2017. 12. 11. hétfő - Árpád -1°C | 11°C Még több cikk.

Végig vezettek, magabiztosan győztek idegenben a BL-ben: Plock-MOL-PICK Szeged 27-33

A VELUX EHF Bajnokok Ligája A csoportjának 5. fordulójában a MOL-PICK Szeged magabiztos jtékkal 33-27-re nyert a Wisla Plock otthonában.
Orlen Wisla Plock (lengyel)-MOL-PICK Szeged 27-33 (12-15)
Férfi kézilabda VELUX EHF Bajnokok Ligája, A csoport, 5. forduló. Plock, Orlen Aréna, 2500 néző. Vezette: Pavicsevics, Raznatovics (montenegróiak).
Plock: Borbély - Ghionea 3/1, Toledo, N. Obradovics, M. Gebala 1, Duarte 3, Mihic 3. Csere: Morawski, Wichary (kapusok), Krajewski 2, Zabic 3/2, S. Ivic 5, Daszek 7. Vezetőedző: Piotr Przybeczki.
MOL-PICK Szeged: Sierra - Sostaric 4, Buntic 5, Bánhidi 1, Källman 3, T. Petrus 3, Skube 3. Csere: Sego (kapus), Gorbok 2, Balogh 4/4, Gaber 4, Blazevic, Bodó 4, Sigumannsson, Zsitnyikov, Fekete B. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 6, ill. 8 perc.
Hétméteres: 3/3, ill. 4/4.

VÉGE

60. perc: Fekete vágja orron Krajewskit, két perc és hetes. Zabic, 26-32. Gaber látványosan dobja be a labdát, 26-33. Balogh szabálytalankodik, ő is kiáll. Zabic ismét büntetőből, 27-33, ez a vége.

59. perc: Ivic, 25-32. Sigurmannsson cunderezik, kapufa.

58. perc: Sostaric nagyszerű gólját követően 24-32.

57. perc: Bodó hatalmas kapufát dob, Sego jön a kipattanóra, nem jól, Mihic elviszi mellette a labdát és az üres kapuba dobja, 24-31.

56. perc: Ivic-gól, Zsitnyikov kiállítás, 22-30. Skube, 22-31. Sego csak majdnem véd, Krajewski, 23-31.

55. perc: időt kér a MOL-PICK Szeged. Zsitnyikov beköszön volt csapata ellen, 21-30.

54. perc: Balogh Zsolt áll ki két percre.

53. perc: Mihic átlövését Sego kiüti.

52. perc: Ivic ziccerben, Segónak még védeni sem kell, úgy fölé dobja. Gaber, 21-29.

51. perc: Bodó átlövését védi Wichary.

50. perc: Duarte védővel a nyakán talál be, 21-28.

49. perc: Daszek tartja a lelket a Plockban, 20-27. Källman, 20-28.

48. perc: Zabic beállóból, 19-25. Bodó, majd Petrus 19-17.

47. perc: Balogh negyedszer, 18-24. Thiagus Petrus az üres kapuba, 18-25.

46. perc: Skube talpról, blokkolják. Bánhidi harcol ki hétméterest.

45. perc: Ivic ziccerben, Sierra nem védheti, 18-23.

44. perc: Bodó remek befejezése után már 17-22. Sierra indítja Petrust, 17-23.

43. perc: Sime Ivic, 17-21.

42. perc: Skube ellen fújnak támadásban, majd Källman labdát szerez, Skube belövi, 16-21.

41. perc: Balogh zúgó kapufája után szabaddobással jöhetünk.

40. perc: Bodó bevágja, 16-20. Sierra véd, oldalt megy ki, jöhet újra a Plock.

39. perc: Toledo eladja a labdát. Bodó lendületből lő, harmadik próbálkozása már bemegy, 16-19. Időt kérnek a hazaiak. Tomasz Gebala tisztán lőhet, kapufa.

38. perc: Morawski véd, majd Mihic végig rohan a pályán, 16-18. Bodó másodszor is fölé.

37. perc: Källman, 14-18. Duarte bejátszása rossz a falba. Skube viszi fel a labdát, belemegy a védőbe. Daszek rendezetlen fal ellen talál be, 15-18.

36. perc: Sostaric magabiztosan értékesíti a helyzetét a szélről, 14-17. Sierra-védés! Hamar eladjuk a labdát.

35. perc: eladják a labdát a hazaiak. Balogh ziccerben, Morawski hárít. Daszek a jobbszélről, 14-16.

34. perc: Toledo rúg bele a labdát, két perc a "jutalma".

33. perc: Daszek szépen forog le a fal védőjéről, 13-16.

32. perc: hetest kap a Plock, Sego jön a kapuba, Mihic lövését kiüti. Sostaric ejti át a szélről beugorva Morawskit, 12-16.

31. perc: mi kezdjük a második félidőt. Bánhidi elveszett labdát szed össze, kapufa.

FÉLIDŐ

30. perc: Daszek, 12-15. Bodó pontatlanul lő, hosszú a lengyel indítás. FÉLIDŐ

29. perc: Tomasz Gebala lép rá a vonalra, így érvénytelen a gólja. Sigurmannsson teljesen tisztán lőhet a szélről, Morawski véd.

28. perc: Zabic két percet, a Szeged büntetőt kap. Balogh most Wicharyt mattolja, 11-15.

27. perc: Gaber tarthatatlan, 10-14. M. Gebala 11-14.

26. perc: Ghionea lövését védi Sierra.
Sierra eddig remekül véd.

25. perc: Buntic talpról dupla kapufás gól, parádé, 10-13.

24. perc: Maciej Gebala kapufája után Daszek talál be, 10-12.

23. perc: Källman rendezetlen fal ellen, 9-12. Tomasz Gebala átlövését kiüti Sierra, a kipattanót csak vonalon kívül tudja összeszedni Sostaric. Buntic az üres kapura, fölé.

22. perc: Skube látja meg az üres Sostaricot a jobbszélen, 9-11. Sierra véd, Petrus megszerzi a kipattanót.

21. perc: fontos Sierra-védés, Buntic harcol ki hetest, valamint két percet Obradovicsnak. Balogh, 9-10.

20. perc: Ivic lövését blokkoljuk, Duartéét már nem, 9-9. Källman nem veszi észre, hogy Morawski beér a kapuba, így ellövi a labdát.

19. perc: Gorbok kilenc méterről lő, Morawski hárít ismét.

18. perc: Daszek gólja után már 8-9. Időt kér Pastor.

17. perc: Källman fut be a falba, üresen marad, Buntic passzol neki, kapufa.

16. perc: Bánhidi kap kétperces kiállítást. Sime Ivic előtt nyílik szét a fal, 7-9.

15. perc: a Borbély helyére érkező Morawski védi Gorbok átlövését.

14. perc: Zabic rángatja Gorbokot, ő is besárgul. Mihic lerohanás után, 6-9.

13. perc: Ghionea a szélről, 5-9.

12. perc: Toledo ellépi, jöhet a Szeged. Buntic keresi a lövőhelyzetet, megtalálja, 4-9.

11. perc: Bánhidi harcol Maciej Gebalával, sárga lapot kap.

10. perc: Gorbokot blokkolják. Buntic és Skube játszik össze, utóbbi jegyzi a gólt, 4-8.

9. perc: Buntic óriási gólt lő kisodródva, 3-7. Ghionea hétméteresből, 4-7.

8. perc: Gorbok lövését Borbély védi, rohan a Plock, Duarte, 3-6.

7. perc: Krjewski betörés után a rövidbe, 2-6.

6. perc: Bánhidi kiharcolja, Balogh bedobja a büntetőt, 1-6.

5. perc: Ghionea fut be a falba, majd gólt lő, 1-4. Gorbok lövi át a falat, 1-5.

4. perc: Gorbok tör be Toledo mellett, 0-4. időt kérnek a hazaiak.

3. perc: Bánhidi fordul be, 0-2. Sierra újabb védése. Buntic másodszor, 0-3.

2. perc: labdát szerzünk.

1. perc: Sierra-védéssel indult a mérkőzés, majd Buntic betalál, 0-1.

17.53: elkezdődött a bemutatás. Segót és Bunticot kifütyülték, mert játszottak Kielcében, Zsitnyikov viszont nagy tapsot kapott a szegediek közül.

17.47: Nem lesz tele az 5467 nézőt befogadó Arénában. Sőt, ha ezren vannak a lelátón, akkor még lehet, hogy sokat is mondunk.

17.30: Már mindkét csapat melegít. A hazaiak lesznek kékben, a Szeged narancssárgában játszik.

16.45: A Plockban és a Szegedben is szerepel egy-egy brazil kézilabdás. A hazaiaknál De Toledo, míg a vendégeknél Thiagus Petrus. Az biztos, hogy jó barátok, mert nagy szeretettel köszöntötték egymást, és percekig beszélgettek.

De Toledo (balról) és Thiagus Petrus beszélget.

16.20: Már az Orlen Arénában a MOL-PICK Szeged. Az eső továbbra is esik Plockban, egyelőre csend a létesítményben. A szegedi szurkolók már hangolnak, 18-an lesznek a lelátón.

Pastor mester szokása, hogy a padon ül a meccs előtt.

10 óra: Nem kellett most korán kelni, 9 órakor volt ébresztő. Eső, hideg, ez a jellemző most Plockra. Nincs jó idő. Reggeli, majd 11.30-tól közös csapatséta szerepel a programban, majd videózás, az utolsó taktikai értekezlet. Mindenki rendben, ez most fontos információ, mert a Vardar ellen Bánhidi Bence nem tudott játszani, míg Bodó Richárd sem volt jól. A két játékos, hogy rendbe jött az köszönhető Bella Zsolt csapatának, a Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Fül-orr-gégészeti és Fej-nyaksebészeti Klinika munkatársainak, akik sokat tettek és dolgoztak azért, hogy itt legyen a két magyar válogatott kézilabdás Lengyelországban.
A MOL-PICK eddig 5 pontot szerzett az A csoportban, a Plock 1 pontot. 18 órakor kezdődik a találkozó.

Dmitrij Zsitnyikov volt csapata ellen játszik szerda este.

Kedd, 19.55: Szép és félelmetes az Orlen Aréna, a Wisla Plock csarnoka. A kék szín - ez a lengyel csapat színe, mint a Pick Szegedé -, talán nyugtatólag hat a játékosokra, mert egy biztos: szerda este lesz hangulat a 130 ezres város Arénájában. Az edzés előtt sok-sok játékos üdvözölte egymást, a Szeged magyar válogatott játékosai Borbély Ádámmal, a Veszprém volt, a Plock jelenlegi kapusával beszélgettek. Jött a szokásos lábtengócsata, a Pastor, Krivokapics duó simán nyert a Balogh, Damjanovics páros ellen. Hiába vezetett a Bodó, Bánhidi, Fekete trió, végül a Sostaric, Sigurmannsson, Damjanovics csapat nyert.

Ezután gyors bemelegítés, majd a taktikai feladatok utolsó simítása következett. Pastor mester nem hagyta szó nélkül a hibákat, többször is megállította a játékot. A lengyelek eddig nem remekeltek, így biztos, hogy kettőzött erővel küzdenek majd a magyarok ellen. 18 szegedi szurkoló lesz a lelátón, azért a hétközi meccs a kékek szimpatizánsainak sem volt a legjobb időpont. Szerda délelőtt séta, majd taktikai értekezlet szerepel a programban, 18 órakor pedig következik a harmadik Plock-PICK csata a Bl-ben, reméljük, hogy a jó szegedi széria folytatódik, a két győzelmet követi a harmadik.

17.30: Most minden tökéletesen alakult, semmi, és senki nem késett, így időben, 16 órakor a lengyelországi Plockba érkezett a MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapata. 8.20-kor indult a csapat újszegedi sportcsarnok elől, majd Budapest-Varsó-Plock útvonalon érkezett meg. A 16-os keretbe visszakerült Bánhidi Bence, aki a Vardar Szkopje ellen betegsége miatt nem játszott. A 16-os keretből Zubai Szabolcs és a spanyol Pedro maradt ki.

Plockban játszik a MOL-PICK: útinapló a BL-túráról. Fotó: Süli Róbert - GALÉRIA

Gyors ebéd, majd pihenő következett, 18.30-kor pedig edzésre indul a Pastor-alakulat. Este fotókkal, és friss hírekkel jelentkezünk majd.

Felőrölte a Honvéd a Varga-legénységet

A férfi vízilabda OB I harmadik fordulójában a ContiTech Szeged 15-5-ös vereséget szenvedett a… Tovább olvasom