2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 4°C

Vasas, Eger: tovább

A Vasas győzelmével zárult a magyar házi rangadó a férfi vízilabda Euroligában, így az angyalföldiek jutottak be a negyeddöntőbe.
Eredmény, Euroliga, C csoport, 6. forduló: Domino-Honvéd–TEVA-VasasPlaket 5–6 (1–2, 0–2, 2–1, 2–1)
Gólszerzők: Szivós 3, Kovács O., Fodor 1-1, illetve Tóth M. 3, Varga Dániel, Steinmetz Á., Varga Dénes 1-1.

A csoport másik mérkőzésén: Jug Dubrovnik (horvát)–Ethnikosz Pireusz (görög) 12–8.

A végeredmény: 1. Vasas 13 pont, 2. Jug Dubrovnik 12, 3. Honvéd 10, 4. Ethnikosz 0.

A LEN Kupa elődöntőjében az Eger az idegenbeli döntetlent követően a hazai visszavágón 11–7-re nyert a montenegrói Budvanszka Rivijera ellen.

A harmadik játékrész után, 8–4-es hazai vezetésnél a lelátón verekedést kezdeményeztek a montenegrói cserejátékosok és a klub vezetéséhez tartozó személyek. A közjáték negyedóráig tartott, a rendezők csak a rendőrség érkezése után tudták a folytatást biztosítani.

LEN Kupa, elődöntő, visszavágó: Eger–Budvanska Rivijera 11–7 (3–1, 3–1, 2–2, 3–3)
A magyar gólszerzők: Biros, Varga II. Zs. 3-3, Nyéki 2, Hegedűs, Kiss Cs., Binder 1-1

Továbbjutott: az Eger, 20-16-os összesítéssel. Az egriek a döntőben az orosz Sturm Csehovval találkoznak.