2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 17°C Még több cikk.

Vége a Szeged Beton döntős álmainak

Hatalmas csatában maradt alul a Szeged a Vasassal vívott elődöntő negyedik mérkőzésén. Ezzel befejeződött a két gárda nyolc pontig tartó párharca, melyet a fővárosiak 8:4-es sikerével ért véget. Az angyalföldiek a fináléban a Domino-BHSE-vel, a bronzcsatában a Szeged az Egerrel csap majd össze.
Szeged Beton - Vasas 3:5
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Rájátszás, elődöntő, 4. találkozó. Újszegedi sportuszoda, 600 néző. Vezette: Juhász Gy., Székely B.
Szeged: BAKSA – Juhász Zs. 1, Lehmann, KOMLÓSI, Tóth L., Monostori, Varga P. Csere: Szamardzsics, MÉSZÁROS 2, Molnár P., Éles. Edző: Gyöngyösi András.
Vasas: NAGY V. – Kuncz, STEINMETZ B. 1, TÓTH M. 1, Hosnyánszky, Kovács R., Varga Dániel 1. Csere: Heinrich, Kincses, Mátyás, Kelemen, VARGA DÉNES 2. Edző: Földi László.
Gól – emberelőnyből: 7/2, ill. 9/2.
A nyolc pontig tartó elődöntő végeredménye: 8–4 a Vasas javára.

A szurkolók tömött sorokban érkeztek a televízió által is közvetített Szeged–Vasas elődöntő negyedik összecsapására. A hazai vezetők mindent megtettek az esetleges siker érdekében: a drukkereknek nem kellett jegyet venniük, ráadásul korlátozott számban ingyen osztogattak számukra Beton-emblémás papírsapkákat, dudákat, és más szurkolói kelléket. A körítésbe az is beletartozott, hogy a klub vezérkarának nevében Molnár László és Tanács Zsuzsa ajándékkosárral kedveskedett a közelmúltban Szeged város sportolójának megválasztott Lehmann Istvánnak.

A Tisza-partiak egykori játékosa, a most zárult évadot az olasz Camogli együttesében töltött Weszelovszky László szegedi győzelmet tippelt: – Sok múlik a bíráskodáson... Nagy csatát várok, minimális különbségű Beton-győzelemmel.

Már az első percek előrevetítették, ez nem az a meccs lesz, amelyen futószalagon gyártják majd a játékosok a gólokat. Kovács R. a kapufát kapta telibe, a másik oldalon meg Varga Péter lövését védte Nagy Viktor. A fórokkal is hadilábon álltak a játékosok, az első negyedben mindkét csapat két-két előnyt hagyott kihasználatlanul. A szép számú nézősereg mindössze egyetlen gólt láthatott: a negyedik perc közepén Tóth M. centerből talált be.

Baksa: 74 százalék!

A Vasas elleni elődöntő utolsó, negyedik mérkőzésén a 74 százalékos(!) hatékonysággal védő Baksa László volt a Szeged legjobbja. Amikor ezt elmondtuk neki, egy grimasz kíséretében a következőket mondta: – Ilyenkor nem jó legjobbnak lenni. A lefordulásból kapott három gól ellenére úgy érzem, hátul minden rendben volt. Elől viszont dekoncentráltak voltunk. Nem értem, miért tudtunk csak ilyen kevés gólt szerezni...

A folytatásban is a két kapus játszotta a főszerepet, sem Baksa Lászlón, sem pedig Nagy Viktoron nem múlott semmi. Annál több a játékvezetői pároson. A hazai csapatnak szorítókat rendre azzal „hergelték", hogy sorozatban ítéltek a Beton támadásainál kontrafaultot. A második negyed elején a deréksérüléséből felépült Varga Dénes több meccs kihagyása után visszatért. Mindössze 84 másodperce volt a vízben, amikor lefordulásból már kétgólosra növelte csapata előnyét. A nagyszünetre mégis egyenlő volt az állás, mégpedig azért, mert a tízedik perc legvégén Juhász Zsolt előnyből végre megadásra késztette Nagyot, majd Mészáros is kihasznált egy emberfóros helyzetet, 2–2.

Az ötperces pihenő alatt Kiss Csabát, az Eger exszegedi csapatkapitányát faggattuk a folytatásról: – Látszik, hogy mindkét gárdának rendkívül fontos a mérkőzés. Iszonyatos harc folyik a vízben, a parádés védekezés a támadójáték rovására megy. A térfélcsere után több gólra számítok. A megérzésem azt súgja, szerdán megint összecsap a két csapat, azaz most nyer a Szeged.

Ebben bíztak a szurkolók is. Addig az rendben is volt, hogy Komlósiék kevés gólon tartották a Vasast, az viszont már aggasztónak tűnt, hogy támadásban alig-alig sikerült feltörni a piros-kékek reteszét. A fővárosiak az első öt fórjuk mindegyikét elhibázták, a hatodikat aztán Varga Dénes már gólra váltotta. Nagyon fontos lett volna az egyenlítés, de még a létszámelőnyös szituációkban is megállt a tudomány. A centereknek szánt bejátszások is általában rövidek voltak, úgyhogy nem tudtak közelebb férkőzni a riválishoz, sőt: Steinmetz Barna bombájával megint két góllal vezettek az angyalföldiek, 2–4. Monostorit eltűntették Nagy Viktor kapujának előteréből, de nem hogy ötméterest nem kaptak a hazaiak, még kiállítást sem... A záró nyolc percben kénytelenek voltak siettetni a támadásokat a betonosok, de a nagy akarásnak nyögés lett a vége. A meccs, és vele együtt a döntőbe jutás a 30. perc elején dőlt el végleg, amikor Varga Dániel előnyből a jobb felső sarokba vágta a labdát. Mészáros ugyan szépségdíjas találattal még szépített, de már nem volt idő még a felzárkózásra sem, nemhogy a fordításra.

Szombaton hazai környezetben az Eger ellen kezdi a Szeged a bronzcsatát. A harmadik hely megszerzéséhez két győzelmet kell szereznie.

Vélemények a rangadó után

Gyöngyösi András, a Szeged edzője: – Gratulálok a Vasasnak. Kívánom, hogy 1989 után ismét legyen bajnok. Szerintem az is lesz. A saját csapatomnak is gratulálok, remélem, az Eger ellen feltesszük a pontot egész éves teljesítményünkre. A mai meccsen a védekezésünk működött, de a támadójátékunk foghíjasnak bizonyult.

Földi László, a Vasas trénere:
– Védekezésünk még jobb volt, mint szerdán, a támadójátékunk viszont gyatrább. A lényeg viszont az, hogy megint bejutottunk a döntőbe. Játszhatunk újra a Honvéddal...

Mészáros István:
– Hátul hatékonyak voltunk, elől viszont kevés gólt dobtunk. Pedig volt rá esélyünk... Nem szabad szétesnünk, fel kell állnunk, és meg kell szereznünk a harmadik helyet.

Lehmann István:
– Gyenge volt a támadójátékunk. A vízben azt volt végig az érzésem, nekünk kétszer annyit kellett dolgoznunk az emberelőnyért, mint a Vasasnak

Juhász Zsolt: –
Csalódott vagyok, de remélem, ez az érzés a keddi edzésig elmúlik. Nagy esélyt szalasztottunk el. Köszönjük a buzdítást, a bronzmeccseken is szükségünk lesz rá, hiszen a következő kiírásban az Euroligában akarunk indulni.

Komlósi Péter:
– Három góllal legutóbb az 1997-es Eb-döntőben, Sevillában nyertek meccset. Hirtelen csak ez jutott az eszembe. Ekkor éppen mi, magyarok diadalmaskodtunk a jugók ellen. Odaadtunk mindent a védekezésért.

Molnár Péter:
– Gratulálok a Vasasnak. Ennyi.

Halasiak Vásárhelyen

A HNKC SE NB I-es női kézilabdacsapata a 8. helyen zárta a bajnokságot, és a vezetőség máris… Tovább olvasom