2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 4°C

Védekezésből jeles! Szeviép-Szeged-BSE 96-53

Meglepően simán nyerte meg BSE elleni bajnokiját a Szeviép-Szeged a női kosárlabda NB I A csoportjában.

Szeviép-Szeged–BSE 96-53 (31-7, 19-11, 24-15, 23-20)

Női kosárlabda NB I, A csoport. Szeged, 200 néző. Vezette: Hegedűs, Gál.

Szeviép: CIGLAR 16, NÉMETH  13/9, HORVÁTH 13/9, SIPAVICIUTE 20/3, Zserzserunova 13/6. Csere: Laczi 4, Russai 6/6, Lengyel 5/3, Vincze 4, Kováts 2, Kmézics. Vezetőedző: Bencze Tamás.

BSE: Kocsis 9/3, Simon 4, Zsovár 4, Szlimák, VARDA 17/3. Csere: Tiba 11/9, Szabó V. 2, Hegedűs 4, Szabó F. 2, Vukov. Vezetőedző: Farkas Sándor.

IV. negyed (96-53)

10. perc: Hegedűs most indul be, negyedik pontja egy perc alatt. Laczi még bedob egy duplát, 96-53 a vége.

9. perc: egymás után hét BSE-pont 94-51.

8. perc: Lengyel mindkét büntetője jó 92-42.  Kmézics Dia is a pályán, Laczi dobása a gyűrűben 94-44.

7. perc: a nemrég beálló Kováts Anna is hozzátesz 90-42.

6. perc: Vincze Viki második kosarát szerzi 88-40.

5. perc: Lengyel Dalma hibázik, nincs újabb szegedi kosár. A 90 ma is meglesz, a 100 annál kevésbé.

4. perc: emberrel a nyakán is bedobja Sipaviciute, a büntetőt is értékesíti 84-38.

Szeviép-Szeged-BSE 96-53. Fotó: Frank Yvette (galéria)

3. perc: nem tudott hová passzolni, ezért inkább egyedül oldotta meg Ciglar. Másodjára könnyebb dolga van, indulásból talál be 81-38.

2. perc: Sipaviciute és Tiba 77-38.

1. perc: a hazai gyűrűk tudják a dolgukat: Szabó Fanni hármasa bentről jön ki, Lengyelé viszont beesik 76-35.

III. negyed (73-33)

10. perc: Laczi és Ciglar szép összjátéka, utóbbi fejezi be 73-28. Vendégtriplával zárul a negyed 73-33.

8. perc: hiába van kötés a jobb hüvelykujján, Vincze pontosan céloz 71-26.

Minden labdáért nagy a küzdelem
Minden labdáért nagy a küzdelem.
Fotó: Frank Yvette

7. perc: a legjobb fővárosi játékos, Varda dob kosarat 69-26.

6. perc: Vincze assziszt, Horváth-dupla 66-22. A gyűrűben a tizenegyedik szegedi tripla, csak ezekkel is vezetne a Szeviép. Németh dobja 69-22.

5. perc: ujjsérülése után most tér vissza a pályára Vincze Viki. Ciglar áll bele szépen egy dobásbaa 64-20.

4. perc: ez a BSE nem emlékeztet az őszi bajnokin látott együttesre...

3. perc: beindult az ukrán: két triplát szór egymás után 61-18. Egy perc alatt nyolc pontot szór.

2. perc: Zserzserunova fordul be szépen 55-18.

1. perc: ahogy az előző negyed végződött: ismét egy Horváth-tripla 53-18.

II. negyed (50-18)

10. perc: megint jó hármassal jelentkezik Horváth Zsuzsa 48-18. Sőt, a dudaszó előtt Németh az ötvenediket is beszórja 50-18.

9. perc: iskolajáték! Sipaviciute fejezi be 45-18.

8. perc: ez a negyed nem a Szegedé, Zserzserunova kísérlete marad ki. Büntetőből már pontosabb 43-18.

7. perc: Varda ügyesen játssza magát tisztára 41-18.

6. perc: nagyon belejött a szegedi 14-es 41-14.

5. perc: Russai hármasa is pontos 38-14.

3. perc: Ciglar büntetői sorozatban landolnak a gyűrűben 35-10. Lengyel Dalma a pályán.

2. perc: a BSE kezd bele hamarabb a negyedben, egy hármassal 31-10.

1. perc: nincs kosár, kimaradnak a helyzetek.

I. negyed (31-7)

10. perc: Szabó Vivien csúszik alá Zserzserunovának, ezt futballppályán is befújnák... Horváth Zsuzsi szór be egy hármast 31-7.

Sipaviiute az első negyedben elsöprő volt.
Sipaviciute az első negyedben elsöprő volt.

9. perc: közben megint Vaida, nem tud hibázni, már 12 pontos 26-5. Na most azért elront egyet... Tudtuk, hogy ha simán kikap a Vasastól, nincs kiegyensúlyozott formában a BSE, ám ekkora különbségre nem lehetett számítani.

8. perc: "sort cserél" a BSE, Tiba, Szabó Vivien, Hegedűs, Szabó Fanni a pályán. Farkas edző nem tűnik elégedettnek.

7. perc: nem unja a litván lány 23-5.

6. perc: a hármasból nem sűrűn eredményes Sipaviciute most elvállalja - szerencsére 19-3.

5. perc: tartja jó formáját Horváth Zsuzsi, most betörésből eredményes 14-3.

4. perc: a litván Sipaviciute tesz vissza egy lepattanót, megvan a BSE első kosara is 12-3.

3. perc: továbbra sincs vendégpont, Horváth annál pontosabb 10-0.

2. perc: megint Németh, megint tripla, a BSE csapatából Szlimák fekszik fájdalmas arccal a parketten, jobb bokáját fájlalja 6-0.

1. perc: Németh Bernadett szép hármasával kezdőik az összecsapás 3-0.

16.50: tizenegy játékossal várja a mecscet a Szeviép: a megszokott keretből a térdműtött Fürész Emő mellett Tóth Cecília maradt ki.

Nem mondhatni, hogy nehéz napokon van túl a Szeviép-Szeged női kosárcsapata. Az utóbbi két hétben ugyanis mind a bajnokságban, mind a kupában könnyű ellenfelek kerültek Némethék útjába (sorrendben a Baja, a BEAC, a Cegléd, majd megint a Baja látogatott Újszegedre), így fordulhatott elő, hogy a legutóbbi négy meccsüket átlagban 49 ponttal nyerték meg a szegediek. Mindezt úgy, hogy a kezdőötös maximum a meccsek felét töltötte a pályán.

– Ezek a meccsek is hasznosak voltak, hiszen több második soros játékos is megkaphatta a lehetőséget a bizonyításra, az más kérdés, hogy nem mindenki élt vele száz százalékig. Sokat tudtunk gyakorolni, még akkor is, ha a tabella élén álló csapatok ellen teljesen más lesz egy-egy összecsapás – mondta Bencze Tamás, a Szeviép vezetőedzője.

A könnyű sorozatnak azonban vasárnap vége szakad, hiszen a bajnokságban Szegedre látogató BSE már egészen más kategóriához tartozik – még akkor is, ha a budapestiek ellen is a Szeviép a toronymagas esélyes.

Németh ponterőssége sokat számíthat.  Fotó: Schmidt Andrea
Németh ponterőssége sokat számíthat.

– Mindenképpen nyernünk kell, de nem mindegy, hogy könnyű sikert aratunk, vagy meg kell szenvednünk érte. A BSE játékosai remekül dobnak kintről, így elsősorban a védekezésünkkel foghatjuk meg őket. Nem jöhetnek lendületbe – mondta a vezetőedző, aki valószínűleg most utoljára kénytelen nélkülözni a térdműtétje után lábadozó Fürész Emőkét.
A BSE egyébként nem túl jól hangolt a szegedi találkozójára, idei két bajnokiján a Vasas-Csatától nagyon (87–53), a Győrtől kicsit (69–66) kapott ki idegenben, ám továbbra is a hatodik helyen áll a tabellán.

Ingyenes a belépés

Értékelve a kitartást a kevesebb izgalommal járó meccseken, a Szeviép-Szeged gesztussal él szurkolói felé: a BSE elleni, vasárnap 17 órakor kezdődő bajnokira ingyenesen mehetnek be a nézők, akiknek segítségére ezúttal már nagyobb szüksége lesz a csapatnak.

• 1. Besenyő_Pistabácsi 2010. február 07. 18:14
    „Az UNICEF segítséget ad és kér!

Az UNICEF munkatársai a helyszínen vannak és megtesznek minden tőlük telhetőt a gyerekek érdekében.