2016. 12. 10. szombat - Judit 0°C | 9°C

Végig vezetve nyertek

Szentes - A papírforma, az esély a Valdor-Szentesi VK OB I-es férfi vízilabdacsapatának sikerét ígérte az egri főiskolások elleni szombati hazai bajnoki mérkőzésen.
Valdor-Szentesi VK–Egri Főiskola 11–7 (3–2, 3–0, 2–2, 3–3)

Vodafone férfi vízilabda OB I, 20. forduló. Szentes, Széchenyi ligeti uszoda, 200 néző. Vezette: Marnitz, Vogel.

Valdor-Szentesi VK: HORVÁTH T. – Tóth P., Nagy M. 1, REGŐS 2, NÉMETH D. 2, Weszelovszky 2, Bálint G. 1. Csere: Hegedűs B. 1, Werner R., Józsa, Tóth Z. 1, Szabó L., Szabó Z. 1. Edző: Lukács Dénes.

Egri Főiskola: Laboncz – Bánhidy, Takács J., Jakab Dániel 2, Molnár A. 1, Petrovai, Keresztes F. Csere: Farkas P., Hornyák O., KERESZTES I. 2, MILCOVICH 2, Szöllősi. Edző: Tóth Péter.

Gól – emberelőnyből: 10/8, ill. 9/4. Kettős emberelőnyből: – , ill. 1/0. Ötméteresből: 1/1, ill. –.
Kipontozódott: Tóth P. (22. perc), Farkas P. (27. perc), Bánhidy (32. perc).

A papírforma, az esély a Valdor-Szentesi VK OB I-es férfi vízilabdacsapatának sikerét ígérte az egri főiskolások elleni szombati hazai bajnoki mérkőzésen. A vendégek lelkesedése kevés volt ahhoz, hogy ezt a tételt megcáfolja, a hazaiak magabiztosan nyertek 11–7-re.

A Lukács-legények az első pillanattól magukhoz ragadták a kezdeményezést és a vezetést, a találkozó csak 0–0-nál állt döntetlenre. Ezzel együtt az első negyed még szoros küzdelmet hozott, a vendéglátóknak mindössze egygólos előnyt sikerült kiharcolniuk. A következő játékrész azonban eldöntött mindent.

A Valdor a jól védő Horváth Tamás vezérletével lenullázta a főiskolásokat, akik erre a 8 percre a pólósuli iskolapadjába kényszerültek, a 3 szentesi gólra egy választ sem tudtak adni. A következő két negyedben őrizte 3-4 gólos előnyét a Szentes – sőt a negyedik etapban kétszer, 9–4-nél és 11–6-nál már öt is volt közte –, és így biztosan célba érve nyerte meg a 8 közé jutás szempontjából fontos összecsapást.

Lukács Dénes: Végig magabiztosan tartottuk, őriztük az előnyünket, és győztünk. A védekezésben akadtak gondok, ezeket ki kell javítani. Összességében elégedett vagyok a héttel, két fontos rangadót nyertünk meg.

Teljesült Lakó Gábor kívánsága

A női vízilabda OB I újabb fordulójában a Szeged egy góllal legyőzte a Honvédot. Tovább olvasom