2017. 03. 27. hétfő - Hajnalka 2°C | 12°C Még több cikk.

Vastaps járt a Makónak

A labdarúgó NB II keleti csoportjának negyedik fordulójában az otthon játszó Makó FC érvényesítette a papírformát a Jászberény ellen, nagyszerű gólokat szerezve 3–0-ra nyert.
Makó FC–Jászberény 3–0 (2–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 700 néző. Vezette: Németh (Márton, Sebestyén).
Makó: Kovács K. 6 – Rakonczai 5, Dálnaki 6,5, Szamosszegi 6,5, Podonyi 6,5 – Kulacsik 6, Magyar 6, Puskás 6,5, Bány 7 – Faragó 5,5, Maróti 5. Edző: Kolozsvári János.
Jászberény: Roza – Fekete G., Majzik, Szeles, Hídvégi – Benedek, Bárkányi, Kádár, Mohácsi – Fele, Szabó D. Edző: Sándor István.
Gólszerzők: Bány a 13., Kulacsik a 42., Magyar a 48. percben.
Csere: Bárkányi helyett Kovács Á. a 30., Szabó D. h. Galgóczy az 55., Rakonczai h. Kovács N. (–) és Maróti h. Schreiber (–) a 61., Mohácsi h. Szűcs a 72., Bány h. Varga R. (–) a 73. percben.
Sárga lap: Bány a 38., Mohácsi a 40., Kovács Á. az 51., Rakonczai az 53.percben.

Góltörténet

13. perc: Podonyi Bányhoz passzolt, ő pedig egy igazítás után középről, 26 m-ről ballal hatalmas gólt ragasztott a kapu bal oldalába (Roza portás a kezét sem tudta felemelni), 1–0.
42. perc: Puskás balról emelt középre, Magyar egy átvétel után megcélozta a kaput, de a labda Kádárról kipattant, pont Kulacsik elé, aki kapásból, ballal 17 m-ről nagy lövést küldött a kapu jobb oldalába, 2–0.
48. perc: Faragót bodicsekkelték a berényi védők. Bány végezte el balról a szabadrúgást, ívelését Maróti fejjel megcsúsztatta, a hosszú oldalon érkező Magyar pedig egy pattanás után 6 m-ről jobbal a kapu jobb oldalába helyezett, 3–0.

Nem rossz! – ezt a Kolozsvári-legénység bajnoki rajtjára mondta a meccs előtt az egyik makói drukker. A zöld-sárgák három találkozón öt pontot szereztek, ami azért is nevezhető jónak, mert kétszer idegenben futballoztak.

Az első percekben nem játszottak rosszul a vendégek, de a hazaiak jobbak voltak. Ötletesebben támadtak, és az eredmény sem maradt el: Bány ritkán látható hatalmas lövéssel talpra ugrasztotta a hazai szurkolókat. A folytatásban feljöttek a jászságiak, mindhiába, mert a szünet előtt Kulacsik remek lövését követően megint gyakorolhatták a középkezdést. A nézők tapsa kísérte az öltözőbe a csapatot.

A szünetben Kolozsvári edző nyomatékkal felhívta játékosai figyelmét, még véletlenül se higgyék azt, hogy már zsebben a három pont. Nem hitték. Továbbra is lelkesen, fegyelmezetten játszottak, és a futballjuk minőségével sem volt gond. Olykor ugyan túlzásba vitték a trükközést, de emiatt ezúttal senki sem bosszankodott. Négy meccs, nyolc pont, negyedik hely a tabellán, naná, hogy boldogan távoztak a drukkerek az Erdei sporttelepről. És várják a hasonló folytatást.

Kolozsvári János: – Mint minden győzelemnek, így ennek is örülünk, és a helyén kezeljük a sikert.

További eredmények: Vác– FTC 0–2, Vecsés–Kazincbarcika 3–3, Szolnok–Baktalórántháza 2–1, Orosháza–Cegléd 2–0, Kecskemét–BKV Előre 2–1, Bőcs–Tököl 5–2, Mezőkövesd– Tuzsér 0–2.

Izrael ellen lép pályára a női kosárlabda-válogatott

A bulgáriai fiaskó után győzelmi kényszerben lép pályára a magyar női kosárlabda-válogatott Győrben,… Tovább olvasom