2017. 09. 21. csütörtök - Máté, Mirella 12°C | 17°C Még több cikk.

Véget ért a Naturtex csodás szezonja

A Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata a negyeddöntő harmadik meccsén 79–50-re kikapott Szolnokon, így 3:0-s összesítéssel búcsúzott a rájátszástól. A szegedi együttes számára ezzel véget ért a klubrekordokat hozó 2014–2015-ös szezon.
Szolnoki Olaj–Naturtex-SZTE-Szedeák 79–50 (23–4, 18–14, 25–15, 13–17)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, rájátszás, negyeddöntő, 3. mérkőzés. Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Földházi, Szabó G., Praksch.
Szolnoki Olaj: Rakics 6, VOJVODA 10/6, Milosevics 2, LEE 14/9, KELLER 16. Csere: Gipson 3, Báder 2, WITTMANN 13/9, Peringer 5, Sztajkovszki 8/3. Vezetőedző: Dragan Alekszics.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Jereminov 5, MOLNÁR A. 10, Csirics 2, Sztefanovics 6, Balaban 11. Csere: Kiss Zs. 6/3, Kuntics, Mike 5/3, Meleg, Demeter, Varga Z., Révész A., 5/3. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3:0 a Szolnoki Olaj javára.

Tulajdonképpen a Szolnoki Olaj–Naturtex-SZTE-Szedeák negyed- döntős párharc harmadik meccse hozta azt a forgatókönyvet, amelyet előzetesen várni lehetett: míg az első két találkozó kiélezett szolnoki sikerrel zárult, ezúttal magabiztosan és fölényesen nyert az Olaj.

A férfi kosárlabda NB I A csoportjában egyértelműen a szolnoki a legerősebb keretű együttes, ám az utóbbi hetekben nem remekeltek. A középszakaszban háromszor is kikaptak, és a már említett, Naturtex elleni első két meccsen sem működött a játékuk. Nos, ezúttal megmutatták, mit tudnak valójában, mert bár Csirics duplájával még a szegediek vezettek, ezután egy 20–0-s sorozattal az Olaj el is döntötte a mérkőzést.

Elmaradtak az izgalmak, viszont így a Szedeák saját nevelésű fiataljai, Mike János, Meleg Károly, Demeter Attila, Varga Zalán és Révész Ádám is bemutatkozhatott a playoffban, Mike és Révész pontot is szerzett.

A párharcot a várakozásoknak megfelelően a Szolnok nyerte 3:0-ra, ám nehezebben, mint azt sokan gondolták. A Szedeák számára ezzel véget ért a szezon, amelynek során több klubrekordot is felállított az együttes. Egyrészt a nyolcadik helyen zártak, ami az eddigi legjobbjuk, ebből adódóan most először jutottak be a rájátszásba. Az eddigi legtöbb, 35 mérkőzést játszották le a bajnokságban, és a 16 sikerük is csúcs. Ahogy az egész szezon az volt!

Egy fontos adalék az októberig tartó holtszezonra: Nikola Lazics (siker)edzőnek a következő évadra is aláírt szerződése van a szegedi csapatnál.

Nikola Lazics: – Hat nap alatt a harmadik meccsünket játszottuk egy nagyon jó ellenféllel – az Olaj jobban bírta erővel, megérdemelten nyerte a párharcot. A szezont összességében nézve maximálisan elégedett lehetek, csodás évet zártunk, amit köszönök a játékosoknak, a klubvezetésnek és a támogatóknak is.

További eredmények, negyeddöntő, 3. mérkőzések: Pécs–Kecskemét 75–89, a párharc végeredménye: 3:0 a Kecskemét javára. Atomerőmű–Falco 98–65, a párharc állása: 2:1 a Paks javára. Kaposvár–Sopron 96–82, a párharc állása: 2:1 a Kaposvár javára.