2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Végig vezetve nyert a Pick Szeged a Breszt ellen

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Bajnokok Ligája-csoportkör második fordulójában idegenben verte 30–24-re a Breszt Meskovo együttesét.

Breszt - Pick Szeged 24-30 (14-17)
Bajnokok Ligája-csoportkör, második forduló, férfi kézilabda-mérkőzés. Breszt, 3000 néző. Vezette: Din, Dinu (románok).
Breszt: KRAJNOV – Zselinszkij 4, USAKOV 4, Astrouski 1, Nehajcsik 1, Filippov 1, MOCSALOV 7 (5). Csere: Szokolovszkij (kapus), Kurilenko 5, Ragozin, Klimovec, Dracsev 1. Edző: Anatolij Dracsev.
Pick Szeged: PULJEZEVICS – Bendó 3, DJURKOVICS 3, MEZEI 1, ILYÉS 5, BAJUSZ 5, Vadkerti 3. Csere: Szente (kapus), KRIVOKAPICS 7 (4), Sutka 1, Herbert 1, Bakos 1, Berta. Edző: Zoran Kurtes.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 5/4.
Az eredmény alakulása: 7. perc: 0–3, 16. p.: 4–10, 25. p.: 11–12, 37. p.: 16–20, 44. p.: 16–25, 52. p.: 24–26.

Bendó Csaba és társai győzelemmel tértek haza Fehéroroszországból. Fotó: Schmidt Andrea
Igaz, a házigazdák sem igen erőltették, hogy a mérkőzés előtti délelőttöt Breszt nevezetességeivel való ismerkedéssel töltse a Pick Szeged; de Zoran Kurtes edző is úgy gondolta, hasznosabb lesz, ha a BL-csoportkör első fordulójában az ellenfél Schaffhausenben lejátszott mérkőzésének felvételét tekinti meg a társaság.

Alkalmi orvos

Ami pedig a szegedi játékosokat illeti. Sutka megfázással bajlódott, Mezei pedig hozta a fájdalomcsillapítós injekciót, aminek a beadására Pistrui László vállalkozott. Ezt azonban a mérkőzésen jelen lévő ügyeletes orvos elvégezte az elnökségi tag helyett. Bár Matics nagyon szeretett volna játszani, fel is húzta a térdvédőjét, azonban Kurtes edző úgy látta, jobb, ha még pihen. Djurkovics kezén bandázskötés virított, amit aztán a meccsen levett. Teljesítményén szemernyit sem látszott, hogy tulajdonképpen mindkét keze sérült. Egy azonban feltűnt, a csapat a szokottnál is sokkal szótlanabb volt.

Meccs utáni nyilatkozatok

Anatolij Dracsev:
– Nem olyan Pick Szegedre készültünk, amely ennyire jól megszervezi a védelmét. Ez meglepte a csapatomat. Amikorra azonban lehiggadtak a játékosaim, és megközelítettük a magyarokat, akkor pedig az idegesség lett úrrá rajtunk. A második félidőben tudtunk újítani, és ez biztató a jövőre nézve, hiszen ezután már felszabadultabban küzdhetünk.
Zoran Kurtes: – Nagyon elégedett vagyok az eredménnyel, sőt a mérkőzés nagy részében az együttes játékával is. Amiért mégis hiányérzetem van, annak az az oka, hogy már kilenc góllal vezettünk, és nem sikerült úgy felpörögnünk, hogy végül nagyobb különbségű győzelmet arassunk. A védekezésünket minősíti, hogy a második félidőben mindössze tíz gólt kaptunk, de probléma adódott a támadásaink befejezésében. Külön kiemelném a kapus és Bajusz teljesítményét. Utóbbi ugyanis a második mérkőzésén már megmutatta, hogy jó helyettesítője lehet Andjelkovicsnak.
Mezei Richárd csapatkapitány: – Nagyszerű csarnokban, jó közönség előtt egy erős csapatot sikerült jó védekezésünkkel és nagyszerű kapusteljesítménnyel legyőznünk.

Pióker születésnapja

Ezt a győzelmet akár Pióker Sándor gyúró 53. születésnapi ajándékának is felajánlhatták volna a játékosok, hiszen két nappal később ünnepel az izomgyógyász. Annak ellenére, hogy a szegedi kézilabdások a mérkőzés előtt megismerték a bresztiek játékát, nem lehettek biztosak abban, hogy most is ugyanazt a taktikát választja Anatolij Dracsev, Makszimov szövetségi kapitány segítője. Ráadásul a tizennégy hazai játékos közül négy orosz, kettő ukrán, míg a „maradék" nyolc belorusz válogatott.
Szerencsére Lele Ambrus, no meg a kilenc szegedi drukker is megnyugodhatott már a mérkőzés elején, hiszen ugyanolyan összeszedetten, jól játszott a Pick, mint egy héttel korábban a címvédő Ciudad Real ellen. Annyira meglepte a fehérorosz játékosokat a szegediek határozott védekezése, hogy elkezdtek kapkodni. A vendégek pedig játszották a saját ritmusukat, aminek a félidő közepére hatgólos előny lett a vége. A breszti időkérésnek percekkel később meglett az eredménye, s hírének megfelelően a 202 centis Usakov néhányszor bevette az egyébként nagyszerű formában védő Puljezevics kapuját. Ezzel pedig olyannyira magára talált a hazai gárda, hogy vészesen fogyott a szegedi előny.

Bajusz Sándor és a rutin

– Bizonyára a nagy tétre való tekintettel néha úgy éreztem magam, mintha női kézilabda-mérkőzésen lennék. Sorozatban rontott mindkét csapat, és egymás hibáiból éltek – állapította meg a magyar kapitány. Kurtes edző szavai azonban elérték a hatásukat, mert az első játékrész hajrájában ismét higgadtan, és ezzel együtt jól védekezett és támadott a Tisza-parti gárda.

A második félidőt ismét a nagyszerűen irányító Bajusz vezérletével nagyon eredményesen kezdte a Pick. Mezei a védelem tengelyében, később a hazaiak védőfalában is úgy küzdött, hogy nem tudtak vele mit kezdeni. Bendó sérülés miatt kénytelen volt a kispadra ülni:
– Puljezevics indított, én a labdára figyeltem, és a cserepadról befutó hazai játékos egyszerűen nekem futott. Elestem, nagyon fájt a térdem, be is dagadt – idézte fel az eseményt a szélső.

Új csarnok

A mintegy háromezer fehérorosz szurkolónak pedig egyre jobban elvette a kedvét a vendégcsapat, pedig nem titkolt szándékuk az volt, hogy egy sikeresen megvívott mérkőzéssel avatják fel az idén elkészült, 3500 néző befogadására képes csarnokukat. Sokáig úgy tűnt, hogy kiütéses vereséget szenved a Breszt. Dracsev edző azonban védekezésvariációjával meglepte a szegedi támadókat, akik közül Krivokapicsot kivették a játékból, Bajuszt pedig középre kényszerítették. Ennek a taktikai húzásnak pedig hat perc alatt nyolc hazai találat lett az eredménye. De volt ellenlépése Kurtes edzőnek, no és Puljezevics kapusnak, aki ezután világra szólóan védett, és ismét fokozatosan nőtt a vendégek előnye. Az izgalom tetőfokán Pistrui László is megnyugodhatott, aki viccesen így kommentálta a csapatnak a szorosabb eredményt: – Mondhattátok volna előre, hogy húzd meg, ereszd meg játékot akartok játszani...

*

Az első fordulóbeli vereség után könnyedén nyert az MKB Veszprém a szlovák Povazska Bystrica ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 2. körében.
Férfi BL, 2. forduló, A csoport: MKB Veszprém–Povazska Bystrica (szlovák) 46–26 (20–14).
Búcsúzott a férfi kézilabda KEK küzdelmeitől a Komlói BSK-Fűtőerőmű, miután az otthoni döntetlent követően súlyos vereséget szenvedett a dán Bjerringbro Silkeborg vendégeként.
Silkeborg (dán)–Komlói BSK-Fűtőerőmű 35–24 (17–13). Továbbjutott: a Silkeborg, 58–47-es összesítéssel.
A Budapest Bank férfi kézilabdaliga fordulójában: Gyöngyös–Győr 23–19

Meglepő Floratom-vereség

Hazai pályán szenvedett nem várt vereséget a Floratom Szeged AC extraligás férfi… Tovább olvasom