp, Steinmetz B., Fazekas. Vezetőedző: Földi László.
Gól – emberelőnyből: 16/6, ill. 12/6.
Ötméteresből: –, ill. 2/2.
Kipontozódott: Turzai (20.), Bálint (25.), Molnár T. (27.), ill. Takács (28.).
Kiállítva (cserével végleg): Steinmetz B. (15.).

A Vasas elleni győzelmével őszi bajnok a Beton. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

Hatalmas várakozás előzte meg az összecsapást. Nem volt ezen mit csodálkozni, elég csak rápillantani a tabellára, azon pedig az áll, hogy pillanatnyilag az ország legjobb két pólócsapata a Szeged és a Vasas. Az előbbi várta az első, utóbbi a második helyről a szuperrangadót, amely sok egyéb mellett arról is hivatott volt dönteni, hogy melyik gárda lesz az ősz bajnoka. Annak ellenére, hogy november 26-án BL-csoportmeccsen a Komjádi uszodában éppen a Vasastól szenvedte el egyetlen szezonbeli vereségét a csodálatosan menetelő Szeged, a tegnapi összecsapásnak mégis inkább a Beton volt az esélyese. Főképp azért, mert egyrészt most ő játszott hazai környezetben, másrészt pedig amíg a piros-kékeknél a sérült Nagy Viktor és az eltiltott Decker Ádám is hiányzott, a Vincze-legénység komplett volt.

Nem ilyen első negyedről álmodtak előzetesen a szegedi drukkerek. A betonosok rendkívül feszült csapat benyomását keltették, idegesen, pontatlanul támadtak. A vendégek fiatal kapusának, Barabásnak csupán egyszer kellett védenie. Kiss Csaba hatalmas bombájánál nem volt esélye, a többi kísérlet viszont pontatlan volt. A fővárosiak jóval kevesebbet hibáztak, higgadtabbak voltak, nem véletlenül vezettek 3–1-re. És akkor jött a fordulat. De még milyen! Molnár Tamás a második negyed első másfél percében kétszer is jókorát villant, klasszis találatokkal egyenlített, sőt fél perc múlva Juhász Zsolt már a szegedieket juttatta előnyhöz. Tűzbe-lázba jött a közönség, de a Vasas azért mégiscsak a Vasas, megállította a házigazdák további sziporkázását, és még Katonás révén az egyenlít és is összejött neki, 4–4. Minden kezdődhetett elölről.

A harmadik nyolc perc végére egy góllal elhúzott a Beton (7–6). Nyugodtan lehet úgy mondani, csak egy góllal. Elsősorban a gyengébb fórkihasználás volt a ludas, ebben a periódusban hiába támadhatott hatszor is előnyben, ezekből csupán kettőt fejezett be eredményesen. Ráadásul Turzai és Bálint után a 27. percben Molnár Tamás is kipontozódott. De ekkor már nagyon lendületben volt a Beton, megállíthatatlanul robogott az őszi elsőséget érő győzelem felé. A Molnár Papeszhoz hasonlóan szintén háromszoros olimpiai bajnok Kiss Gergely vezérletével a 29. perc elején még 8–8 állt az eredményjelzőn, de szűk három perc múlva már 10–8! És az már nem is változott, a Vasast is eltüntette az útjából a nagyszerű Szeged. Mivel az alapszakasz első feléből már csak az újonc Kaposvárral találkoznak Kiss Csabáék, százszázalékos biztonsággal kijelenthető, veretlenül lett őszi bajnok. Ilyenre sem emlékezhetnek még a legidősebb szegedi drukkerek sem. Tovább tart a csoda.

Vincze Balázs: – A kapusteljesítményünk, a védekezésünk, de a hibák ellenére a támadójátékunk is jobb volt, mint a BL-meccsen a Komjádiban. Játékosaim most több szívet tettek a játékba, ezért is tudtunk nyerni.

Továbbra is veretlenül: Szeged Beton-Vasas 10-8

Egy kőkemény mérkőzésen parádés győzelmet aratott a Szeged Beton csapata a bajnokság második helyezettje, a Vasas ellen a férfi vízilabda OB I 10. fordulójában. Tovább olvasom